Jump to content

Sirija


Budja

Recommended Posts

Turska neće ratovati u Siriji.

 

ne bi li to bio game changer da "rusi kurde napune naoruzanjem". mislim ne znam o kakvom naoruzanju pricamo...

ukratko, ne mislim da ce rusi to napraviti, niti da ce odsudnije doprineti nezavisnom kurdistanu.

Link to comment

Rusija je objavila prekid vojne saradnje sa Turskom. To znaci da buzzword "deconflict" vise ne vazi izmedju Rusije i Turske i morace obe strane dobro da pripaze da se ne sretnu u misijama.

Link to comment

Ako je Putin necemu odan, onda je to dzudo filozofija - obara te kad si u neravnotezi. Sacekace da se malo slegne, a onda ce da nategne sultana u trenutku najvece slabosti.

 

Moguce da je ovde bila njihova interna igra zivaca sa letovima aviona u granicnom prostoru, sultan je prvi potegao. Putin ce posle njega.

Sultan je potegao malo više raki ja bih rekao. Ne znam u kom univerzumu su osmanlije mislile da je ovo pametan potez.

Link to comment

Razvoj situacije je takav da će na kraju po svemu sudeći Turska ostati bez ikakvog uticaja u Siriji, političkog, vojnog i ekonomskog. Takođe, Kurdi su u velikom plusu i u Siriji i u Iraku, u svakom smislu. Možda će na kraju imati i državu. Stoga nervoza a čovek kada je nervozan ne razmišlja ponajbolje.

Link to comment

U kontekstu price od pre par dana o stihiji umesto grand planova ljudi koji se jeli bave svetskom politikom, koja je verovatnoca da ovo nije posledica prave politike turske, nego slucajnost i delo nekog ko je bio trigger happy? Preskocio sam doduse celo poslepodne, ne znam sta se sve desavalo.

Link to comment

Turci i Rusi imaju opako sukobljene interese u Siriji i nije ovo toliko neočekivano. Ovim gube i jedni i drugi, najadekvatniji ruski odgovor bi bio u samoj Siriji, ali zato je neophodan ozbiljan upgrade tamošnjoj misiji, plus mnogo bolja pešadija od Asadove u ovom stanju

Edited by dillinger
Link to comment

Sve u ovom ratu mi je objašnjivo sem Erdoganove pozicije i njegovih poteza. Potpuno kontradiktorno i na momente bizarno. 

 

Sine, ja ne znam šta se kod Erdogana ne može nazvati bizarnim. Čovek je mnoštvo puta pokazao da je ozbiljan umobolnik. Ono što je sad zajebano je što je danas lupio šamar još jednom takvom.

Link to comment

Sve u ovom ratu mi je objašnjivo sem Erdoganove pozicije i njegovih poteza. Potpuno kontradiktorno i na momente bizarno. 

 

Realno njegova pozicija je bulja - na granici sa Sirijom ima Asada koji mu želi glavu, Kurde - koji mu žele glavu, ISIL - koji žele da rade s njim, al ne bi imali ništa protiv da mu skinu glavu, FSA koji saradjuju s njim al ga ne vole mnogo (i skinuli bi mu glavu kad ne bi od njega zavisili), i nešto turkmenistanaca koji ga vole. 

Uz to na severu i jugu  ima ruse koji rade s njim, al bi mu rado skinuli glavu

U zemlji ima Kurde koji bi mu skinuli glavu, opoziciju, koja bi mi skinula glavu i NATO koji ga verovatno žestoko kinji da bude proaktivan™ u Siriji na način koji mu se baš i ne dopada - i ne bi imao ništa protiv da mu skinu glavu. 

 

Izuzetna situacija u kojoj može da se osloni samo na sopstvenu vojsku i Turski šovinizam. 

Link to comment

Sve u ovom ratu mi je objašnjivo sem Erdoganove pozicije i njegovih poteza. Potpuno kontradiktorno i na momente bizarno. 

 

U komentarima na B92 (znam kako zvuci :( ) neko rece da Erdoganov sin uvozi naftu.

Link to comment

@dig

 

Ma znam. Hteo sam da napravim ogradu po pitanju izbeglica koje je, koliko razumem, primio bez zadrške. 

 

Mada, nisam to ni ispratio tako da možda lupam. 

Edited by McCabe
Link to comment

Sve u ovom ratu mi je objašnjivo sem Erdoganove pozicije i njegovih poteza. Potpuno kontradiktorno i na momente bizarno. 

ne bas. Rusi su par puta upozoreni da ne ulecu u turski vazdusni prostor.

 

nedavno su Turci ruskom ambasadoru u Ankari prezentirali nove i ostrije ROE, reklo bi se da je turska vojska prosto postupala u skladu sa tim poostrenim pravilima. da li je ovo bila ruska greska ili su Rusi odlucili da se kurce uprkos upozorenjima... ne bi me iznenadilo da je potonje, imajuci u vidu ovaj zahtev.

Edited by Gandalf
Link to comment

U komentarima na B92 (znam kako zvuci :( ) neko rece da Erdoganov sin uvozi naftu.

 

Na ruskoj stanici REN u vestima večeras (20' samo o Siriji, a onda vremenska prognoza) prikazana fotografija na kojoj je navodno on sa čelnicima ISIS-a, kao i snimak Turkmena kako pucaju prema padobrancima.

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...