Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Moze malo vise o tom impresivnom koriscenju? 

 

Način na koji ulaze u dejstvo, izlaze iz dejstva, pokrivaju jedan drugog... zahteva veliku uvežbanost posada i cojones do poda.

 

Link to comment

Ne bi me sada iznenadilo da, posle ovih izjava Davutoglua, Rusi obore neki turski avion u vazdušnom prostoru Turske ili naprave neku žešću odmazdu na turskoj teritoriji. Ovo je već veliko sranje.

Edited by slow
Link to comment

Ne bi me sada iznenadilo da, posle ovih izjava Davotoglua, Rusi obore neki turski avion u vazdušnom prostoru Turske ili naprave neku žešću odmazdu na turskoj teritoriji. Ovo je već veliko sranje.

 

To bi bivši SSSR svakako uradio, za Putina ćemo videti, sumnjam da će nešto slično uraditi.

Link to comment

Ne bi me sada iznenadilo da, posle ovih izjava Davutoglua, Rusi obore neki turski avion u vazdušnom prostoru Turske ili naprave neku žešću odmazdu na turskoj teritoriji. Ovo je već veliko sranje.

Nema leba. Maximalno mogu da probaju da skinu neki turski avion ako udje u sirijski prostor a i to verovatno nece.

Link to comment

Ne bi me sada iznenadilo da, posle ovih izjava Davutoglua, Rusi obore neki turski avion u vazdušnom prostoru Turske ili naprave neku žešću odmazdu na turskoj teritoriji. Ovo je već veliko sranje.

Ma ne, nema šanse.

Ali mislim da će ih čekati na zicer, možda i provocirati da priđu granici a onda...

Link to comment

Putin ce ih udariti tamo gde najvise boli-razyebace naftni biznis Erdoganovog sina.

Nije slucajno da su se unervozili u trenutku kad Kurdi teze da stave celu granicu pod kontrolu.

Link to comment

Nema leba. Maximalno mogu da probaju da skinu neki turski avion ako udje u sirijski prostor a i to verovatno nece.

 

Turci ako imaju i gram mozga ima da interno povuku zonu letenja na jedno 5-10km od svoje granice ka unutra. Narod za to ne mora/ ne moze da zna a svakako se izbegava pruzanje prilike Rusima da uzvrate.

Link to comment

mislis, gadjace konvoje sto prevoze naftu? mislim da to vec rade punom parom, a rade i amerikanci

 

 

Aneksima su potrpani prakticno svi koji se bore - pobunjenici, pripadnici pokreta otpora, milicije, paramilitarne formacije... tako da jeste isto.

 

ok, tacno. pardon.

 

ali ostavimo cisto pravnu dimenziju po strani, ljudska™ poenta je da oni nemaju razloga da razmisljaju o nekakvim konvencijama niti je realno ocekivati da su upoznati s time jer kada ce njih dohvatiti ruka medjunarodne pravde - kad na vrbi rodi grozdje

a nacin razmisljanja je ubi dusmana, misim nema se tu sta zgrazavati

Edited by Krošek
Link to comment

Način na koji ulaze u dejstvo, izlaze iz dejstva, pokrivaju jedan drugog... zahteva veliku uvežbanost posada i cojones do poda.

 

Realno ne razumem se :D Ali svakako mislim da pilotima vojnih helikoptera trebaju cojones do poda. Vozis nisko, sve zivo sto protivnik ima u arsenalu se moze upotrebiti protiv tebe a ako te pogode i ti nekim slucajem prezivis, pad letelice neces preziveti.

Link to comment

S ovim potezom je Erdogan pucao sebi u nogu. Zapad ionako nije bio zadovoljan sa rusko-turskim ekonomskim partnerstvom, moguće je da će rusi ići malo i na svoju štetu (prodaja plina), ali dugoročnije bi tu turci više izgubili.

Edited by mackenzie
Link to comment

Mislim da Kurdi mogu da slave ovaj incident, Rusi ce da naprave deal sa njima da ne diraju Asada, a zauzvrat ce da ih napune naoruzanjem i posalju na ISIS. Turke ako/kad zakace, tim bolje.

Link to comment
×
×
  • Create New...