Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

 Ameri potvrdili da su Turci upozoravali ruske pilote pre obaranja, ali ne i da su leteli nad Turskom.

 

Washington (AFP) - The US military on Tuesday backed up Turkey's claim that Turkish pilots had warned a Russian jet 10 times -- but failed to get a response -- before shooting it down.
"We were able to hear everything that was going on, these (communications) were on open channels," military spokesman Colonel Steve Warren said.
Asked if he could confirm reports 10 warnings were issued by Turkish pilots without response, Warren said: "I can confirm that, yes." He added it was not immediately clear on which side of the Turkish-Syrian border the Russian jet had been flying.

 

https://nz.news.yahoo.com/world/a/30187758/turkey-pilots-warned-russian-jet-10-times-before-shoot-down-us/

Edited by vememah
Link to comment

U smislu povrede vazdušnog prostora ovo danas više podseća na KAL007 nego na MH17.

 

Ali malo je stvarnih sličnosti. Ovo što se jutros desilo ima sve odlike isplanirane sačekuše.

 

I meni liči na to, ovakve stvari teško da se slučajno dešavaju. Rusi su više puta povredili nečiji teritorijani prostor poslednjih godina pa im niko nije rušio avione.

Link to comment

 

Washington (AFP) - The US military on Tuesday backed up Turkey's claim that Turkish pilots had warned a Russian jet 10 times -- but failed to get a response -- before shooting it down.

"We were able to hear everything that was going on, these (communications) were on open channels," military spokesman Colonel Steve Warren said.

Asked if he could confirm reports 10 warnings were issued by Turkish pilots without response, Warren said: "I can confirm that, yes." He added it was not immediately clear on which side of the Turkish-Syrian border the Russian jet had been flying.

 

https://nz.news.yaho...-shoot-down-us/

 

Cekaj cekaj, open channels, jel to znaci da u teoriji moze da postoji "slusajpilote.com" pa da svi slusamo?

Link to comment

Meni je zanimljivo da su znali kako su to ruski/neprijateljski padobranci... Mogli su biti i turski, recimo.

 

Turski avioni ih sigurno ne peglaju odozgo, toliko su sposobni da razlikuju.

Link to comment

Koliko ja znam piloti koji su se katapultirali nisu legitimna meta. 

 

Možda se tako nabeđuju u vazduhoplovnim vojnim školama.

U pešadijskim bukvarima te lekcije nema

Link to comment

Ameri potvrdili da su Turci upozoravali ruske pilote pre obaranja, ali ne i da su leteli nad Turskom.

Da li su ih Rusi čuli?

 

Zašto su Ameri i Rusi potpisivali tehničke protokole za letove po Siriji ako postoji tek takva radio veza na kojoj mogu da chatuju o tim stvarima? Imaju li Rusi i Turci takvu vrstu komunikacije uopšte nad Sirijom?

Link to comment

Možda se tako nabeđuju u vazduhoplovnim vojnim školama.

U pešadijskim bukvarima te lekcije nema

 

Ima je u lekcijama zdravog razuma. Čak su i Srbi u BiH uvek išli na zarobljavanje NATO pilota a ne na njihovo rešetanje u vazduhu.

Link to comment

Da li su ih Rusi čuli?

 

Zašto su Ameri i Rusi potpisivali tehničke protokole za letove po Siriji ako postoji tek takva radio veza na kojoj mogu da chatuju o tim stvarima? Imaju li Rusi i Turci takvu vrstu komunikacije uopšte nad Sirijom?

 

trebalo bi da imaju nekakvu komunikaciju jer su izmedju 5. i 10. oktobra zabelezena dva ovakva incidenta povrede turskog vazdusnog prostora od kojih su jedan rusi priznali i pravdali manevrom pilota usled loseg vremena.

Link to comment

Meni nije jasno kakav treba da budes covek pa da resetas nekog ko se spusta u padobranu.

 zajebavas se? nije ovo neki slucajni prolaznik  negde u evropi skinuo pilota cvilinog aviona nego se radnja desava u siriji gde rusi vec duze vremena sipaju po ovima koji su ubili pilote.

da ne bude zabune, daleko od toga da opravdavam ubijanje pilota, a svakako i da im je to sa takticke strane los potez, ali me zapanjuje ovo cudjenje kako neko moze pucati u pilota sa padobranom u zemlji gde se svakodnevno odsecaju glave pripadnicima protivnicke strane

 

nego meni ovde nije jasno kako su lako obroene ove letilice, posebno ovo sa helikopterom. najpre je oboren avion koji leti bez podrske, a onda rusi koji bi trebali predstavljati svetsku vojnu silu salju heliopter u misiju spasavanja i taj helikopter skida neka leva ekipa, tako sto napravi dokumentarni film o tome, na onom videu samo fali da se pre postavljanja onog oruzja predstave oni vojnici, posalju neke ohrabrujuce poruke i onda lagano u akciju kao da idu u lov na glinene patke

Link to comment
×
×
  • Create New...