Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Meni nije jasno kakav treba da budes covek pa da resetas nekog ko se spusta u padobranu.

 

Iziritiran ja bih rekao... Seti se u toku bombardovanja Beograda/Srbije koliko je "išlo na jaja" činjenica da ne možeš ništa i parole "siđite dole"

Link to comment

Meni nije jasno kakav treba da budes covek pa da resetas nekog ko se spusta u padobranu.

 

Ако су падобранци имали шансе да побегну, сасвим легитиман циљ.

Link to comment

nemoj da zaboraviš da su to ljudi koji žive u divljini

 

Mozda... a mozda bi se drugacije ponasao, i pored sve iritacije, kada si oci u oci sa zivim covekom. Pa prezive onaj amerikanac bez vecih problema.

Link to comment

mozda su se plasili da ga nece uspeti zarobiti pa ako nista aj ga bar upucamo. meni to nije tesko da shvatim. ne znaju oni obicaje i pravila ratovanja, to su brdski kauboji bre.

Link to comment

Meni nije jasno kakav treba da budes covek pa da resetas nekog ko se spusta u padobranu.

Realno, isti kakav treba da budes da sa "bezbedne" visine resetas/sipas po ovima dole.

Link to comment

Ако су падобранци имали шансе да побегну, сасвим легитиман циљ.

 

Dok pada nije, a po uspostavljanju kontakta mu se mora ponuditi šansa da se preda. Posle toga je fair game.

 

Protokol 1 Ženevske konvecije iz 1977:

 

 

  • Article 42 [ Link ] -- Occupants of aircraft

     

    1. No person parachuting from an aircraft in distress shall be made the object of attack during his descent.

     

    2. Upon reaching the ground in territory controlled by an adverse Party, a person who has parachuted from an aircraft in distress shall be given an opportunity to surrender before being made the object of attack, unless it is apparent that he is engaging in a hostile act.

     

    3. Airborne troops are not protected by this Article.

 

Edited by Prospero
Link to comment
×
×
  • Create New...