Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Najmanje sto treba uraditi jeste spustiti loptu. Ili ti stvarno mislis da bi udar na Ankaru imao smisla?

da, kao znak odmazde za egzekuciju pilota. i nadam se da ce rusija uraditi nesto slicno i tog istog trenutka nato imad da se odrekne wannabe sultana - zivi bili pa videli

 

i obavezno poceti sa masovnim naoruzanjem kurda

Link to comment

Vrlo, vrlo tesko.

 

Na ovom snimku (a video sam i neke fotke) se lepo vidi da je helikopter na zemlji tj. spustio se iz ovog ili onog razloga. Takav je više nego laka meta za TOW.

 

Samo je pitanje da li je snimak od danas ili od ranije.

Link to comment

da, kao znak odmazde za egzekuciju pilota. i nadam se da ce rusija uraditi nesto slicno i tog istog trenutka nato imad da se odrekne wannabe sultana - zivi bili pa videli

 

i obavezno poceti sa masovnim naoruzanjem kurda

 

 

Ovo je problematicno iz vise razloga.

 

1) Pilote su ubili Turkmeni a ne Turci

2) Isto kao sto smo nagadjali da li je Turska znala da je u pitanju ruski avion jos manje su turkmeni mogli znati ciji je avion/pilot

3) Napad na Ankaru bi vodio eskalaciji sukoba/Potencijalnom uvlacenju NATO

 

Sve u svemu nepametna ideja

 

Naoruzavanje Kurda je OK, ali mora medjunarodni pritisak da se tom narodu da drzava. Niko je nije zasluzio kao oni.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Ovo jeste to. Uhvatio ga je prizemljenog.

 

Rekao bih da elise ne rade tj. motori su ugašeni što bi moglo da znači da nije bio "u akciji" već je prinudno sleteo a posada ga napustila pre nego što su ih ovi gađali TOWom.

Link to comment

Ako je ovaj snimak autentican, ovo na snimku jeste TOW.

deluje suludo. snimili su kako postavljaju oruzje, pa nisane, gadjaju, sve to vreme ruski helikopter ih parkiran ceka na drugom brdu, bez ikakve zastite

 

nego koliko ovih turkmena zaista ima u siriji i koliko su bitan faktor u ovom sukobu, wiki kaze izmedju 200.000 i 3,5 miliona.

 

jel dao neko od ovih nasih idiota kakvu izjavu povodom obaranja aviona?

mene trenutno najvise brine ono sto je arlekino pomenuo, samo ne na nivou internet komentara, nego vucica i slicnih iz bosne, kosova, albanije

Link to comment

Na ovom snimku (a video sam i neke fotke) se lepo vidi da je helikopter na zemlji tj. spustio se iz ovog ili onog razloga. Takav je više nego laka meta za TOW.

 

Samo je pitanje da li je snimak od danas ili od ranije.

 

Meni izgleda baš kao nastavak onog snimka koji sam malo prije kačio. Reljef, vegetacija i sve ostalo se uklapa. Baška što je snimak previše  "atraktivan", da je stariji do sad bi ga već osporili.

Link to comment

Lavrov "preporučio Rusima da ne putuju u Tursku".

 

Ajde to, nego što je dodao da je opasnost od terorizma ista kao i u Egiptu.

 

Kvarno jbg, ali kakva sačekuša takav i odgovor na nju.

Link to comment

Ovo je problematicno iz vise razloga.

 

1) Pilote su ubili Turkmeni a ne Turci

2) Isto kao sto smo nagadjali da li je Turska znala da je u pitanju ruski avion jos manje su turkmeni mogli znati ciji je avion/pilot

3) Napad na Ankaru bi vodio eskalaciji sukoba/Potencijalnom uvlacenju NATO

 

Sve u svemu nepametna ideja

 

Naoruzavanje Kurda je OK, ali mora medjunarodni pritisak da se tom narodu da drzava. Niko je nije zasluzio kao oni.

1. turkmeni koje podrzava turska, ta ista koja oborila avion i omogucio im da ubiju pilote

2. sumnjali da je kurdski avion?

3. ne bi nato usao u sukob sa rusijom zbog jednog ludaka kakav je wannabe sultan

Link to comment

Ruski pobunjenici su sumnjali da je ukrajinski Mig pa su oborili 777.

 

Moguce je da su vjerovali da je Sirijski avion ali ipak mi je to malo vjerovatno.

 

Naoruzavanje Kurda i dobijanje odrzive teritorije je nesto sto bi trebali podrzati svi.

Link to comment

U smislu povrede vazdušnog prostora ovo danas više podseća na KAL007 nego na MH17.

 

Ali malo je stvarnih sličnosti. Ovo što se jutros desilo ima sve odlike isplanirane sačekuše.

Link to comment
×
×
  • Create New...