Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

stvar je u tome da bi turci da se jebu ali da im ne udje, s jedne strane opstruisu borbu protiv ISIS-a i ne ucestvuju uvek u zajednickoj politici NATO-a, a s druge bi zastitu kada su njihovi interesi u pitanju.

 

... po čemu su stvarno jedinstven slučaj u svetu. Onoliko puta smo se uverili da svi ostali vode računa prvenstveno o širim interesima čovečanstva a nikako o sopstvenim, dočim kada idu u snoške idu tako da njima uđe najviše i najbolnije kako se drugi ne bi previše patili.

Link to comment

... po čemu su stvarno jedinstven slučaj u svetu. Onoliko puta smo se uverili da svi ostali vode računa prvenstveno o širim interesima čovečanstva a nikako o sopstvenim, dočim kada idu u snoške idu tako da njima uđe najviše i najbolnije kako se drugi ne bi previše patili.

 

sad se pravis blesav

Link to comment

Meni uopste nije jasno sta je Rusima uopste trebalo ovo uletanje u Turski prostor. Nije kao da vode borbe prsa u prsa na nebu pa im treba da ponekad izlete u tudji vazdusni prostor. Malo su cackali mecku i oni.

Link to comment

Beowl, šta bi se desilo kada bi Rusi večeras™ zavrnuli gas?

 

Kako bi se to odrazilo na ekonomiju, u narednom periodu?Jel' bi bilo šanse da Erdogan zbog pada ekonomije izgubi glasove, ili ceniš da bi se sve radikalizovalo, pa bi ekonomski kolaps pao u drugi plan?

Link to comment

šta mislite, kakve su šanse da Rusi malo zavrnu gasnu slavinu Turcima?

 

Ne verujem, gas je stvar od zajedničkog interesa za Rusiju i Tursku. Rusi će odgovoriti Turskoj na način da ne ugroze svoje interese, tj tako da samo naškode turskim interesima.

Edited by slow
Link to comment

Turkey bad, NATO good. Bira reci Putin dosta.

 

+ "mi imamo sporazum sa SAD o korišćenju sirijskog neba za borbu protiv terorizma"

 

Očekujem da će pokušati da izoluje Tursku prema EU/NATO, zato sam i napisao ono u prethodnom postu.

Link to comment

Beowl, šta bi se desilo kada bi Rusi večeras™ zavrnuli gas?

 

Kako bi se to odrazilo na ekonomiju, u narednom periodu?Jel' bi bilo šanse da Erdogan zbog pada ekonomije izgubi glasove, ili ceniš da bi se sve radikalizovalo, pa bi ekonomski kolaps pao u drugi plan?

 

Naravno da bi se radikalizovalo. Jedno je kada ekonomija štuca iz "prirodnih" razloga a drugo je kada si pod političkim udarom druge zemlje. Jedini ishod toga bila bi masovna podrška vladi da još jače i do samog kraja pokaže Rusima kako musa dere jarca. Niko ovde neće smatrati obaranje ruskog aviona idiotlukom, jedan kilometar je jedan kilometar čak i po sekularnim turskim merilima.

 

Ne verujem da će Rusi ići na bilo kakve gasne™ mere. Nije njima u interesu da ovo eskalira ali nadam se da imaju contingency planove jer je sa ovakvom koncentracijom međunarodnog ludila u Siriji eskalacija neminovna.

Link to comment

+ "mi imamo sporazum sa SAD o korišćenju sirijskog neba za borbu protiv terorizma"

 

Očekujem da će pokušati da izoluje Tursku prema EU/NATO, zato sam i napisao ono u prethodnom postu.

 

Mislim da ce veceras NATO suzdrzano stati iza Turske - "Pozivamo na smirivanje situacije. Svako ima pravo da brani svoju teritoriju. Treba da se fokusiramo na stvarnu pretnju, ISIS."

 

 

BTW:

 

Tom Coghlanتوم کوگلن ‏@TomCoghlan  10m10 minutes ago
Syrian rebels told The Times they shot one pilot from the ground as he tried to steer his parachute to regime held territory. #Syria
Link to comment
×
×
  • Create New...