Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Rusi verovatno imaju. Zatvaranje sirijskog vazdusnog prostora, ne?

Morace nesto da urade, ovo je ipak preveliko.

 

Nisam ekspert ali mi to zvuci kao velika operacija. Plus to prebacuje loptu u dvoriste Amerikanaca jer pretpostavljam da to zatvaranje ne bi ukljucivalo pravo na prolaz njima. Mora nesto da uradi ali ne vidim sta je to nesto tako da si mozda u pravu sa ovim.

 

 

Ne verujem u nevine pilote koji ginu par hiljada kilometara od dalje od svoje domovine. Tim pre sto ne mozes da imas dobru karmu ako bacas bombe pa makar i na ISISovu drzavu.

 

Ma ko da se on pitao za bilo sta. Nije otisao da cilja civile namerno i ubija decu.

Edited by Eraserhead
Link to comment

turci su prvo trgovali sa isisom i dopustali da ovi trguju preko njihove teritorije, onda su krenuli da rokaju kurde, jedne od malobrojnih koji se uspesno nose sa bagrom, a sada proizveli i sranje koje niko ne zna kako ce se zavrsiti. jedino sta mozemo znati je da ce to odgovarati isisu, sto vise haosa i suprotstavljenih strana. car je erdogan.

Link to comment

@Prospero, ma sve ok, samo kazem da je onda i F16 uleteo u Siriju, makar da okrene ka Turskoj.

 

Nema potrebe, zavisi čime su gađali, pa i AiM-9 će ga dohvatiti sa 15km a ako je AIM-120 par desetina km razdaljine je no problemo.

Link to comment

turci su prvo trgovali sa isisom i dopustali da ovi trguju preko njihove teritorije, onda su krenuli da rokaju kurde, jedne od malobrojnih koji se uspesno nose sa bagrom, a sada proizveli i sranje koje niko ne zna kako ce se zavrsiti. jedino sta mozemo znati je da ce to odgovarati isisu, sto vise haosa i suprotstavljenih strana. car je erdogan.

 

Deo odgovornosti za ovo ide i Rusima. Povrede su bile ucestale i imali su puno upozorenja. Hteli su i oni malo da se kurce i testiraju Tursku i stigli su im rezultati testa.

Link to comment

Ja da sedim u Ankari ne bih ovo uradio jer otvaram x novih pitanja, a i da sedim u Moskvi ne bih se mnogo kurčio jer formalno nisam u pravu, zakačio sam tuđu zemlju, tj. igram igru i moram da pristanem i na eventalne gubitke. 

 

Tako.

Link to comment

 

da mi je neko pre par godina rekao da cu citati ovakvu vest, rekao bih mu da je histerik.

 

 

Hoće da se sakriju ispod NATO kišobrana

 

 

edit:pretekao me Prospero :D

Edited by slow
Link to comment

Po nekim izjavama, oborili su ga turski F16 avioni. E sad zamisli kako ga presrecu u onih dvadesetak sekundi dok pelece par kilometara Turske teritorije i obaraju ga. Ja ne vidim nacin da su oni (F16) ostali sve vreme u Turskoj.

 

Neka me neko ko se bolje razume u inerciju borbenih aviona ispravi, ali manevar obaranja u pet kilometara vazduha je nemoguc.

 

Ovo je ocigledna provokacija i veze nema sa "zakacinjanjem" tudje zemlje.

CUkdnCuW4AAxX9L.png

 

Pogledaj plavu liniju u gornjem delu slike, pretpostavljam da je to bila putanja turskog aviona.

 

Uzgred, taj jezičak teritorije je širok oko 1,5 kilometar. Ako je ruski avion leteo, npr. 600 kilometara na sat, preleteo ga je za 9 sekundi. To definitivno nije vreme koje se ne može istolerisati, jedva su čekali Turci ovo da malo pripucaju.

Link to comment

turci su prvo trgovali sa isisom i dopustali da ovi trguju preko njihove teritorije, onda su krenuli da rokaju kurde, jedne od malobrojnih koji se uspesno nose sa bagrom, a sada proizveli i sranje koje niko ne zna kako ce se zavrsiti. jedino sta mozemo znati je da ce to odgovarati isisu, sto vise haosa i suprotstavljenih strana. car je erdogan.

Erdogan prakticno ima kopnenu granicu sa IS-om. Ako udje u otvoreni rat sa njima, povecava rizik od napada ISIS-a po Turskoj i Bogtepitaj koliko poginulih turskih vojnika u okrsajima sa ISIS-om sto, je li, njegovi biraci bas i ne vole, posebno ako to znaci pomoc Kurdima.

 

Al' da jede govna sa napadima na Kurde dok se ovi momacki bore protiv bradonja, to stoji.

Link to comment
×
×
  • Create New...