Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Sve i nekako, al' sad kad Bosnjaci i Srbi udju u okrsaj ciji je tata jaci... :isuse:

ne bi bilo lose da turci dobiju malo po picci, sobzirom da su i te kako umesani u dogadjanja u siriji. i to ne na neki konstruktivan nacin.

 

evo pocinje okrsaj :lolol:

 

Link to comment

dok onaj analitičar radić kaže da je odluka o obaranju aviona donaeta na nacionalnom nivou, a ne na nivou NATO-a

 

Ovo moze biti vrlo vazan detalj koji obema stranama Rusiji i NATO daju sansu da spuste loptu. Rusija se fokusira na Tursku(verbalno naravno), a NATO iskulira celu stvar ne zauzimajuci stranu. 

Link to comment

Obzirom da turske letelice takođe znaju da vrlo opušteno lete oko granične linije sa Sirijom, kuliranje je do sada bilo uzajamno. Zbog čega su u Ankari odlučili da te stvari dignu na viši nivo je pitanje samo za njih, verovatno hoće da pokažu nezadovoljstvo time što im rusko prisustvo kvari kombinacije i planove u Siriji.

 

U ovom deli Sirije su se vodile borbe zadnjih dana, ruski avioni su bombardovali položaje lokalnih pobunjeničkih grupa, tu žive neki turkmen koji su pod patronatom Turskeu dovoljnoj meri da je Ankara pre neki dan zvala ruskog ambasadora na razgovor.

 

Lokalni kontekst je dovoljno naelektrisan da objasni i ovo.

 

 

Ja da sedim u Ankari ne bih ovo uradio jer otvaram x novih pitanja, a i da sedim u Moskvi ne bih se mnogo kurčio jer formalno nisam u pravu, zakačio sam tuđu zemlju, tj. igram igru i moram da pristanem i na eventalne gubitke. 

 

 

edit: pa nema ovo veze sa NATO-om, koliko sam video turski avionu su bili samo deo turskog PVO a ne u nekom lancu komande iz Brisela, plus što ne verujem da će bilo ko u Evropi potrčati da titra Erdoganu zbog ovoga.

 

Doduše, ja bih za svaki slučaj organizovao 24/7 CAP sastavljen od po 4 MiG-31BM, just in case, pa ko voli nek izvoli.  :D

Edited by Prospero
Link to comment

pa ipak niko ne želi još jedan rat, svi znaju da turci daju podršku isis-u ali moraju da ćute o tome, a rusi će prihvatiti nekavo izvinjenje i nastaviti sa temeljnim bombardovanjem, ovo će se morati stišati - amerikancima se ne komplikuje situacija

 

image-925728-galleryV9-mdjz-925728.jpg

 

Ovo moze biti vrlo vazan detalj koji obema stranama Rusiji i NATO daju sansu da spuste loptu. Rusija se fokusira na Tursku(verbalno naravno), a NATO iskulira celu stvar ne zauzimajuci stranu. 

Link to comment

a i da sedim u Moskvi ne bih se mnogo kurčio jer formalno nisam u pravu, zakačio sam tuđu zemlju, tj. igram igru i moram da pristanem i na eventalne gubitke. 

 

 

Po nekim izjavama, oborili su ga turski F16 avioni. E sad zamisli kako ga presrecu u onih dvadesetak sekundi dok pelece par kilometara Turske teritorije i obaraju ga. Ja ne vidim nacin da su oni (F16) ostali sve vreme u Turskoj.

 

Neka me neko ko se bolje razume u inerciju borbenih aviona ispravi, ali manevar obaranja u pet kilometara vazduha je nemoguc.

 

Ovo je ocigledna provokacija i veze nema sa "zakacinjanjem" tudje zemlje.

Edited by Caligula
Link to comment

Sreca je u svemu sto ni jedni ni drugi nemaju sledeci potez. Mozda nastave ovako da se jure oko granice i to je to. Jedino steta za tog pilota sto je poginuo ni kriv ni duzan.

 

za to vreme srbi škrguću ustima i kažu kako će rusi turcima sada jebati mater

 

A to je posebna patologija. 

Link to comment

Putin na ISIS-u ima sansu da uz podrsku Zapada pokaze misice NATO-u, a onda ulijece Erdogan sa F16 i remeti mu vjezbu. Od Putina ce svi ocekivati reakciju.

Edited by ArleKino
Link to comment

Sreca je u svemu sto ni jedni ni drugi nemaju sledeci potez. 

 

Rusi verovatno imaju. Zatvaranje sirijskog vazdusnog prostora, ne?

Morace nesto da urade, ovo je ipak preveliko.

Link to comment

Putin na ISIS-u ima sansu da uz podrsku Zapada pokaze misice NATO-u, a onda ulijece Erdogan sa F16 i remeti mu vjezbu. Od Putina ce svi ocekivati reakciju.

 

Bas to. Ja vam saljem stenad, a vi meni obarate avion.

Apsolutno mora da pokaze zube sada, ali tako da ne pravi strateski zaokret.

Link to comment

@ Caligula

 

Presretanje zapravo izgleda tako da se ispali raketa u trenutku kada ti podaci kažu da je taj avion povredio vazdušni prostor. U zavisnosti od udaljenosti dva aviona će proteći vreme do konkretnog pogotka. Ovde je, s obzirom na mali komad zemlje sasvim verovatno da je F-16 ispalio raketu kada je Su-24 bio nad Turskom, a da je ova pogodila avion kad je on već bio nad Sirijom, tamo gde je i pokazao onaj zeleni kvadratić sa turskog radara.

Edited by Prospero
Link to comment

Rusi verovatno imaju. Zatvaranje sirijskog vazdusnog prostora, ne?

Morace nesto da urade, ovo je ipak preveliko.

 

Zatvaranje turskog vazdušnog prostora... -_-

Edited by slow
Link to comment

@Prospero, ma sve ok, samo kazem da je onda i F16 uleteo u Siriju, makar da okrene ka Turskoj.

 

 

 Jedino steta za tog pilota sto je poginuo ni kriv ni duzan.

 

Ne verujem u nevine pilote koji ginu par hiljada kilometara od dalje od svoje domovine. Tim pre sto ne mozes da imas dobru karmu ako bacas bombe pa makar i na ISISovu drzavu.

Edited by Caligula
Link to comment
×
×
  • Create New...