Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

@Prospero,

ima tu i ostalih pobunjenickih grupa.

bez obzira na sve, to se moze utvrditi samo autopsijom.

 

edit: Pilote su pobunjenici u Siriji do sada uglavnom hvatali zive.

Edited by Bane5
Link to comment

Ne verujem ni ja. Bilo bi to vrlo besmisleno upravo iz razloga koje navodis. Putinu su prilicno vezane ruke. Nece sigurno poceti WW3 oko ovoga a opcije uzvracanja samara su mu vrlo limitirane. 

Link to comment

Rusko oklevanje po medijima da kažu da su ga oborili turski avioni, nego guranje teze da se "ne zna" i da "je možda pogođen PVO raketom" je relativno dobar indikator da ne žele da podižu ovu temu na neki posebno visoki doom nivo.

Link to comment

Rusko oklevanje po medijima da kažu da su ga oborili turski avioni, nego guranje teze da se "ne zna" i da "je možda pogođen PVO raketom" je relativno dobar indikator da ne žele da podižu ovu temu na neki posebno visoki doom nivo.

videcemo.

#BREAKING Russian Foreign Minister's visit to Turkey tomorrow cancelled

Link to comment

Turski flight radar:

 

CUkdnCuW4AAxX9L.png

 

 

Cekaj, po ovome nije usao u tursku duboko nego je preletao jezicak turske na putu iz Sirije u Siriju. Zar ovo nije svojevrsno PVO cepidlacenje (s obzirom sta se sve desavalo i desava u Siriji)?

 

Avion je pao u Siriju dakle nije usao u Tursku ozbinjno niti je imao trajektoriju ka dubini Turske.

 

Ovo je klasicno merenje patke. Putin mi je sve manje gadan a NATO sve gadniji. Posebno u svetlu novije istorije i fabrikovanja kriza po svetu. Zlo jbt.

Link to comment

Ne verujem ni ja. Bilo bi to vrlo besmisleno upravo iz razloga koje navodis. Putinu su prilicno vezane ruke. Nece sigurno poceti WW3 oko ovoga a opcije uzvracanja samara su mu vrlo limitirane. 

 

Možda je u ovoj situaciji pametnije razmišljati na temu kako da ovo ludilo već jednom stane a ne ko je kome lupio šamar, ko je pretrpeo ozbiljan kroše i čija patka je veća.

Link to comment

Možda je u ovoj situaciji pametnije razmišljati na temu kako da ovo ludilo već jednom stane a ne ko je kome lupio šamar, ko je pretrpeo ozbiljan kroše i čija patka je veća.

 

 

Nesumnjivo. Mada da su tako razmisljali nit bi im ovi uletali u prostor nit bi ovi obarali avion. To "lupanje samara" je ovde na zalost objektivna kategorija.

 

Inace sto se ovog radara tice ne znam sta je tu turska a sta Sirija.

Edited by Eraserhead
Link to comment

... a ne ko je kome lupio šamar, ko je pretrpeo ozbiljan kroše i čija patka je veća.

 

 

... a zar nije sve vreme ovaj cirkus bas oko toga?

 

Da je do pameti do ovoga ne bi ni doslo.

Link to comment

Cekaj, po ovome nije usao u tursku duboko nego je preletao jezicak turske na putu iz Sirije u Siriju. Zar ovo nije svojevrsno PVO cepidlacenje (s obzirom sta se sve desavalo i desava u Siriji)?

 

Avion je pao u Siriju dakle nije usao u Tursku ozbinjno niti je imao trajektoriju ka dubini Turske.

 

Ovo je klasicno merenje patke. Putin mi je sve manje gadan a NATO sve gadniji. Posebno u svetlu novije istorije i fabrikovanja kriza po svetu. Zlo jbt.

 

Turska generalno ima low tolerance prema povredama svog vazdušnog prostora ili neovlašćenom korišćenju istog. Na primer, ako iz čisto sportskih razloga podigneš malu Cesnu a to ne najaviš svim nadležnim instancama, mogu da te obore pez pardona.

 

Uz granicu je još napetije™. Na samom početku rata sirijska PVO je oborila jedan turski F-4 i oba pilota su poginula. Posle toga je turska u par navrata obarala sirijske avione i helikoptere koji su isto ovako minimalno "očešali" liniju. Nije da nemaju pravo da to urade, koliko je svrsishodno to je već druga priča.

 

Sva prethodna obaranja bila su vest možda nekoliko sati a onda bi se sve vratilo u kolotečinu. Sad je naravno druga kategorija obaranja u pitanju ali opet tu ima više medijskog luđenja nego što je situacija zaista ozbiljna. Rusija nije došla u Siriju da bi se direktno sukobila sa NATO i nastojaće da taj kurs održe.

Link to comment

Nesumnjivo. Mada da su tako razmisljali nit bi im ovi uletali u prostor nit bi ovi obarali avion. To "lupanje samara" je ovde na zalost objektivna kategorija.

 

Inace sto se ovog radara tice ne znam sta je tu turska a sta Sirija.

 

Turska je iznad one svijetlo plave linije. 

Pratili su ga citavo vrijeme (sto je normalno), cim je presao granicu gadjali su ga (tada je bio u Turskoj) i pogodili i srusili iznad Sirije.

Link to comment

Inace sto se ovog radara tice ne znam sta je tu turska a sta Sirija.

 

Turska je "gore" (iznad plave linije) a Sirija je ispod nje. Ono sivo sa leve strane je more.

 

U pitanju je ovaj deo Turske, pa skroz na njegovom južnom špicu:

 

2000px-Hatay_in_Turkey.svg.png

Link to comment
×
×
  • Create New...