Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

a kako bi ti resio pitanje islamske drzave?

 

Da izvine Gandalf, treba okupirati KSA, skinuti kuću Sauda sa vlasti, pohapsiti glavne finansijere terorista, izvršiti devehabizaciju po modelu denacifikacije i demilitarizacije Nemačke i Japana 45-te. To isto ponoviti svuda gde se kancer proširio.

Link to comment

Da izvine Gandalf, treba okupirati KSA, skinuti kuću Sauda sa vlasti, pohapsiti glavne finansijere terorista, izvršiti devehabizaciju po modelu denacifikacije i demilitarizacije Nemačke i Japana 45-te. To isto ponoviti svuda gde se kancer proširio.

 

Sjajna ideja. Ja imam bolju. Treba ubediti teroriste da ubijanje ljudi nije lepo.

 

 

Za pocetak, treba rasturiti ono sto vise nema smisla i stvoriti nove drzave, posebno za Kurde i Alavite.

 

E ovo je vec dobra ideja. Mislim da bi bio dobar pocetak.

Edited by Eraserhead
Link to comment

ja bih se svakako za pocetak zadovoljio razjebavanjem infrastrukture id na terenu. to ce, ako nista drugo, smanjiti priliv izbeglica. takodje, sto se evrope tice, budale su vrbovane od spolja, dakle nisu to nekakvi autenticni teroristicki pokreti nastali usled nezadovoljstva socijalnim statusom il tako nekim kurcem. svi oni su pohadjali nekakve kampove po pustinjskim vukojebinama, ukidanje/ smanjenje te mogucnosti je svakako nesto pozitivno. bez uticaja spolja, verujem da bi se vecina mandrila odala nekim normalnim aktivnostima, kao sto su alkoholizam, drogiranje, pljacke benzinskih pumpi i kradja kola.

Link to comment

Bombardovanje ce razjebati infrastrukturu ID, ali je pitanje da li ce razjebati i ljudstvo ili ce usled biombardovanja na toj teritoriji podrska ID samo ojacati. ID na terenu moze da unisti samo neka vojska koja ce (uz podrsku izx vazduha) zauzeti teritoriju i naterati tu bandu da se razbezi. To moze biti sirijska, iranska, kurdi, pobunjenici, rusi, nato ili neka kombinacija, ali samo bombardovanje nece rezultirati u tome da ID nestane. Ovih skoro dva meseca kampanje nisu doveli do velikih pomeranja imam utisak.

Link to comment

Islamska drzava je krovni pojam koji nema samo geografsko nego i idejno znacenje.

 

...

 

Za onu grupu ljudi koji osvajaju po Bliskom Istoku bombe su verovatno dovoljno efikasne u smislu suzbijanja daljeg vojnickog napredovanja, mozda i unistenja cele organizacije.

 

 

Teroristi ce postojati dok budu postojali megafoni koji obavestavaju svet o njihovim akcijama i bice ih raznih, od arapa do novih Brejvika. Art terorizam ce tek da procveta.

 

Ali ovo u boldu jeste sustina i zato ima smisla ukinuti tu teritiriju kao ISISovu drzavu. Meni se cini da ce onda mnogo teze ici regrutacija terorista po EU ako ne postoji neki tamo jak, slobodni Zajon iz cijih palata dolaze direktive i blagoslovi. Sto je ISIS virtuelnija to je slabija, prosto ne mogu to da vidim drugacije.

Edited by Caligula
Link to comment

Teroristi ce postojati dok budu postojali megafoni koji obavestavaju svet o njihovim akcijama 

 

pa šta predlažeš, da se ukinu mediji i internet?

Link to comment

Da izvine Gandalf, treba okupirati KSA, skinuti kuću Sauda sa vlasti, pohapsiti glavne finansijere terorista, izvršiti devehabizaciju po modelu denacifikacije i demilitarizacije Nemačke i Japana 45-te. To isto ponoviti svuda gde se kancer proširio.

potrebno je podrzati prave i iskrene modernizatore, i sekularizovati.

 

po potrebi i masovnim streljanjima neposlusnih, svih koji nose brade, zena u hidzabima, i biciklista. to resava sve probleme - nema ljudi, nema problema.

Edited by Gandalf
Link to comment

pa šta predlažeš, da se ukinu mediji i internet?

 

 

:lolol: to bi isto bilo kao kad bi zbog kiselih kisa ukinuli industriju

 

Poenta je: terorizam ce uvek postojati u ovom ili onom obliku, nije to izlecivo.

Link to comment

Sjajna ideja. Ja imam bolju. Treba ubediti teroriste da ubijanje ljudi nije lepo.

 

Pa čovjek i govori o ubjeđivanju. Šta ti podrazumjevaš pod "ubjediti", a da nije atomska bomba?

Link to comment

Teroristi ce postojati dok budu postojali megafoni koji obavestavaju svet o njihovim akcijama i bice ih raznih, od arapa do novih Brejvika. Art terorizam ce tek da procveta.

 

Ali ovo u boldu jeste sustina i zato ima smisla ukinuti tu teritiriju kao ISISovu drzavu. Meni se cini da ce onda mnogo teze ici regrutacija terorista po EU ako ne postoji neki tamo jak, slobodni Zajon iz cijih palata dolaze direktive i blagoslovi. Sto je ISIS virtuelnija to je slabija, prosto ne mogu to da vidim drugacije.

+1

 

Ideje ISIS-a nema bez teritorije, to je hilafet a ne neka underground organizacija, to je Al-Kaida, a ISIS je država sa stvarnom teritorijom i dubljim religioznim i eshatološkim značenjem. Što je manje stvarna na terenu manje je i privlačna, da ne pričam o tome što bi se njenim arhiviranjem pokazala kao još jedan od fejlova pokušaja obnavljanja "slavnih dana prošlosti", što bi djelovalo demorališuće za sve buduće mudžahedine i kupilo neko vrijeme za druge načine rješavanja ovog pitanja.

Jedini problem jeste što većina njih koji jesu upućeni u tu priču glede kraja svijeta i konačne bitke i jesu spremni da idu do kraja, jer je tako zapisano i tako treba da se odmota priča prema onom kako je zapisano. A gadno je kad ratuješ s nekim ko se već pomirio s tim da će da pogine.

Edited by James Marshall
Link to comment
×
×
  • Create New...