Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

današnji futidž, rusi su krenuli da istresaju bombe iz svojih strateških bombaedera, a putin je izdao naređenje za saradnju sa francuskom uprkos sankcijama...

 

 

Link to comment

Ovo malkice eskalira. Rusi su napali Raku sa brodova, podmornica i strategijskih bombardera, Francuzi isto polivaju dok Šarl De Gol ide prema Siriji, Amerikanci šalju dodatne kapacitete u Incirlik.

Link to comment

Ja uopste nisam siguran da li sva ta bombardovanja sputavaju ili generisu nove teroriste. Tesko mi je da poverujem da ID nije racunala na inteziviranje kampanje. 

Link to comment

Ja uopste nisam siguran da li sva ta bombardovanja sputavaju ili generisu nove teroriste. Tesko mi je da poverujem da ID nije racunala na inteziviranje kampanje. 

 

Sputavaju akcije na terenu i generisu nove teroriste u Evropi i na Bliskom Istoku.

Eskalacija je politicki neminovna, ali na duze staze ne vodi nikuda.

Link to comment

Sputavaju akcije na terenu i generisu nove teroriste u Evropi i na Bliskom Istoku.

Eskalacija je politicki neminovna, ali na duze staze ne vodi nikuda.

 

Da slazem se. Mislim da je sve ovo do sada bilo toliko ad hoc da nivo olakosti sokira. I Americko naoruzavanje pobunjenika, i rusko uletanje i bombardovanje, sada i ova francuska odmazda (mada je ona mozda i najrazumljivija). Nigde se ne vide obrisi plana, ovako cemo da se borimo na terenu i ovo je end game u Siriji, a ovako cemo da se borimo kod kuce.

Link to comment

Sputavaju akcije na terenu i generisu nove teroriste u Evropi i na Bliskom Istoku.

Eskalacija je politicki neminovna, ali na duze staze ne vodi nikuda.

a kako bi ti resio pitanje islamske drzave?

Link to comment

a kako bi ti resio pitanje islamske drzave?

 

ear-surgery.jpg

 

... meni izgleda obrnuto, da na duze staze mora da vodi nekuda.

 

Da se manje cekalo bilo bi mnogo manje mrtvih civila na obe strane. Budale su to, ne mogu se opametiti, ne moze se sa njima pregovarati, ne daju izbor.

Edited by Caligula
Link to comment

a kako bi ti resio pitanje islamske drzave?

 

Islamska drzava je krovni pojam koji nema samo geografsko nego i idejno znacenje. Mozes da utuces ID na terenu, posaljes 100.000 vojnika, i dalje ce postojati ljudi u Evropi koji ce pod imenom ID organizovati i sprovoditi napade.

 

Za onu grupu ljudi koji osvajaju po Bliskom Istoku bombe su verovatno dovoljno efikasne u smislu suzbijanja daljeg vojnickog napredovanja, mozda i unistenja cele organizacije. Ali to ne pomaze kada je Evropa u pitanju i za to nemam resenje (sreca pa me niko ni ne pita).

 

Moja vizija buducnosti Evrope je dosta jednostavna, licice u velikoj meri na Izrael, sa pojacanom budnoscu bezbednosnih sluzbi i ogranicavanjem niza prava i sloboda u ime vece bezbednosti, i pretpostavljam da ce to smanjiti opasnost po civile, i uciniti kontinent neprijatnijim mestom za zivot nego sto je sada.

Link to comment
×
×
  • Create New...