Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

@f h

 

A šta je problem u menjševicima, nisi valjda ti neki boljševik! :)

 

Sad kad sam pogledao video, mogu se složiti s prvim dijelom kada govori o novčanoj ekonomiji koja se stvara oko krijumčarenja oko 7. minuta.

 

Nemam ništa protiv da se odluči na migraciju iz ekonomskih razloga, ali šta ćemo s onim, ako ih ima, koji su se odlučili na migraciju zbog želje za uspostavom kalifata? A da ne govorim što sa ove dvije grupe postoje ljudi koji zaista bježe od rata, loših uslova u izbjegličkim kampova ili što stvarno nemaju sigurnost u bilo kojoj zemlji migracije do granice sa Njemačkom. 

 

Postaviću prvi sledeći video koji mi je na yt autoplay. Tu ima i legitimnih i nelegitimnih zahtjeva, odvadite sebi što mislite da je u redu. :)

 

Link to comment

Meni je vrlo znakovit popizd i pretnje u vezi čišćenja 40 isilovaca nakon zauzimanja aerodroma. Prosto, ja sam ih stalno zamišljao kao ekipu bez ikakve ideje o zemaljskom, međutim bes i panika nakon gubitaka govori da fanatizam eksponencijalno opada pred izvesni dolazak okrutnije sile i indoktrinacija pokazuje svoje limite. 

 

Prosto mi se čini da ID vrlo brzo može da uđe u problem sa mobilisanom većinom i da falange to neće uspeti da iskontrolišu.

Link to comment

Pa da. Ali ono što svi ti antiglobalisti ne shvataju je da oni mogu da se deklarišu kao anarhisti koliko hoće - idejni aparat koji imaju na raspolaganju preuzeli su od staljinista. Na ovim prostorima te ideje koje koriste svode se na nekakvu fuziju slobizma/titoizma, i zapadnog antiglobalizma.

 

Znas sta, to sto govoris sada mislim da jasno pokazuje tvoju zaslepljenost izmima i etiketiranjem. Kada neko govori, cak pre nego sto cujes i rec koju kaze, ti u stvari ne cujes ni jednu rec jer si vec govornika svrstao u odredjeni ideoloski kosh i moze on da prica koliko hoce, neka ga.

 

Klasicni sindrom forumasenja u kojem je vaznije ko sta govori, a ne sta govori. 

Znaci staljinistima treba zabraniti slobodu govora ili ih cak i privesti u maricu. Hajde da se staljinisticki ophodimo prema staljinistima. Sto naravno nas koji se tako prema njiima ophodimo ne cini staljinistima jer to nije nasa etiketa. A lako cemo etiketu staljinista prllepiti bilo kome ko imalo postavlja u pitanje dominantni diskurs o Staljinu. 

Edited by noskich
Link to comment

@f h

 

A šta je problem u menjševicima, nisi valjda ti neki boljševik! :)

 

Problem sa menjševicima je što ... ne postoje. Kako bi reagovao da pričaš sa nekim danas - i on ti kaže da se smatra menjševikom? E pa, ja isto tako reagujem kada neko krene da mi se poziva na Nestora Mahna (?)

 

 

Znas sta, to sto govoris sada mislim da jasno pokazuje tvoju zaslepljenost izmima i etiketiranjem. Kada neko govori, cak pre nego sto cujes i rec koju kaze, ti u stvari ne cujes ni jednu rec jer si vec govornika svrstao u odredjeni ideoloski kosh i moze on da prica koliko hoce, neka ga.

 

Klasicni sindrom forumasenja u kojem je vaznije ko sta govori, a ne sta govori. 

Znaci staljinistima treba zabraniti slobodu govora ili ih cak i privesti u maricu. Hajde da se staljinisticki ophodimo prema staljinistima. Sto naravno nas koji se tako prema njiima ophodimo ne cini staljinistima jer to nije nasa etiketa. A lako cemo etiketu staljinista prllepiti bilo kome ko imalo postavlja u pitanje dominantni diskurs o Staljinu. 

 

Pa niko staljinistima ne odriče pravo da govore, ne znam gde si to video. Samo ljudi ne poštuju preterano tu vulgarnu papazjaniju, za koju je odavno konstatovano da ne može da objasni ništa. A etiketiranja nema, ukazano je na određene sličnosti u tvojim teorijama sa staljinistima jer ih ovde predstavljaš kao neko epohalno otkriće - a one to nisu, mogu se čuti bukvalno na svakom koraku, od svake druge osobe danas (bar ovde gde živimo).

 

Ono što sam ja hteo da kažem, i zašto sam spomenuo antiglobalizam koji zastupaš, je da Mahno tebi nije nešto od pomoći kada treba da diskutuješ o Siriji ili pitanju izbeglištva. Nema savremenog Mahna, na kog bi jedan "anarhista" mogao da se poziva. Onda moraš da konsultuješ nekog drugog, recimo putinovog staljinistu.

Link to comment

Problem sa menjševicima je što ... ne postoje. Kako bi reagovao da pričaš sa nekim danas - i on ti kaže da se smatra menjševikom? E pa, ja isto tako reagujem kada neko krene da mi se poziva na Nestora Mahna (?)

 

 

 

Pa niko staljinistima ne odriče pravo da govore, ne znam gde si to video. Samo ljudi ne poštuju preterano tu vulgarnu papazjaniju, za koju je odavno konstatovano da ne može da objasni ništa. A etiketiranja nema, ukazano je na određene sličnosti u tvojim teorijama sa staljinistima jer ih ovde predstavljaš kao neko epohalno otkriće - a one to nisu, mogu se čuti bukvalno na svakom koraku, od svake druge osobe danas (bar ovde gde živimo).

 

Ono što sam ja hteo da kažem, i zašto sam spomenuo antiglobalizam koji zastupaš, je da Mahno tebi nije nešto od pomoći kada treba da diskutuješ o Siriji ili pitanju izbeglištva. Nema savremenog Mahna, na kog bi jedan "anarhista" mogao da se poziva. Onda moraš da konsultuješ nekog drugog, recimo putinovog staljinistu.

 

Koje su to slicnosti u mojim teorijama sa staljinistima?

Link to comment

Gotta love te americke politicke serijice lol

West wing itd.

Fali samo americki predsednik sa saxofonom u F16 kako vodi prvi udar.

U realnom svetu ID nije nikakva pretnja americkim interesima da se salju trupe da krvare i ginu

Link to comment

Pa bilo bi providno drugacije.

Ovako kao fol se nesto radi.

 

to 'nesto' je bukvalno spasilo kobane, omogucilo oslobadjanje tall abyada i suluka, pomoglo da hasaka ne 'padne',

to 'nesto' je spasavalo i oslobadjalo kirkuk u leto 2014. i tikrit desetak meseci kasnije i prakticno presudilo da napad na samaru ne uspe.

u trenucima kada je bilo nekoga da se bori protiv is-a ili u trenucima kada su mnogi bezali glavom bez obzira to 'nesto' je nesto radilo.

ne treba tu pomoc dizati u nebesa, ali ne treba biti toliko smesan i omalovazavati.

Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...