Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

ne ne, oni pokusavaju da razvuku pobunjenicke redove.

nije to jos uvek previse duboko.

njima je cilj da izadju na put damask-alep i da nastave precicom ka delovima idliba.

Link to comment

Plus je zauzet gradić Al Hader južno od Alepa, po nekom tvitovanju mi se čini da je ceo front pobunjenika jugoistočno od Alepa u nekoj sjebanoj poziciji.

 

Личи да си био у праву пошто су владине снаге избиле већом дужином на аутопут М5.

Прилично велик напредак за само дан - изашли су са карте коју си колико јуче поставио.

Link to comment

Da, video sam novu kartu, a odmah severno od te nove linije fronta je neko poljoprivredno dobro koje je Arar al Šam valjda pretvorio u svoj glavni štab, tako da su se baš zavukli.

 

TT via LG G3

Link to comment

Najobicnije paranoidne budalastine. Mene bi bilo sramota da postavljam ovakvo djubre, da na jedno topicu pricam o boljem i pravednom svetu, a na drugom da kacim fasisticki propagantni izmet i ksenofobno podsmevanje mrtvoj deci.

 

Nabijem na kurac i tebe i sve druge kafanske mudrace, dabogda i vi jednog dana pesacili tri hiljade kilometara, iz jednog zla u drugo.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Znas sta, stava sam da treba saslusati oprecna misljenja. To sto sam postavio video ne mora da znaci da se sa njim slazem. Ne znam da li si ti u stanju da argumentovano diskutujes, verovatno ne kad pominjes penise i proklinjes.

Link to comment

Znas sta, stava sam da treba saslusati oprecna misljenja. To sto sam postavio video ne mora da znaci da se sa njim slazem. Ne znam da li si ti u stanju da argumentovano diskutujes, verovatno ne kad pominjes penise i proklinjes.

 

Ja sam stava da treba imati minimum razuma da se proceni koja oprecna misljenja su vredna paznje a koja su mentalni proliv.

Link to comment

Znas sta, stava sam da treba saslusati oprecna misljenja. To sto sam postavio video ne mora da znaci da se sa njim slazem. Ne znam da li si ti u stanju da argumentovano diskutujes, verovatno ne kad pominjes penise i proklinjes.

 

Ovo nije misljenje nego propagandna dijareja jednog samoproklamovanog staljiniste. Koga zabole sta on ima da kaze.

Link to comment

Ono sto nalazim interesantno su pitanja koje postavlja, prvo tajming, zasto ove godine, a ne prosle godine recimo. Drugo, zasto se pristup EU promenio. Trece su krijumcari koji profitiraju na izbeglicama i pitanje novca kojim se oni finansiraju. Bilo je jos, ali eto to su tri najzanimljivija pitanja. Pa ako neko moze da razjasni, molim.

 

Sta se nazalost desava je da programe za izbeglice u natprosecnoj meri koriste najneugrozeniji iz odredjenog podrucja. Licno iskustvo, kada sam bio student bio sam na jednoj studentskoj konferenciji u Norveskoj i tada je moja grupa saslusala jednog decka iz Konga koji je dosao kao izbeglica. Iz njegove price je postalo jasno da je diplomirao u Kongu i onda se prijavio kao izbeglica i dosao. Znaci diplomirani kadar koji govori engleski, informisan i natprosecnog imovinskog stanja je primljen kao izbeglica.

E sad, sta mislis koji procenat stanovnistva Konga moze da ima uslove da diplomira, nauci engleski i informise se o svemu pa se lepo prijavi i ode u Norvesku? Oni najugrozeniji, nepismeni, sa kosuljom na ledjima naravno ne mogu. A oni imaju najmanje sanse da budu primeljeni kao izbeglice, a bas njima to najvise treba.

 

Ti sto sede u satorima i jedu iz konzerve na granici sa Turskom nemaju mogucnosti da se pomere niti znaju kako to da urade. Ima naravno izuzetaka.

Edited by noskich
Link to comment

Sta je tu tako shokantno sem za neke da su EU institucije kurton.

Normalno da medju 500 000 ili koliko izbeglica mogu da se uguraju isisovci.

A zbog cega je Nemacka odlucila da ih primi a ne deportuje je njihov problem.

Ima smisla teza da USA zeli da drzi svoje vazale na kratkom povodcu a ovo je dobar metod za buduce nestabilnosti.

Link to comment

Realno, noskich, ono što ti zastupaš je samo jedna prevaziđena, raspala, potpuno neupotrebljiva i patetična vizija antiglobalizma. Kao što je Vasa rekao, staljinizam, ali zavijen u oblandu anarhizma i nekih istorijski irelevantnih ili nepostojećih (Mahno, menjševici i drugi kurci) tendencija.

 

A najjače mi je kad neko krene da priča o "objektivnosti" i "jednostranosti" na taj način - kao "objektivnost" je da, recimo, sada (nakon što smo propagirali liberalizam zapadnog tipa) na sve to dodamo i malo Putina jer "treba čuti i drugu stranu". Nije to "objektivnost", to se zove pogubljenost.

Link to comment

Pa da. Ali ono što svi ti antiglobalisti ne shvataju je da oni mogu da se deklarišu kao anarhisti koliko hoće - idejni aparat koji imaju na raspolaganju preuzeli su od staljinista. Na ovim prostorima te ideje koje koriste svode se na nekakvu fuziju slobizma/titoizma, i zapadnog antiglobalizma.

Link to comment
×
×
  • Create New...