Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Ako misliš na intervenciju koja će sprečiti masovan pogrom Alavita onda si u pravu - takva intervencija je sa moje strane i bolja i lepša i racionalnija od one koja za cilj ima da Asad padne po svaku cenu a Alavite neka bog rasporedi pa ćemo posle toga na demokratske izbore tamo gde se još uvek ne vijori crni barjak.

 

ovo sve stoji samo pod pretpostavkom da verujes da asad nije cinio zlocine, da su njegove jedinice (ili jedinice koje se bore u njegovo ime) u siriji "ciste" od zlocina, da se nije dogodilo nista sto je bilo koga (ne samo sunite) nateralo da bezi ili da bude zakopan.

ovo niposto ne bi stajalo  ako mislis da asadove snage cine manji broj zlocina...

 

dovodis sebe u situaciju da zarad pretpostavke u vrlo dinamicnom ratu (gde ne znamo ko ce i na kojim stranama i koalicijama da ga zavrsi) bezuslovno stavljas sebe na stranu jedne zaracene strane (zapravo siroke koalicije) i jedne intervencije vojne supersile.

 

edit: sta je onda bilo pogresno u mojoj pretpostavci o nekoj vrsti "odobravanja" ruske intervencije od vecine forumasa? priznajte ljudi, mozete i da "obrazlozite" kao beowl.

Edited by Bane5
Link to comment

Vineyard je preveo skorašnje gostovanje Konstantina Sivkova na nekoj ruskoj televiziji. Nevezano za ideološko opredeljenje izvora sa kojeg potiče, tekst nakon što se proseje nudi ponešto zanimljive analize na temu zašto je ofanziva SAA usporila, kako isis obnavlja linije komande i prelazi u protivnapad, i koliko je rusko angažovanje iz Latakije limitirano. Mislim da će Yodi i Prosperu biti posebno interesantno.

Link to comment

Meni ovo liči na neku perverznu igru, neki sado-mazohizam ili školskog mučitelja.

 

Rusia prvo bije, ne priznaje da pobunjenici i postoje: "da, u kontaktu smo sa njima, iz vazduha sa njima, putem raketa, što kažu Amerikanci - kinetički! AXAXAXAXAXA!"

Posle mesec dana - odjednom: "pa pregovarali bi mi sa njima, ali ko su oni, pokažite mi te 'umerene pobunjenike', evo odma sedamo za sto..."

 

I evo šta se dešava : "Representatives of the Free Syrian Army (FSA) rebel group have sent Russia a proposal to hold talks on Syrian crisis in Cairo, Egypt, one of the founders of the FSA told RIA Novosti... "

 

Meni ovo van pameti, ali valjda je to neka ruska diplomatija - prvo te bijem, pa te ljubim. Nije da nema smisla, prvo zapišavanje teritorije, pokazivanje mišića, ali u tom njihovom pokazivanju mišića izvršeno je boktepito koliko avio udara po FSA i satelitima.

 

Čak i da sednu sa pobunjenicima kako misle da sile i razne FSA-grupe pristanu na to? Našta to liči?

Bombardoavnja su tu pedagoska norma u cilju podsticanja umerenih terorista da se okrenu sukobu sa ID.

Pregovori mu dodju diplomatski recnik za odyebi.

Sve je sasvim logicno kao sto si i sam zakljucio i poruka je- ID nema direktnu podrsku iz vazduha pa mozda imate vise srece sa njima

Link to comment

ovo sve stoji samo pod pretpostavkom da verujes da asad nije cinio zlocine, da su njegove jedinice (ili jedinice koje se bore u njegovo ime) u siriji "ciste" od zlocina, da se nije dogodilo nista sto je bilo koga (ne samo sunite) nateralo da bezi ili da bude zakopan.

ovo niposto ne bi stajalo  ako mislis da asadove snage cine manji broj zlocina...

 

dovodis sebe u situaciju da zarad pretpostavke u vrlo dinamicnom ratu (gde ne znamo ko ce i na kojim stranama i koalicijama da ga zavrsi) bezuslovno stavljas sebe na stranu jedne zaracene strane (zapravo siroke koalicije) i jedne intervencije vojne supersile.

 

edit: sta je onda bilo pogresno u mojoj pretpostavci o nekoj vrsti "odobravanja" ruske intervencije od vecine forumasa. priznajte ljudi, mozete i da "obrazlozite" kao beowl.

 

Sve što ja kažem je da Alaviti imaju pravo na svoj deo Sirije makar tim delom vladao i Asad. Uz to tvrdim da nema apsolutno nikakve potrebe predavati 6-7 miliona ljudi što na milost glavoseča što na milost umerenog™ neprijatelja željnog obične™ osvete. Za mene zadovoljstvo gledanja Asada izloženog u nekom frižideru nije vredno takve kocke. Za nekog, pak, jeste. Ali to već nije moj problem.

 

I sve to btw nije nikakvo opravdavanje Rusa i njihove politike niti zatvaranje očiju pred Asadovim zločinima, pa bih te zamolio da mi takve stvari učitavaš tek nakon što ih budem izrekao.

Edited by beowl
Link to comment

Sve što ja kažem je da Alaviti imaju pravo na svoj deo Sirije makar tim delom vladao i Asad. Uz to tvrdim da nema apsolutno nikakve potrebe predavati 6-7 miliona ljudi što na milost glavoseča što na milost umerenog™ neprijatelja željnog obične™ osvete. Za mene zadovoljstvo gledanja Asada izloženog u nekom frižideru nije vredno takve kocke. Za nekog, pak, jeste. Ali to nije moj već nije problem.

 

I sve to btw nije nikakvo opravdavanje Rusa i njihove politike niti zatvaranje očiju pred Asadovim zločinima, pa bih te zamolio da mi takve stvari učitavaš tek nakon što ih budem izrekao.

 

"ucitao" sam samo tvoj poslednji post, a za nekoga ko zeli iole da zauzme poziciju da jedni budu zasticeni dok drugi ginu nemilice (sve uz rusko oruzje) onda je tvoj post cudan i daleko od namera i zelja da dobro dodje svima.

Edited by Bane5
Link to comment

I evo šta se dešava : "Representatives of the Free Syrian Army (FSA) rebel group have sent Russia a proposal to hold talks on Syrian crisis in Cairo, Egypt, one of the founders of the FSA told RIA Novosti... "

 

Meni ovo van pameti, ali valjda je to neka ruska diplomatija - prvo te bijem, pa te ljubim. Nije da nema smisla, prvo zapišavanje teritorije, pokazivanje mišića, ali u tom njihovom pokazivanju mišića izvršeno je boktepito koliko avio udara po FSA i satelitima.

 

Čak i da sednu sa pobunjenicima kako misle da sile i razne FSA-grupe pristanu na to? Našta to liči?

ono sto upada u oci u toj vesti je to da FSA zakazuje sastanak u Kairu. cudan odabir lokacije, neprijateljski je teren.

 

guglanjem se otkriva da je jedini delija pomenut imenom, izbacen iz vrha FSA pre 2 ili 3 godine. pri tome je u pitanju "predstavnik SNF", organizacije koja se raspala pre 2011-e. on zivi u Parizu, i izgleda da su se neki Rusi u Parizu sastali sa njim pre dve nedelje.

 

da li im je tip prodao ciglu kao predstavnik FSA, ili je u pitanju pilicarski ruski PR, aj' ga znaj.

Edited by Gandalf
Link to comment

ono sto upada u oci u toj vesti je to da FSA zakazuje sastanak u Kairu. cudan odabir lokacije, neprijateljski je teren.

 

guglanjem se otkriva da je jedini delija pomenut imenom, izbacen iz vrha FSA pre 2 ili 3 godine. pri tome je u pitanju "predstavnik SNF", organizacije koja se raspala pre 2011-e. on zivi u Parizu, i izgleda da su se neki Rusi u Parizu sastali sa njim pre dve nedelje.

 

da li im je tip prodao ciglu kao predstavnik FSA, ili je u pitanju pilicarski ruski PR, aj' ga znaj.

 Ma da, deluje baš da nema ništa od toga. Lično mislim da je u pitanju situacija br. #1, dakle račun bez krčmara, neki nesrećnik iz Pariza glumi FSA iz ko zna kojih pobuda.

 

Bombardoavnja su tu pedagoska norma u cilju podsticanja umerenih terorista da se okrenu sukobu sa ID.

Pregovori mu dodju diplomatski recnik za odyebi.

Sve je sasvim logicno kao sto si i sam zakljucio i poruka je- ID nema direktnu podrsku iz vazduha pa mozda imate vise srece sa njima

To nema smisla.

Amerikanci su spiskali milijarde da nateraju pobunjenike da se bore protiv ISIS-a pa ništa. Mršave su šanse da ih nateraju da se okanu Asada. Vodi se ogorčena borba do smrti, pobunjenicima je Asad veći problem nego ISIS i to do sada treba svima da bude jasno.

Asad je pola Sirije srušio, Alepo i ostali gradovi liče na Mesec ili Mars. ISIS pravi puteve... i plaća svojim borcima smeštaj, hranu, medicinksu negu, itd. A od suparničkih grupa kupuje oružje ili traži različite vidove odnosa, od detanta, preko saradnje do potčinjavanja.tumblr_nnt41hnwDY1rld84wo1_1280.png

Edited by Utvara
Link to comment

Nego, kome ćemo da pišemo onih nekoliko milijunčića koji pobegoše pre nego su Rusi krenuli da bombarduju? 

uz ogradu da bi dobro bilo videti kompetne rezultate, i mogucnost da barem neki odgovaraju kako misle da treba... uglavnom sirijskom rezimu.

Edited by Gandalf
Link to comment

ono sto upada u oci u toj vesti je to da FSA zakazuje sastanak u Kairu. cudan odabir lokacije, neprijateljski je teren.

 

guglanjem se otkriva da je jedini delija pomenut imenom, izbacen iz vrha FSA pre 2 ili 3 godine. pri tome je u pitanju "predstavnik SNF", organizacije koja se raspala pre 2011-e. on zivi u Parizu, i izgleda da su se neki Rusi u Parizu sastali sa njim pre dve nedelje.

 

da li im je tip prodao ciglu kao predstavnik FSA, ili je u pitanju pilicarski ruski PR, aj' ga znaj.

 

Well, nisu bas ni blanko odbili.

 

 

 

Syria conflict: FSA rebels sceptical of Russia offer

Western-backed rebels in Syria have said they will reject any offers of military assistance from Russia while it continues to bomb them.

Russia has said it would be willing to provide air support to "patriotic" rebels battling Islamic State (IS).

But on Monday, a Free Syrian Army (FSA) spokesman told the BBC: "They should stop attacking our bases and then we can talk about future co-operation."

On Monday, a spokesman for the Southern Front of the Free Syrian Army said it would not immediately turn down the offer of air support, but expressed scepticism.

"If the Russians are serious in their offer they should stop immediately targeting our bases and targeting the civilian areas," Issam al-Reis told the BBC.

"So we didn't turn down the offer. We just said we don't need their help now."

Maj Reis added: "You know the Russians - always their words are different from their actions."

Link to comment

Ma da, deluje baš da nema ništa od toga. Lično mislim da je u pitanju situacija br. #1, dakle račun bez krčmara, neki nesrećnik iz Pariza glumi FSA iz ko zna kojih pobuda.

 

 

To nema smisla.

Amerikanci su spiskali milijarde da nateraju pobunjenike da se bore protiv ISIS-a pa ništa. Mršave su šanse da ih nateraju da se okanu Asada. Vodi se ogorčena borba do smrti, pobunjenicima je Asad veći problem nego ISIS i to do sada treba svima da bude jasno.

Asad je pola Sirije srušio, Alepo i ostali gradovi liče na Mesec ili Mars. ISIS pravi puteve... i plaća svojim borcima smeštaj, hranu, medicinksu negu, itd. A od suparničkih grupa kupuje oružje ili traži različite vidove odnosa, od detanta, preko saradnje do potčinjavanja.tumblr_nnt41hnwDY1rld84wo1_1280.png

 

Ti mene zeyebavas je l tako.

Amerikancima puca ona stvar da ratuju protiv ID ko i Rusima.ID je samo nusprodukt geopolitike da se svrgne Asad nasilno kad mirno nije hteo da ode posle desavanja naroda.

Ovo oko puteva nije ni vredno komentara. 

Edited by frn1782
Link to comment

 

US Defense Secretary Ashton Carter said Tuesday that the American military would start carrying out or supporting ground operations against ISIS overtly in Syria and Iraq, in addition to its airstrikes with coalition partners. In comments to the Senate Armed Services Committee, he said the US will not refrain from assisting its partners or from taking action itself, "whether by strikes from the air or direct action on the ground."

Link to comment

Bolje ikad nego nikad.

 

 

 

Syria conflict: Iran to be invited to key talks, US says

Iran is likely to be invited for the first time to international talks with the US and Russia over the Syrian conflict, the US says.

Link to comment

novi 'uspesi' (izmedju ostalih) i ruske intervencije...

 

Sirija: Napadi na bolnice, ginu pacijenti i lekari

 

Organizacija Lekari bez granica saopštila je da je u vazdušnim napadima na sirijske bolnice poginulo najmanje 35 pacijenata i lekarskog osoblja, a ranjeno 72.

 

U eskalaciji napada vazdušnih snaga (koje Lekari bez granica nisu identifikovali), a koja je počela krajem septembra, meta su bile 12 bolnica u Idlibu, Alepu i provinciji Hama, uključujući šest koje podržava Organizacija, kaže se u saopštenju.

"Ukupno šest bolnica je bilo prisiljeno na zatvaranje a uništena su i četiri ambulantna vozila. Posle više od četiri godine rata, ostajem zapanjen kršenjem međunarodnog zakona od svih strana u konfliktu", saopštio je predstavnik Lekara bez granica za Siriju Silven Gril.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...