Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Meni je na pamet prvo palo da je neko od njih previse citao o drugom sv ratu i vazdusnim minama

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

إطلاق ألغام هوائية لردع الطيران الروسي

Launch air mines to deter the Russian Aviation

 

Hvala Ješui na Google translate-u... ali ipak biće da su ovo ipak "vazdušne mine".

Meni ovo deluje kao simbolički čin krajnjeg očaja, ali ručno pravljena oružja su ipak vrlo česta na početku rata u Siriji.

Štap, kanap, kreativnost i vera u Boga. Ipak su dobili nešto kvazi-upotrebljivo.

Pravili su i neke vrlo velike minobacače, budžena oklopna vozila koja su vrlo korisna i upotrebljiva čak. Ta vozila se i danas viđaju, a onaj "hell canon" je u bio u upotrebi u Alepu ja mislim.

 

Nužda zakon menja, daj šta daš itd.

Edited by Utvara
Link to comment

Sto ocaja, sta zna dete sta je trista kila,. A skoro sve te karabudzevine imaju samo jedana efekat, da dignu moral i daju lazan osecaj sigurnosti koji nestaje cim se takva sklopocija nadje u borbi (ne daj boze da je pogodi nesto). Ne bi vojna tehnologija zahtevala tolika istrazivanja, postrojenja i materjale za obicno oklopno vozilo da moze mića limar da ga sklepa u garazi.

E i da, kada im ovi pvo kurtoni padnu i zapale selo, skolu, njive, mogu da vicu i kukaju kako ih asad sad gadja zapaljivom bombama po civilima, dali mu zli rusi

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Qatar says could intervene militarily in Syria but prefers political solution
 

...

Asked by CNN if Qatar supported the Saudi position that does not rule out a military option in Syria as a result of Russia's intervention, Foreign Minister Khalid al-Attiyah said:

“Anything that protects the Syrian people and Syria from partition, we will not spare any effort to carry it out with our Saudi and Turkish brothers, no matter what this is.

"If a military intervention will protect the Syrian people from the brutality of the regime, we will do it,” he added, according to a text in Arabic carried by Qatar's state news agency QNA.

...

 

Link to comment

moje neko razmisljanje o islamistickim pokretima je ovakvo. bukvalno sve drzave bliskog istoka su ili failed states, ili diktature. u svim drzavama se socijalni mir ili kupuje naftom, ili, ukoliko je nema, brutalnom silom. sve vlasti, monarhije, diktature, sta god da su bile, su bile uzasno korumpirane. logika islamizma je da je korupcija uzrok siromastva. ta korupcija potice iz moralnog posrnuca vladalaca. resenje je u iskonskom islamu, vracanju na prave vrednosti muhameda i sledbenika. e, tu se dolazi do milijardu razlika zbog kojih postoje ovi i oni islamizmi.

 

ovde se cesto ne shvata da su saudi, svojevremeno, bez milosti upali u Veliku dzamiju u Meki i likvidirali (sto u borbi sto sjecenjem glava na trgovima najvecih gradova) oko 200 islamista koji nisu bili na njihovoj liniji. to je samo stari primjer iz koga se vidi da oni ne podrzavaju ISIS niti ce ga ikada podrzavati zato sto je kalifat pretendent na njihovu vlast. njihov igrac u siriji su razne druge islamisticke frakcije. ISIS je zarobio ogromna skladista iracke i sirijske vojske, eto odakle im oruzje.

 

ISIS je prst u oku svima. Svakako da dobijaju odredjene finansije od nekih bogatih seika, ili da ih odredjene vlade koriste kao sredstvo u borbi protiv ovih ili onih razloga. na primer da je turska zmirila na odredjene stvari kao sto je prelazak dobrovoljaca iz evrope ili trgovina sa ISISom. mozda odredjene vladaoci radi mira u kuci zmire na to sto njihovi rodjaci salju novac nekakvim ludacima. ali, tesko da ih bilo koja vlada podrzava upravo zato sto oni predstavljaju negaciju drzava, vlada i granica i teze, koliko god to izgledalo ludo, globalnom kalifatu. a to ce prvo poceti ostvarivati u svom komsiluku.

manje-vise, sve ok. par dopuna.

 

ne samo islamisti, vec muslimani, po definiciji gledaju na Muhameda & neposredne sledbenike kao na nekakve mitske Founding Fathers. i za mnoge ljude Kalifat predstavlja definiciju zlatnog doba harmonije i progresa. sto je besmislica, posebno deo o harmoniji (tri gradjanska rata u roku od 30 godina nakon Muhamedove smrti), ali mitovi ne moraju imati neke veze sa realnoscu. a povratak autenticnim vrednostima moze da znaci sve i svasta, u zavisnosti od licnih afiniteta.

 

sto se tice Saudija u Siriji, podrzavaju neke islamisticke milicije (nikako IS i Nusru), ali podrzavaju i ne-islamiste. obzirom na saudijski neprijateljski stav prema MB-u i slicnima, od samog pocetka njihovog upliva su oni bili ti koji su snaznije podrzali FSA. mozda se to menja ovih dana, izgleda da novi kralj ima drugacije prioritete.

Link to comment

Ali ko garantuje smenjivost, odakle uopste ta pretpostavka? Eto na primer, bas da vidimo ko ce da smeni ovu nasu bitangu na izborima. Ovu istu bitangu koja je dobila izbore, svaka cast, ali sta se dalje desava? Bitanga uvodi medijski mrak, vrsi najgore zastrasivanje, nista drugo ne radi osim sto konstantno satanizuje opoziciju i ponovo pravi partijsku drzavu. I dzabe smo krecili. Gde su tu wash i rinse? Ko garantuje da izbori nece dovesti na vlast nekog ko ce ukinuti izbore?

 

Bez pravne drzave i relativno visokog nivoa drustvene svesti sve je to u sustini sviranje onoj stvari i bez osnova se toliko hejluje i stavlja iznad ostalih oblika vladavine. Narocito onda kada postoji opasnost od preglasavanja i tiranije vecine nad manjinom. To je zidanje kuce od krova.

Sloba je bio bolji. 

 

Srbi su stoka i nisu spremni za demokratiju. bolje bi bilo da je proteklih 15 godina cvrst i odlucan Vodja sprovodio reforme koje bi izgradile pravnu drzavu i podigle drustvenu svest, kako bi jednog dana dosla prava i autenticna demokratija.

Edited by Gandalf
Link to comment

Au dobar ovaj sajt. Jel to neko glasilo demokratskog islama o kojem ovde pricate?

 

 

Otprilike :D

 

 

 

Ne znam da li još uvijek izlazi štampano izdanje, ne pamtim kad sam ga zadnji put vidio na kioscima.

 

 

 

pa što pucaju onda? :unsure:

 

 

 

Valjda su ti eksplozivni baloni zamjena za cijevnu i raketnu pvo, ovo sa aluminjumskim konzervama je elektronsko ometanje.

 

Ne znam kako su se ovoga sad, u petoj godini rata sjetili, i ko li im je ovo preporučio.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

 

 

 

Otprilike :D

 

 

 

Ne znam da li još uvijek izlazi štampano izdanje, ne pamtim kad sam ga zadnji put vidio na kioscima.

.

 

 

bilo je i stampano izdanje. super. islamska demokratija.

Link to comment

Ове индијанце треба почистити свим расположивим оружјем и оруђем.

Сетимо се прича за малу децу о Садамовим федајинима који ће ово, који ће оно.

Ови иду куртонима на Х-101.

Link to comment

Sloba je bio bolji. 

 

Srbi su stoka i nisu spremni za demokratiju. bolje bi bilo da je proteklih 15 godina cvrst i odlucan Vodja sprovodio reforme koje bi izgradile pravnu drzavu i podigle drustvenu svest, kako bi jednog dana dosla prava i autenticna demokratija.

 

Taj Sloba je potvrdio svoj legitimitet na, pazi sad, demokratskim izborima, i to ubedljivom vecinom glasova. 

 

Zaboravljam stalno da je tebi vaznija forma od sustine.

Link to comment

Taj Sloba je potvrdio svoj legitimitet na, pazi sad, demokratskim izborima, i to ubedljivom vecinom glasova.

na zalost, nije na vreme ukinuo izbore. ili obezbedio prave izbore na kojima bi dobijao 87%-92% glasova. ne bi se sada patili sa Vucicem.

Edited by Gandalf
Link to comment
×
×
  • Create New...