Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Ja sam na izvoru mudosti™ došao do sledećih saznanja - Rusi su trebali da прикроют iz vazduha Asadove tenkove koji su išli u jednoj marševskoj koloni kao pačići, jer okolo nije bilo odgovarajućih puteva. Asadovci nisu hteli da kreću, Rusi obećali zaštitu iz vazduha.

 

Umesto zaštite iz vasduha, bili su dignuti u isti od strane FSA koji su ih samo naslagali s boka. 

Link to comment
#Breaking: Iranian Brig. Gen. Hossein Hamedani reportedly killed last night near Allepo province, #Syria. IRGC now confirms that Gen. Hamedani killed in outskirts of Aleppo while "giving advisory support to Syrian army." He is probably the most prominent Iranian General that killed in #Syria. He was a commander during Iraqi imposed war & a national hero.Top #Iran'ian commander, Gen. Hossein Hamedani killed in #Syria last night by #ISIS

2nd day SAA offensive N-Hama: no major change front yet. SAA fears TOW, opp worries about Rus helicopters & limited number TOW

 

Edited by slow
Link to comment

nakon sto su rusi izbombardovali polozaje pobunjenickih snaga u zaledju alepa, IS je sinoc preduzeo napad koji je uzrokovao novi prodor.

sinergija rusa i IS-a dovodi situaciju za ostale pobunjenike u zaledju alepa gotovo u nemoguc polozaj.

Edited by Bane5
Link to comment

Sve se urotilo protiv umerenih™. Uništili su sve Asadove tenkove i poubijali sve iranske generale (na tviteru makar) uprkos tome što su i jedni i drugi imali full rusku podršku iz vazduha. Ali kad isis dobije tu podršku onda na žalost ne izginu svi do jednog u napadu na umerenjake nego ih poraze. Tja.

Link to comment

Sve se urotilo protiv umerenih™. Uništili su sve Asadove tenkove i poubijali sve iranske generale (na tviteru makar) uprkos tome što su i jedni i drugi imali full rusku podršku iz vazduha. Ali kad isis dobije tu podršku onda na žalost ne izginu svi do jednog u napadu na umerenjake nego ih poraze. Tja.

 

ajde ajde mozes ti i bolje, prejeftino ti je ovo

nema tu lamenta, konstatacija samo.

btw. iranski general je ubijen na sasvim drugoj lokaciji, a groblje tenkova je udaljeno bar 180 km jugozapadno.

Link to comment

Šta je jeftino, skepticizam spram tviter-ekskluzive?

 

E, da, zaboravio sam da jeftino konstatujem kako isti oni Rusi koji u proseku promašuju za 3km i ubijaju desetine civila u svakom svom poletanju (plus u isto vreme lažu o nekoj tobož hirurškoj preciznisti) odjednom nanose umerenjacima ubitačne udare usled kojih ovi dolaze u neizdrživu situaciju i bivaju potisnuti od strane isisa. Čudo jedno kako iste stvari šljakaju različito u zavisnosti od umerenosti™ umešanih strana.

Link to comment

Šta je jeftino, skepticizam spram tviter-ekskluzive?

 

E, da, zaboravio sam da jeftino konstatujem kako isti oni Rusi koji u proseku promašuju za 3km i ubijaju desetine civila u svakom svom poletanju (plus u isto vreme lažu o nekoj tobož hirurškoj preciznisti) odjednom nanose umerenjacima ubitačne udare usled kojih ovi dolaze u neizdrživu situaciju i bivaju potisnuti od strane isisa. Čudo jedno kako iste stvari šljakaju različito u zavisnosti od umerenosti™ umešanih strana.

 

sve si to zakljucio iz mojih postova?

Link to comment

Više iz tviter-ekskluzive koja se javlja na topiku a manje iz tvojih postova. Da, znam da nisi direktno optužio Ruse da su zvanična avijacija isisa. Koristim razne postove kao šlagvort pa se nadje i poneki tvoj.

Link to comment

Da

 

ok, posto si prvi, izvoli citiraj moje postove o ruskim promasajima u kojim stradaju civili za pocetak.

 

 

Više iz tviter-ekskluzive koja se javlja na topiku a manje iz tvojih postova. Da, znam da nisi direktno optužio Ruse da su zvanična avijacija isisa. Koristim razne postove kao šlagvort pa se nadje i poneki tvoj.

 

twitter eksluziva ili ne, na tebi je da ne poverujes u to i postavis pitanje relevantnosti/tacnosti, ali zasto moras da bacas u blato i zajebavas se na konto toga?

evo ti, ako te bas nervira twitter eksluziva - AP citira iransku drzavnu televiziju: BREAKING: Iranian state television says Revolutionary Guard brigadier general killed in Syria's Aleppo.

hoces jos ekskluzive - evo ti rojtersova vest o napretku IS-a u zaledju alepa.

vesti o bombardovanju pobunjenickih polozaja u tom istom zaledju od strane ruske avijacije ovde su vec postavljani iz vise izvora.

Edited by Bane5
Link to comment

Izvor SOHR, ekskluzivno sa lica mesta iz Londona.

 

Da ne bude opet zabune, nije problem u informaciji o napredovanju isisa (koja sama po sebi može da bude tačna) već u suptilnom nametanju objašnjenja™ zašto je to tako i ko je odgovoran.

Edited by beowl
Link to comment
×
×
  • Create New...