Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

[X] Zapravo nose moderniji P-1000 Vulkan ali to je neka druga priča iz štreberskog domena. :D

Nisam siguran da se njime mogu gađati ciljevi na zemlji, to je valjda upgraded carrier killer varijanta?

Link to comment

ne znam sta je pusio, ali daleko od toga da su oni 'veoma' (mada on nije upotrebio tu rec) umesani u slabljenje asada.

nije li poslednji pokusaj da obuce 5000, pardon 50, pardon 5 boraca 30. divizije bio veoma uspesan?

eto bas tako su pomogli i slabljenje asada, kilavo i mlako.

mozemo da merimo i koliko su krivi za njegov opstanak.

 

Ne razumem. Rekao je da su ga toliko oslabili da su Rusi morali da mu priskoce u pomoc. Meni to zvuci kao "veoma", zar ne? Ali sta ja znam.

Link to comment

Ne razumem. Rekao je da su ga toliko oslabili da su Rusi morali da mu priskoce u pomoc. Meni to zvuci kao "veoma", zar ne? Ali sta ja znam.

 

ma ko ce ga znati, zasto bi bas sad bilo ko poverovao nekom tamo imperijalisti kada rusija sredjuje stvari 'hirurski precizno'? nije to slucajno.

dakle, ne veruj mu.

Edited by Bane5
Link to comment

ma ko ce ga znati, zasto bi bas sad bilo ko poverovao nekom tamo imperijalisti kada rusija sredjuje stvari 'hirurski precizno'? nije to slucajno.

dakle, ne veruj mu.

 

Znaci ipak teorija zavere u koju veruju i sami americki zvanicnici?

 

Ne vredi, ne shvatam.

Link to comment

ne znam sta je pusio, ali daleko od toga da su oni 'veoma' (mada on nije upotrebio tu rec) umesani u slabljenje asada.

nije li poslednji pokusaj da obuce 5000, pardon 50, pardon 5 boraca 30. divizije bio veoma uspesan?

eto bas tako su pomogli i slabljenje asada, kilavo i mlako.

mozemo da merimo i koliko su krivi za njegov opstanak.

 

Ne razumem. Rekao je da su ga toliko oslabili da su Rusi morali da mu priskoce u pomoc. Meni to zvuci kao "veoma", zar ne? Ali sta ja znam.

:0.6:

 

 

Love this spin  :cool: 

Link to comment

 

Znaci ipak teorija zavere u koju veruju i sami americki zvanicnici?

 

Ne vredi, ne shvatam.

 

pa sad, podji od toga da ako ti bas smeta to sto ne shvatas, ne moras o tome ni da razmisljas.

ali, ako bas hoces da shvatis mozes da sledis vecinu forumaskih analiticara koji daju odgovore na sva pitanja.

u skladu sa doktrinom lavrov-sulejmani u siriji nema FSA, otuda nema ni americkih placenika pa je jasno da taj lazov iz administracije samo zamlacuje i zbunjuje tebe i sve ostale koji hoce nesto da zakljuce.

Link to comment

 

pa sad, podji od toga da ako ti bas smeta to sto ne shvatas, ne moras o tome ni da razmisljas.

ali, ako bas hoces da shvatis mozes da sledis vecinu forumaskih analiticara koji daju odgovore na sva pitanja.

u skladu sa doktrinom lavrov-sulejmani u siriji nema FSA, otuda nema ni americkih placenika pa je jasno da taj lazov iz administracije samo zamlacuje i zbunjuje tebe i sve ostale koji hoce nesto da zakljuce.

 

Nista ti ne znaci da se tako duris i besnis, nista ti ja nisam kriv. Lepo sam te pitao, ako imas neko suvislije objasnjenje od toga da covek iz USA administracije prosipa putinovsku propagandu molim te da ga izlozis jer ovo stvarno nimalo nije ubedljivo. Ozbiljno te pitam.

Link to comment

Nisam siguran da se njime mogu gađati ciljevi na zemlji, to je valjda upgraded carrier killer varijanta?

 

Ne mogu, samo, kao što rekoh, štreberski korigujem. :D

 

 

Btw, nema šanse da 1 raketa Kalibr NK košta 8M$.

 

 

edit: veoma je teško naći precizne cene ruskog vojnog naoružanja, pogotovo onog koje još nije izveženo pa ne daje ni nagoveštaj. TO još više važi za "municiju" a ova raketa je municija u smislu da je potrošna roba, i interna cena joj može varirati značajno u odnosu na serije proizvodnje pa i poziciju krovnog proizvođača u sistemu vojne industrije. Delom se treba voditi logikom da Tomahavk košta red veličine 1-3 miliona dolara, da su relativno uporedive rakete i da su Rusi po pravilu jeftiniji od Amerikanaca, pogotovo kad sami troše svoja ubojna sredstva.

Edited by Prospero
Link to comment

Nista ti ne znaci da se tako duris i besnis, nista ti ja nisam kriv. Lepo sam te pitao, ako imas neko suvislije objasnjenje od toga da covek iz USA administracije prosipa putinovsku propagandu molim te da ga izlozis jer ovo stvarno nimalo nije ubedljivo. Ozbiljno te pitam.

 

ako ti bas smeta to sto ne shvatas, ne moras o tome ni da razmisljas  :fantom: 

Link to comment

ko ne ume da objasni ne shvata ni sam  :fantom:

 

lepo sam ti objasnio, pa gandalf jos i ponovio moj post.

veruj ili ne tvoj je problem.

Edited by Bane5
Link to comment

Btw, nema šanse da 1 raketa Kalibr košta 8M$.

To je cela familija ASW, ASuW i tek od skoro LACM, sa dometima od 200 do 1.500 km. Varijante za izvoz (Klub familija) imaju znatno manji domet. Pitanje je na koju varijantu se ta cena uopšte odnosi.

Link to comment
×
×
  • Create New...