Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Je l ovo iritantno nervozno ponavljanje ,,alahu akbar" u svakom videu zapravo nešto kao ,,bože pomozi" i ,,hvala bože što sam živ", tj. neko korišćenje te fraze protiv uroka?

 

Znam šta znači bukvalno, al sam navikao da ga čujem u nekim drugim kontekstima, pa zato pitam.

Link to comment

Baš tako kao što si rekao.

 

 

 

I am muslim when I am in a car and it slids or I get scared I say 
Allahu Akbar
 
When I take an exam and I thought I was about to fail but I ace it. I say
Allahu Akbar.
 
When I wake up in the morning , I say
Allahu Akbar
 
 
When I wanted something and my parents or friends buy it for me without asking I say
Allahu Akbar
 
When It is eid ( the muslim holiday) I say Allahu Akbar many times
 
Contrary to the command misconception: allahu Akbar is not a terrorist cry of war. It literally means god is greater
 
In Islam we have something called dhikr we are told it is a good deed to constantly keep your tounge wet with the rememberance of God. You can say the common phrase Allahu Akbar when you are scared, worried or distressed. It just means God is greater. Greater than what you ask? Everything. 
Link to comment

u većini ovih situacija ja kažem ufjebotebog. :(

 

Otac Tadej je govorio da je psovanje Boga najruznije nasledje komunizma.

Link to comment

Nevernici, Alah je veliki i Muhamed je njegov prorok

 

لا إله إلا الله محمد رسول الله

lā ʾilāha ʾillā-llāh, muḥammadur rasūlu-llāh

 

There is no god but God. Muhammad is the messenger of God.

 

meanwhile

 

 

Prema rečima portparola ruskog Ministarstva odbrane, to ministarstvo za sada bezuspešno traži od Zapada koordinate IS u Siriji.

"Danas se obratimo - dajte nam koordinate objekata IS. Odgovor je muk ili odbijanje", kazao je Konašenko.

On je dodao da zapadne kolege ne odgovaraju ni na zahteve Rusije za kontakte sa umerenom sirijskom opozicijom, zbog čega se nameće zaključak da je ona "fantomska" a Zapad predstavlja kao da je podržava.

TAS S prenosi njegovu izjavu da je i "Sirijska slobodna vojska" spremna na saradnju i razgovor o borbi protiv ekstremista IS, a da je Ministarstvo otvoreno za kontakte i spremno da razmotri sve konstruktivne predloge.

Edited by slow
Link to comment

Prije desetak godina vozio sam se nigerijskim putevima (rekao bih pakla). U autu su bila dvojica muslimana sa sjevera, dvoje hriscana i ja. U jednom trenutku ispred nas je naletio krs kamion (uglavnom su svi bili krsevi) i umalo nas poslao na nebo (doslovno).

Dvoje muslimana su viknuli "alahu akbar", ova dvojica hriscana su viknuli "Jesus Christ" a ja sam sav blijed opsovao sve vozacu kamiona.

Link to comment

Dvoje muslimana su viknuli "alahu akbar", ova dvojica hriscana su viknuli "Jesus Christ" a ja sam sav blijed opsovao sve vozacu kamiona.

 

Ti si prizivao zle sile. Psovanje je molitva Rogatome. Dakle, svi ste vernici.  :fantom:

Edited by slow
Link to comment

Kenja, te dve stvari nemaju veze jedna sa drugom, i neću ih ni potvrditi ni demantovati  :fantom:

Sirija, tema je Sirija.

Edited by Грешни Василије
Link to comment
×
×
  • Create New...