Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Neka se spremi Počuča :lol:

 

Ne mora Počuča*, ima ko će, puno podobnija ekipa za ovakvu vrstu zadatka. Rusi komotno mogu da preslikaju model Sovjeta koji su u Afgan poslali "muslimanski bataljon", nije im prvina™ da intervenišu u muslimanskoj zemlji. Baška što se Kadirov svaki dan oglašava i nudi svoje specnaze da intervenišu ako zatreba.

 

 

Moskva: Čečen pjeva najpoznatiju džihadsku ilahiju na štandu za regrutaciju u rusku vojsku

 

 http://youtu.be/-onkZJdpeMQ

 

Tekst refrena ilahije:

Vodit ćemo bitke protiv njih i zajedničkim snagama ih udariti

Povratit ćemo uzurpirano pravo i svom snagom ga braniti

Ubojitim oružjem oslobodit ćemo zemlju slobodnih ljudi

i vratit ćemo čistoću Kudsu nakon poniženja i sramote

Srušit ćemo njihove utvrde

i poklicima našim trajno ih uznemiravati

Rukama našim sramotu ćemo saprati i svom snagom ih udariti

 

 

 

https://youtu.be/-onkZJdpeMQe

 

@edit

 

*Šta se zbiva sa Počučom, zadnje što znam je to da ga je onaj poznatiji i višestruko odlikovani novoruski bojovnik uhapsio i smjestio u (privatni) zatvor?

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

A u šta se ta najmoćnija milicija ubraja, u one moderate™? Ili samo u vojno krilo Bratstva?

 

Kakvog sad Bratstva, likovi su selefije. 

 

Ali eto, domaće a ne strane pa im valjda treba dati nekakav kredit. Šteta što Rusi nemaju tako pametno oružje i navođene rakete, pa ne biraju

Link to comment

Ali eto, domaće a ne strane pa im valjda treba dati nekakav kredit.

Jako je bitno, obzirom na deo koji sam citirao. Imajuci u vidu tu razliku izmedju Ahrara i ISa, imajuci u vidu da je Ahrar brojniji od Nusre (ili bilo koje druge milicije)... Kolika je verovatnoca da je neki nasumicno birani tip iz FSA presao u Ahrar vs. Nusra ili IS? Edited by Gandalf
Link to comment

Arapska blogosfera je izvor, za sad, ne mora da znači da je istina ali...

Стали появляться комментарии в арабской блогосфере, что лидер Джейш аль-Ислам (известна в России, как Армия Ислама) Захран Аллуш был ликвидирован вместе с рядом главарей ИГИЛ в их бункере в районе Мааррет-Эн-Нууман, провинция Идлиб

Link to comment

Ne znam tačno na šta misliš, ali verovatno, T-72 i T-55 u regionu ima u izobilju.

 

Ja ih nešto nisam video sa tenkovima, moraju doduše imati bar nešto, ali cenim da je većina trofejnog porekla.

Link to comment

Ja niti jednu pobunjenicku miliciju ne bih nazvao umerenom. Da bi se neko latio ljevora, i dobrovoljno krenuo u fajt kontra bolje naoruzanih koljaca, taj po definiciji mora biti ekstremista ove ili one vrste.

 

Ovo je najjači spin ikad.

Link to comment

Ja niti jednu pobunjenicku miliciju ne bih nazvao umerenom. Da bi se neko latio ljevora, i dobrovoljno krenuo u fajt kontra bolje naoruzanih koljaca, taj po definiciji mora biti ekstremista ove ili one vrste.

 

Odlicno objasnjenje i, usudicu se reci, recenica koja mi je otvorila oci.

 

Sada je potpuno jasno da, gde god bomba da padne, koga god da pogodi, koliko god ljudi ubije, potpuno je opravdano.

 

Jbg, ipak su to sve ekstremisti.

Link to comment
×
×
  • Create New...