Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

I ja o njima govorim. Mnogo više inostrane publike puši njihovu propagandu nego što im se smeje.

А до овог закључка си дошао на основу... чега тачно? Властитог примера?

Link to comment

150k rusa je sasvim ozbiljna cifra, obzirom da će oni tu biti na ispomoći Asadu, Hezbolahu i Iranu. 

 

150k Rusa zajedno nije išlo u Gruziju i Ukrajinu. Ta priča nema veze sa mozgom.

Link to comment

Naravno da nema.

 

Nego šta se dešava on the ground, misle li Sirijci nešto napasti, tipa onaj deo između Hame i Homsa mi deluje kao predoređen za neki ground offensive.

Link to comment

Većina Druza je uz režim. Jedan od najpoznatijih je Issam Zaheraldeen, general republikanske garde koja drži front u Deir ez-Zoru.

 

 

10868275_578564525513354_741998665756382

 

Nije bas tako. Situacije je pola pola. Druzi su protiv dzihadista ali kritikuju i rezim.

U septembru je ubijen jedan njihov cheik u Sueidi, koji je kritikovao rezim. Druzi su se pobunili i ubili 6 pripadnika SAA. Rezim je brze bolje optuzio Al Nosru i nasao idealnog (za rezim) krivca (navodno pripadnik te grupe). Sta se desilo od tada, ne znam.

Edited by borris_
Link to comment

150k Rusa zajedno nije išlo u Gruziju i Ukrajinu. Ta priča nema veze sa mozgom.

 

kako se Rusija ponaša - niko živi više ne može da predvidi šta će se dalje dešavati. 

Link to comment

kako se Rusija ponaša - niko živi više ne može da predvidi šta će se dalje dešavati. 

Ма да луди Путин и тај рад....

Link to comment

Najjace da ce putin da bude toliko glup da ponovi busovu gresku. Nikakve velike kopnene jedinice nece ici u Siriju. Ako i zagusti i zatreba asadu i njegovim siitskim saveznicima pomoci na kopnu to ce ici u tisini, timovi specijalaca, pa ako uspe, super za propagandu, ako ne, niko nece ni znati. 

Link to comment

Najjace da ce putin da bude toliko glup da ponovi busovu gresku. Nikakve velike kopnene jedinice nece ici u Siriju. Ako i zagusti i zatreba asadu i njegovim siitskim saveznicima pomoci na kopnu to ce ici u tisini, timovi specijalaca, pa ako uspe, super za propagandu, ako ne, niko nece ni znati. 

Logicno.

Link to comment
×
×
  • Create New...