Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Samo tako je i moguće dotući IS i ne bih isključio mogućnost da Putin razmišlja i o tome. I ovo što sad gledamo do pre mesec dana bio je SF. Uz pomoć Irana, Iraka, Kurda i Asada, mahom u ravnici i pustinji ne bi to bio nemogzuć zadatak. Na stranu PR i svi drugi benefiti.

Edited by dillinger
Link to comment

Sisi je odabrao stranu (ako je bilo sumnje, jel)
 
 

 

Egypt supports Russia’s military moves in Syria
By Reuters | Cairo
Sunday, 4 October 2015

 

 

Russia's intervention in Syria will curtail the spread of terrorism and help deal a fatal blow to ISIS in the war-torn country, Egypt's Foreign Minister Sameh Shoukry said on Saturday.

 

Russia launched air strikes in Syria on Wednesday in its biggest Middle East intervention in decades, marking a dramatic escalation in a more than four-year-old civil war in which every major country in the region has a stake.

 

"Russia's entrance, given its potential and capabilities, is something we see is going to have an effect on limiting terrorism in Syria and eradicating it," Shoukry said in a televised interview on Saturday.

 

Vladimir Putin said he is striking ISIS and helping Syria's Bashar al-Assad, long Russia's closest ally in the region. But the United States is concerned that Moscow is propping up Assad, who Washington has long held should leave.

 

Egypt has avoided showing support for Assad.

 

Shoukry's comments are just the latest sign of warming relations between Russia and Egypt. In a state visit to Russia by President Abdel Fattah al-Sisi in August, the two countries called for a coalition to fight terrorism in the Middle East.

 

In June, Egypt and Russia held their first-ever joint naval exercise.

 

Egypt, the Arab world's most-populous nation, is confronted by an increasingly violent insurgency in North Sinai, where the most active militant group has pledged allegiance to ISIS.

Link to comment

Ко каже да ће сви сунити да буду гурнути у ИД?

 

 

Uz pomoć Irana, Iraka, Kurda i Asada, mahom u ravnici i pustinji ne bi to bio nemogzuć zadatak. Na stranu PR i svi drugi benefiti.

 

 

Hvala dillngeru na pojašnjenju onoga što sam izgleda nejasno napisao. 

Link to comment

šta bi dobili time, osim što bi pozvali sav džihadizam sveta u svoje gradove kao prolaznu stanicu do dženeta? 

 

osim nafte i gasa zbog kojih i vode ovaj rat :fantom:

Link to comment

Ako bi došlo do neke zajedničke kopnene intervencije u kojoj bi učestvovala regularna vojska Irana Izrael bi sigurno okupirao dobar deo sirijske teritorije a možda bi i bombardovao iranske snage. Treba praviti razliku između ograničenog učešća iranskih Quds Forces Qasema Soleimania i kopnene invazije. To bi bio totalni haos, Izrael bi sigurno uvukao USA u sukob. Iran je za Izrael najveći neprijatelj.

Edited by slow
Link to comment

Kurdi nisu za Assade-a ali nisu ni za ovu "umjerenu opoziciju". Ustvari negdje se bore sa njima (zajedno) negdje ne.

 

Alaviti znaju da ce nestati sa zemlje ako Assade izgubi.

 

O hriscanima se malo pise (barem ovdje u fr) tako da su oni vjerovatno uz Assade-a. Ovo kazem iz prica sa Sirijcima koje poznajem ovdje u fr (mali je uzorak).

 

Za Deuze ne znam.

Edited by borris_
Link to comment

Ova Ruska televizija RT su najpametnije ulozene putinove pare (sa ruske tacke gledanja).

Ima ih svuda, tamo gdje su Rusi i tamo gdje nisu (oni su snimili one femen kada su dosle gole na sajam muslimanske zene).

Sva ova bombardovanja idu preko njihove TV.

Amerikanci bombarduju godinu dana i ne sjecam se da sam vidio ijednu eksploziju. Kao da su se ove zapadne TV zasitile toga.

Ovi snimci ostavljaju bas upecatljiv dojam kod zapadne publike (u fr vecina podrzava rusku intervenciju).

 

ti mora da nikad nisi gledao rt :)

 

amerikanci da su trosili trilione ne bi uspeli da prave takvu antireklamu rusiji kao sto to radi rt. kakvih sve likova ima tu lol, ja cesto gledam radi zabave

Link to comment

Za Deuze ne znam.

 

Većina Druza je uz režim. Jedan od najpoznatijih je Issam Zaheraldeen, general republikanske garde koja drži front u Deir ez-Zoru.

 

 

10868275_578564525513354_741998665756382

 

Link to comment

ja govorim o rt international koji nije namenjen rusima

I ja o njima govorim. Mnogo više inostrane publike puši njihovu propagandu nego što im se smeje.

Link to comment

150k rusa je sasvim ozbiljna cifra, obzirom da će oni tu biti na ispomoći Asadu, Hezbolahu i Iranu. 

 

Meni najbolji deo ove priče (ako se ispostavi da je tačna) što su svi kontali da Rusi one silne desante vežbali da bi napali Ukrajinu a oni odoše na jug. P

Link to comment
×
×
  • Create New...