Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

@theanswer,

nije bitno ko ima kakvu istoriju. nije poenta o budalama i psihopatama razgovarati. oni su talog i svaka zajednica (u ovom slucaju verska) ponaosob sa time mora da se izbori.

ja sam samo podvukao da je rat majka svih takvih.

mislim da je preuopsteno i cak bezobrazno (bar jos uvek) da se po difoltu neka strana valja u blato i da se rusko plansko bombardovanje za asada (a ne nuzno protiv IS-a) pravda kako tamo sa druge strane ima njih svakakvih.

eno ih i na asadovoj strani pa ih rusi ne bombarduju. sa njima mogu da saradjuju.

Edited by Bane5
Link to comment

@theanswer,

nije bitno ko ima kakvu istoriju. nije poenta o budalama i psihopatama razgovarati. oni su talog i svaka zajednica (u ovom slucaju verska) ponaosob sa time mora da se izbori.

ja sam samo podvukao da je rat majka svih takvih.

mislim da je preuopsteno i cak bezobrazno (bar jos uvek) da se po difoltu neka strana valja u blato i da se rusko plansko bombardovanje za asada (a ne nuzno protiv IS-a) pravda kako tamo sa druge strane ima njih svakakvih.

eno ih i na asadovoj strani pa ih rusi ne bombarduju. sa njima mogu da saradjuju.

 

Koja strana se valja u blato? Niko živ ne spori činjenicu zašto ovo Rusi rade samo je meni do jaja činjenica kako se to odjednom svi rebelsi ucrtavaju na mape zajedno, po zapadnim medijima u svakom petom izveštaju se spomene Nusra, a kao vrhunac licemerstva američka administracija izdaje saopštenje u kome kaže parafraziram "rusi moraju da stanu sa bombardovanjem svih osim isis-a". Znači svih osim isis-a, jasno kažu da im je ok Nusra.

Link to comment

Deluje mi da će bottomline ove intervencije biti podela Sirije u kojoj će Sunitima biti ostavljjeno da biraju između IDa i ničega. Nije dobro. 

Link to comment

Наравно да ће да почисте ИД. слабљење оних који су против Асада пре озбиљних преговора само је бонус.

Link to comment

@Mccabe

 

Pa kad nemaju ni jednu republikansku opciju.

 

Mogu da biraju hoće li malo sharije ili malo više sharije... Na skali od 1-10.

Edited by mackenzie
Link to comment

Наравно да ће да почисте ИД. слабљење оних који су против Асада пре озбиљних преговора само је бонус.

 

Mislim da ID neće biti počišćen nikakvom intervencijom iz vazduha.

 

Takođe neće biti počišćen ni kopnenon invazijom ukoliko sve Sunije ratna dešavanja naguraju u ID.

Link to comment

Koja strana se valja u blato? Niko živ ne spori činjenicu zašto ovo Rusi rade samo je meni do jaja činjenica kako se to odjednom svi rebelsi ucrtavaju na mape zajedno, po zapadnim medijima u svakom petom izveštaju se spomene Nusra, a kao vrhunac licemerstva američka administracija izdaje saopštenje u kome kaže parafraziram "rusi moraju da stanu sa bombardovanjem svih osim isis-a". Znači svih osim isis-a, jasno kažu da im je ok Nusra.

 

napisao si Nusra i 'ko zna koje sve druge'. ispade da tamo samo dzihadisti vire. pomalo si bukvalan u svojim konstatacijama i onda se brecas kad mislis da si pogresno protumacen.

ja sam jos pre nekoliko godina (mislim da ima vec toliko vremena) ovde pisao o tome da ce konacni obracun sa dzihadistima doci nakon rusenja asada, a tu mislim i na obracun sa nusrom.

svako ce se sa svojim zlom sam morati izboriti.

ps. USA & co. su u vise navrata gadjali Nusrine kampove (ovo je samo jedan od).

Edited by Bane5
Link to comment

Mislim da ID neće biti počišćen nikakvom intervencijom iz vazduha.

 

Takođe neće biti počišćen ni kopnenon invazijom ukoliko sve Sunije ratna dešavanja naguraju u ID.

Ко каже да ће сви сунити да буду гурнути у ИД?

Link to comment

Kažem ja, tj pretpostavljam na osnovu ovoga što gledam poslednje tri godine. 

 

Snaga ISISa je i u toj ulozi "neće niko da vas bije" prema Sunitima. Ako se sve ostale vojske u kojima ih ima polupaju, mislim da je jasno da će deo da bega odatle, a deo će prosto imati jednu opciju. 

Link to comment

Čak je i ta fantomska FSA poprilično pro-sharia i pro-kalifatska.

 

SAA kakva god da je, opet je bila republika, pa makar i nekakva kripl-republika, koja barem na papiru garantuje neka osnovna prava ljudima koji odudaraju od ostatka. Zato je svjetlosnim godinama ispred političkih opcija bilo kojeg FSA & co. projekta.

Link to comment

 ispade da tamo samo dzihadisti vire. 

 

ja bi volio da vidim barem jednu opciju koja nije džihadistička i ima više od stotinjak ili par stotina simpatizera.

 

Nema je. Jednostavno ne postoji.

Link to comment

Ustvari, postoji, ali oni su duboko u zaleđini po kojekakvim Istanbulima i Londonima. Stanje na terenu je druga slika, od želja u glavama tih pojedinaca.

Edited by mackenzie
Link to comment

Kažem ja, tj pretpostavljam na osnovu ovoga što gledam poslednje tri godine. 

 

Snaga ISISa je i u toj ulozi "neće niko da vas bije" prema Sunitima. Ako se sve ostale vojske u kojima ih ima polupaju, mislim da je jasno da će deo da bega odatle, a deo će prosto imati jednu opciju. 

Овде се Бане поломи да објасни да постоје неки који су секуларни у исламском смислу. Та екипа ако постоји има да буде та која ће да подели власт са шиитима и осталима. ИД је једноставно велики безбедоносни проблем и има да је нема. 

Link to comment

@mackenzie,

pominjao sam i to svojevremeno ovde, svoj nacionalni program imaju i jaish al-islam i ahrar as-sham. uzimam njih kao primer jer su oni trenutno najjaci u tom islamistickom delu pobune. ljudi se zalazu za jedinstvenu drzavu, izbore, nacelno garantuju prava svim i sl.

dakle, prilicno su udaljeni od kalifatskog pogleda na svet.

Link to comment
×
×
  • Create New...