Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Inače, za te napade u dubini Rusi očekivano koriste Su-34 koji ima pristojno stand-off naoružanje (Glonass vođene bombe od 500kg, pre svega) i gađa i noću sa velike visine, a za ove bliže ciljeve idu Su-24 i 25 sa klasičnim bombama i raketama sa laserskim i Tv vođenjem.

 

Koliko sam otpratio ruske sajtove, postoji izvesna zabrinutost da bi iz pravca Idliba mogla da se ubaci neka grupa prema Latakiji i izvrši blic napad na bazu, pa taj deo fronta za sada posmatraju i kao deo svoje bezbednosti, tj. neće prestati da bombarduju dok ne budu sigurni da odatle ne preti ni najmanja opasnost, ko god da je tamo na polozajima kontra Asada.

 

Pojavile su se i neke fotke Su-30 mada nisam nigde video neku zvaničnu potvrdu.

 

Slažem se da im je obezbeđenje Latakije prvi prioritet. Štaviše, nije isključeno da su zbog Latakije i odlučili da utrče, tamo je Asadu počelo ozbiljno da se klima.

Link to comment

@

Marcus Wulffings

 

Tja, meni je Su-34 uvek bio ružan, jer se vidi da je nastao širenjem kabine od Su-27 da unutra mogu da sede 2 pilota jedan pored drugog.

 

Kada je estetika lovaca 4. generacije (i 20. veka generalno) u pitanju, meni su neprevaziđeni Su-27 (i derivati tipa Su-30) na 1. mestu, i F-15 na 2.:

 

Su-30-and-F-15-672x372.jpg

Link to comment

 

nisam ljubitelj ruske tehnike, iako imaju originalna i robusna rešenja, ali ovaj suhoi 34 sasvim lepo izgleda

pa koliko je to čudo majku ti božiju

 

 

Кабина је пространа тако да посада може нормално да устане на ноге без да удари главом о поклопац кабине, што омогућава посади да ради вежбе разгибавања за време дуготрајних летова. Ово је могуће једино још код авиона Ту-160. Између седишта има довољно простора да један члан посаде може да легне. Иза седишта посаде постоји чајна кухиња и тоалет

 

Link to comment

pa koliko je to čudo majku ti božiju

 

 

 

i ja gledam tu kabinu i vidim da je široka, pa tako kada ga gledaš spreda - izgleda kao nekakva ajkula, možda i kao raža

Link to comment

@

Marcus Wulffings

 

Tja, meni je Su-34 uvek bio ružan, jer se vidi da je nastao širenjem kabine od Su-27 da unutra mogu da sede 2 pilota jedan pored drugog.

 

Kada je estetika lovaca 4. generacije (i 20. veka generalno) u pitanju, meni su neprevaziđeni Su-27 (i derivati tipa Su-30) na 1. mestu, i F-15 na 2.:

 

Su-30-and-F-15-672x372.jpg

 

ova dvadesetsedmica slično i mig-u ima karakteristično zavijen vrat. kao u mladog labuda

Link to comment
×
×
  • Create New...