Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

imaju ih u vazduhoplovnoj bazi

 

 

 

A U.S. official who had been briefed on the latest intelligence over Syria early Wednesday told Fox News that two Russian Mi-24 "Hind" and two Mi-17 "Hip" gunships have been seen in the latest satellite imagery over Bassel al-Assad International Airport, in Latakia province along Syria's Mediterranean coast. 
Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

ruska intervencija iz vazduha nece resiti nista ako oni basaru ne obezbede interventno npr. 60-70000 vojnika. ili iran ili hezbolah ili ko vec.

horde raznih siitskih dobrovoljaca su se pokazale neupotrebljivim.

bombardovanje moze da traje danima/mesecima/godinama, a na zemlji se ipak mora upotrebiti covek da bi se nesto pomerilo i promenilo.

kad se sve svede na taj nivo, dobijamo nesto sto nije ni blizu resenja ovog rata vec samo produbljavanje, a rusima zaglavljivanje koje moze da traje koliko god se da pogledati u daljinu.

takodje, ovakva intervencija ce pojacati i pomoci do sada mozda i nikad vidjenu radikalizaciju sukoba u smislu da cemo prisustvovati mozda i najvecem dzihadistickom uranku kojeg je svet imao videti.

prosto je, oni koji se bore tamo dodatno ce se se osetiti izdanim, put ka radikalizaciji i daljem usponu najradikalnijih snaga u sunitski vecinskoj pobuni je otvoren.

kada se tu ode predaleko, nema i nikada nece biti pregovora i dogovora - trajace veciti rat prema kome ce i avganistan biti mala beba.

Link to comment

kada se tu ode predaleko, nema i nikada nece biti pregovora i dogovora - trajace veciti rat prema kome ce i avganistan biti mala beba.

 

imam ideju kako pobediti Ruse

 

Link to comment

blick.ch švajcarska odštampotina:

 

 

 

Putin bombardiert nicht den IS

MOSKAU - Präsident Putin hat gestern offiziell die Erlaubnis für einen Militäreinsatz für Assad und gegen den IS erhalten – und sogleich erste Luftschläge ausführen lassen. Mindestens 36 Zivilisten kamen ums Leben.

Link to comment

imam ideju kako pobediti Ruse

 

 

 

nema potrebe da oni pobede ruse (ne mogu sve i da hoce), rusi treba da pobede njih. ovo sve osim ako meni nesto ne prebacujes i ubacujes u moj stav.

 

edit: i da dodam da moj prethodni stav ostaje ovde na topiku. pa da ga citamo za 6 mesci ili godinu dana u zdravlju i nadi da gresim, mada...

Edited by Bane5
Link to comment

Umesto da nauče nešto od starih magova diplomatije iz doba hladnog rata oni su se bacili na pokerašenje. 

A sto neko negde rece, Vladimir vrlo stabilno u rutinski resava sve sto mu se desava u iznudici™. Gruzija, Ukrajina... etc

Link to comment

 

The strikes' targets have been the centre of fierce battles between forces loyal to Bashar al-Assad and armed opposition rebels. Last March, the Army of Conquest, a grouping of Islamist factions that includes the hardline Ahrar al-Sham and al-Qaeda's affiliate Jabhat al-Nusra, began a wide-scale campaign to take over large swathes of north-western Syria.

The offensive forced government troops to cede strategic territory to the rebels, putting the government stronghold province of Latakia within firing range of the opposition's mortars.

 

Izgleda da bombarduju tamo gde se sirijska armija nalazi u najtežem položaju i gde je strategijski najviše ugrožen položaj asadovskih snaga

Edited by slow
Link to comment

imaju ih u vazduhoplovnoj bazi

 

Neće ti heliši ići u borbu.

 

 

imam ideju kako pobediti Ruse

 

Stinger neće da fercera ovde pošto Rujani sad bombarduju sa bezbedne visine.

Link to comment
Russia continues bombing Syria

Russian jets have bombed rebel positions in Syria on Thursday including rural areas near the north-western town of Jisr al-Shughour, carrying out at least 30 strikes.

They hit the town held by an alliance of insurgents, Army of Conquest, including al-Qaeda's Nusra Front, Lebanon-based al-Mayadeen TV said.

The strikes "targeted the militants", the pro-Damascus channel said.

According to Nabih Bulos, Russian planes conduct 30 strikes, targeting areas of the Army of Conquest in the countryside of Jisr Al-Shughour, Hama, and Jabal Al-Zawiyah.

 

 

 

Charles Lister @Charles_Lister 47m47 minutes ago

Reports of #Russia airstrikes vs. Jaish al-Fateh in Sahl al-Ghab & Jisr al-Shughour are dangerous. Expect a possible #Latakia offensive.

 
 

PT: There’s a very heavy Chechen/Russian jihadist presence in Jisr al-Shughour & west into #Latakia. :evil:  I’m told they’re keen to retaliate.

Edited by slow
Link to comment

Danas su napadi prosireni na sever gde dominira JAF (Jaish Al-Fatah) koalicija islamista i dzihadista iz Nusre.

I dalje nista od ruskog napada na ISIS.

Sada je vec sasvim jasno da rusi napadaju lokacije koje iskljucivo uticu na dinamiku borbe pobunjenickih snaga i asadista, a da je ISIS u drugom planu.

Mozemo pocetak ruskih napada da na neki nacin positovetimo sa turskim napadima.

Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...