Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

po toj logici, koljacima se ne treba suprotstavljati. nikada i nigde, vec valja cutati i trpeti.

 

Ja nigde i nikada nisam rekao da je pobunjeni narod u Siriji trebalo da ćuti i trpi.

Link to comment

kojih 90%

Ових:

 

bas previse pojednostavljas jer to pitanje se moze postaviti i u suprotnom pravcu - kojopj budali bi (sem u teheranu) palo na pamet da zalegne iza diktatora koji iza sebe ima manjinu od 10% stanovnistva nasuprot vecine koja je eto spremna da ratuje protiv njega.

takvim putem se ne moze pronaci bas dobar odgovor (a jos manje resenje za sirijsku krizu).

Link to comment

ta mapa nije skroz detaljna, ali okvirno moze da pozluzi. ima i nekih netacnosti (ali sta je danas uopste tacno kad pricamo o siriji?)

i da se ispravim - malopre napisah da se isis nalazi zapadno od danas gadjanih mesta, on se nalazi istocno. nenameran previd.

 

Pa koja je mapa tacna? Da li postoji neka preciznija mapa? 

Po ovoj prvoj u dva grada koji su bombardovana nalazi se Al Nusra, doduse u zauzima cetvrtinu malog kruga.

Link to comment

Zaverenička kratkovidost je utrčavanje sa strane u tu pobunu i bacanje kanistera sa benzinom u vatru zarad sopstvenih interesa.

 

Pobuna kao takva je legitimna ali ne uspe baš svaka pobuna na ovom svetu, život je ponekad surov. Vidiš kako su u Egiptu svi bili pametni pa nisu po svaku cenu doturali oružje izmasakriranoj opoziciji jer su valjda skontali u šta bi se to pretvorilo. U Siriji nije bilo te pameti i zato smo tu gde smo danas.

 

Sunitska determinacija za ratovanje direktno zavisi od oružja, opreme, para i logistike koja im stiže iz kratkovidog komšiluka.

 

uh, pa lako je i determinaciju prebaciti na 'spoljni faktor'. cak je i donekle uvredljivo zbog ogromnog broja zrtava.

poklon/uzvoz/kupovima/otimanje oruzja je ono cime se u svakom ratu bave svi. da nema 'saveznika' oruzje bi se svercovalo. u samoj siriji postoji solidna mreza manufaktura oruzja koju pobunjene frakcije odrzavaju, a postoji nemala kolicina otetog oruzja od asadovih snaga.

sasvim dovoljno da rat potraje.

Link to comment

Ових:

 

ah da. bio sam neprecizan. izvinjavam se. pisao sam par poruka uzastopno.

pominjao sam 10% vise da podcrtam da je to broj alavita u sirji u odnosu na sve ostale.

sunita je ~3/4 stanovnistva (predratne sirije).

u sve one koji se ne bore na svim stranama u sukobu, izvor za pobunu ostaje veliki.

Edited by Bane5
Link to comment

Mislio je na Alavite koji cine 10% stanovnistva.

 

Opet ni to nije tacno jer su ga i hriscani podrzavali (mozda ne svi ali nije ni 0%). 

 

evo odgovorio sam iznad. nisam imao nameru da merim u procente.

Link to comment

nema ni nusre tj. nema ih izmedju hame i homsa. severnije od hame ih ima i to ne mali broj..

talbesu i rastan od pocetka rata drze mahom lokalci koji su, ako se nevaram npr. u rastanu dva puta vracali grad u svoj posed i od tada se drze.

doduse ni asadove snage nisu skoro tu imale neku ofanzivu bes velikih razmera.

 

Sve mape koje sam pronalazio na netu još pre ovih ruskih napada imali su Nusru u Talbesu i Rastanu...Naravno ne drži oni sami celo to područje ali opet ne može se reći da ih nema tu.

Link to comment

pa sad, pokazi mi te mape... nije da kontriram po svaku cenu, ali ja ih tu nisam nalazio, niti su ih u izvestajima pominjali...

deo snaga evakuisanih iz homsa je ostao tu, ali radi se, pre svega, o lokalcima iz homsa i okoline.

na kraju, nusra ne krije svoje postojanje bilo gde. njihov medijski tim vrlo temeljno objavljuje video i foto materijale sa svih linja sukoba gde su oni.

iz ovog dela nisam video nijedan jedini njihov video ili slike.

Edited by Bane5
Link to comment

bilo je i na cnn-u i na foxu pričali su ljudi

 

elem, ako mi ne veruješ

 

According to ISW researcher Genevieve Casagrande, a Russian airstrike this morning appears to have hit Talbiseh, a town in the tan rebel-held swatch just north of Homs, in Syria's west. You'll note that this is nowhere near ISIS territory, marked in gray:

 

pa ide onda ona mapa od ISW što je kačena već tokom dana pa onda

 

"Talbiseh is home to Syrian al-Qaeda affiliate Jabhat al-Nusra, hardline Islamist Ahrar al-Sham, and a number of other local rebel groups," Casagrande explains. These organizations are generally hostile to ISIS. "The airstrike," she concludes, "did not hit ISIS militants."

Link to comment

Mislio je na Alavite koji cine 10% stanovnistva.

 

Opet ni to nije tacno jer su ga i hriscani podrzavali (mozda ne svi ali nije ni 0%). 

 

Koliko sunita podržava SAA, a koliko alawita podržava pobunjenike?

Link to comment
×
×
  • Create New...