Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

ne znam za sta sam proglasen. nista ni ja ne razumem.

postoje tri pojave na ovom forumu koji su me napali iz meni nejasnih razloga.

kurijak je otisao najdalje i njega sam raportovao.

slow i the answer su blizu toga.

 

šta ti dečko pričaš? ko te je napao? ovo je nadrealno. ti meni kažeš na osnovu mog prvog posta da je na moju žalost nešto tako i tako. ja te pitam otkud znaš da je na moju žalost kad do sad nismo komunicirali i ti mi pričaš kako jesmo komunicirali u tom prvom postu. u čemu je problem? ti u stvari mene vređaš ovde sa tom "pojavom". jel to ta komunikacija za koju se zalažeš?

Edited by theanswer
Link to comment

kakvom trenutku?

ko si ti da ocenjujes kome je kakav trenutak?

zasto ulazis u pricu koja nosi omalovazavanje sagovornika?

Pa vidim da udaraš na sve strane, žao mi, ja sam duševan čovek. Na kakav si ti drugi trenutak mislio? Edited by slow
Link to comment

Moram da idem da vucem drva iz sume, al nemojte dirati bane5 agu , kao sto rekoh, rusi su danas krenuli sa vojnom intervencijom, i to je jako tezak trenutak za sve kojima je demokratija u srcu, i za njih  i za isis i rebel, sadbane odmah prijavicu te prjavicu te 

Link to comment

šta ti dečko pričaš? ko te je napao? ovo je nadrealno. ti meni kažeš na osnovu mog prvog posta da je na moju žalost nešto tako i tako. ja te pitam otkud znaš da je na moju žalost kad do sad nismo komunicirali i ti mi pričaš kako jesmo komunicirali u tom prvom postu. u čemu je problem? ti u stvari mene vređaš ovde sa tom "pojavom". jel to ta komunikacija za koju se zalažeš?

 

tvoj post je bio obracanje meni jer si ga objavio direktno u vezi sa mojim postom, ako tvrdis drugacije onda objasni svaki put kad nesto napises kome si se obracao.

drugo, tvoj nacin negacije moje tvrdnje je nosio dozu potcenjivanja stava (stavio se facepalm bez i da pokusas da razgovaras o njemu) sto je direktno impliciralo moj odgovor, ako ti se ne svidja zaobidji ga, ako te vredja prijavi.

zaista smatram da je moj stav na tvoju zalost iskazan.

 

Edited by Bane5
Link to comment

Nije pitanje kosmicke tragedije vec pitanje pristupa sunitskoj vecini u Siriji i sunitskoj manjini u Iraku.

Mozes zaustaviti IS samo sa njima, bez njih kao nekakvih saveznika ovaj rat je beskrajan.

 

Ovo je tacno. Problem je sto svijet voli da zatvori oci kada sunitska vecina zapostava druge manjine. A i te manjine nisu stvorile ID pandane.

Link to comment

Ovo je tacno. Problem je sto svijet voli da zatvori oci kada sunitska vecina zapostava druge manjine. A i te manjine nisu stvorile ID pandane.

 

da, ali ja sam i protiv toga, ali i protiv relativizacije ove price tim argumentom.

Edited by Bane5
Link to comment

tvoj post je bio obracanje meni jer si ga objavio direktno u vezi sa mojim postom, ako tvrdis drugacije onda objasni svaki put kad nesto napises kome si se obracao.

drugo, tvoj nacin negacije moje tvrdnje je nosio dozu potcenjivanja stava (stavio se facepalm bez i da pokusas da razgovaras o njemu) sto je direktno impliciralo moj odgovor, ako ti se ne svidja zaobidji ga, ako te vredja prijavi.

zaista smatram da je moj stav na tvoju zalost iskazan.

 

 

zato sam ti i rekao da se ne praviš francuska sobarica jer je bilo očigledno da mislim da pre tog prvog posta nismo komunicirali niti sam ti se obraćao. a fejspalm je bio u drugom postu na tvoj odgovor u kome si već ničim izazvan stavio to na tvoju žalost.  

Edited by theanswer
Link to comment

da, ali ja sam i protiv toga, ali i protiv relativizacije ove price tim argumentom.

 

Nije bilo protiv tebe. Slozio sam sa onim sto si napisao da suniti u Iraku i Siriji moraju biti ubaceni u rijesavanje problema. Bez njih se ne moze.

 

Problem je sto ovi drugi (Siiti, Alaviti i drugi) su skroz zapostavljeni. Siiti u Siriji se vide kao problem, za Alavite se insistira na rijeci sekta (naravno u negativnom kontektsu), u Iraku za najvece krivce tuze Siite koji su na vlasti a u jemenu pobunjenike bombarduju na sve strane (dok su pobunjenici u Siriji borci slobode). Tako se nikako ne moze doci do mira.

Link to comment

 

Targets in the Homs area appeared to have been struck, but not areas held by Islamic State, the U.S. official said.

The Russian Defence Ministry said however that its attacks were directed at Islamic State military targets.

Link to comment

I kome verovati?

 

Izvestaji sa "terena" govore o 

 

 

Syrian opposition activists said Russian warplanes had hit five towns - Zafaraneh, Rastan, Talbiseh, Makarmia and Ghanto - resulting in the deaths of 36 people, including children.

 

 

ali i 

 

 

 

An activist group has said France's first air strike on Islamic State (IS) militants in Syrian territory killed 30, including 12 child soldiers.
Link to comment

Sve to što su gađali Rusi (pomenuto u budjinom postu) nema blage veze s ISIS-om, to drže pobunjenici...čak mislim da ni Nusre nema (ne držite me za reč, nisam siguran)

Link to comment

To se ne moze objasniti svrsenim cinom jer se nekoliko nedelja/meseci znalo da ce vojska u Egiptu da izvrsi puc. Morsi jeste bio ostavljen na cedilu, realno.

prvi put vidim da to neko tvrdi.

 

Turci su pre i posle vojnog puca verbalno podrzavali MB, Katar je slao novac i pruzao PR usluge. tesko da su ista vise od toga mogli.

Link to comment
×
×
  • Create New...