Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

i to oko simpatija prema ovom ili onom.sasvim je razumljivo da vecina ima simpatije prema manjem.to je cak i pozeljno koliko god pogresno bilo.ionako niko ovde ne odlucuje ni sa cim cak ni tudjim kurcem gloginje mlatit, ovde na fuckin inter netu.al pozeljno je u sadasnjici biti protu autoriteta jer ovo je vreme carlsa dikensa.znaci te price o demokratiji ostavite za bubanje i jebene sinekure, vi veliki umovi koji ste u stanju da zrtvujete gomile ljudi zarad principa "slobode" i "sirenja pravih vrednosti". to se odnosi i na ova govna rusko putinovska jos vise jerbo su to jebeni kokosari koji su zapeli cekalicu i onda seire i muce unesrecene ljude narode 

 

 

sve je to ok, ako se ne računa death toll

 

dovoljno puta sam bio npr u egiptu da znam kakva je panika kod onih jeretika kada postoji mogućnost da većina nešto odlučuje

Link to comment

Npr. da li EU na njenim granicama odgovara neki diktator koji proizvodi politicku nestabilnost?

odgovaraju im rezimi* koji proizvode politicku stabilnost i sa kojima je moguce lepo saradjivati, ne odgovaraju im rezimi koji proizvode nestabilnost.

 

*bez obzira da li se radi o diktaturama ili demokratijama.

Edited by Gandalf
Link to comment

Jos jednom, hoces da kazes da Zapad nije pomagao demokratizaciju istocne Evrope u poslednjih 25 godina? I zasto demokratizacija ne bi bila istovremeno i realpolitik? Npr. da li EU na njenim granicama odgovara neki diktator koji proizvodi politicku nestabilnost?

ma otkud ti da neki diktator ne odgovara?ma sta pricas ti?odgovara itekako!pa ne mora diktator da stvara nestabilnost.ma kako si ti to povezao?

Link to comment

sve je to ok, ako se ne računa death toll

 

dovoljno puta sam bio npr u egiptu da znam kakva je panika kod onih jeretika kada postoji mogućnost da većina nešto odlučuje

zato valja podrzati stabilne diktature i tiraniju nad vecinom? a one koji se pobune streljati?

 

Link to comment

Ma jok, ovde šibicare sa telekomunikacijama i rudom.

 

A ako nisu telekomunikacije (kakve crne telekomunikacije :lol:) onda ce biti uzgajanje pecuraka i puzeva i tako u krug. Nepobediv argument.

Link to comment

Demokratija nije osnovno ljudsko pravo, niti je ljude briga da li zive pod diktaturom sve dok su zadovoljni zivotom. Nervira me potenciranje demokratije kao da to nije sistem sa hiljadu nedostataka i demonizovanje svih alternativa u funkciji sirenja moci. Kao da dvopartijski sistem nije neka vrsta suptilne diktature odnosno oligarhije gde je vlast konstantno u rukama sacice mocnika. Ili ova farsa koju mi imamo ovde. S kojim jebenim pravom? Treba li nasi roditelji da se stide sto su ziveli pod diktatorom (i onim pre i posle ww2) ili su se oni mozda drugacije osecali i imali kudikamo vise dostojanstva nego mi sada?

 

Cuj, tiranija nad vecinom. Kao da nije tako gotovo svuda.

Edited by IndridCold
Link to comment

Na Kosovu su uzeli najveće rezerve lignita u poznatom univerzumu, a taj lignit bi se vremenom pretvorio u sirovu naftu, to je to.

A dobro, možemo se ganjati ko će biti ciničniji, mada osim Erasa niko nije spomenuo Srbiju i Kosovo, naravno.

No ako u ovoj bedi nađu profit zašto bi bilo čudno da ga ne nađu na Bliskom Istoku.

http://mobile.nytimes.com/2012/12/12/world/europe/americans-who-helped-free-kosovo-return-as-entrepreneurs.html?referer=&_r=0

Link to comment
×
×
  • Create New...