Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Uh ubilo se sto im je leglo. Evo jos uvek se vade iz govana u koja su se uvalili posle toga. Asadu je ISIS dosao taman da ne bude najveci ludak u celoj prici i da odjednom postaneneko s kim se moze razgovarati.

 

Pa ne ide sve ko po loju kao što je GWB zamislio. Da jeste, danas bi ga valjda smatrali velikim strategom i državnikom.

Isto i priča sa USA i IS, IS je trebao da posluži kao izgovor za povratak boots on the ground i u Siriji i Iraku. Al ne ide baš lako jer se pitaju još neki igrači. IS dobro služi i Turskoj kontra Kurda i Asada.

 

 

Eto, druga strana ipak ima bolje teorije 

Edited by dillinger
Link to comment

Bane, ostalo ti je samo da se opašeš eksplozivom i razneseš najbliži kineski ili ruski punkt. IS ne sme pasti!

 

samo mogu da kazem da si maliciozan i da te upozorim da cu te svaki put prijaviti moderaciji ako na bilo koji nacin budes dovodio u vezu moje pisanje sa IS i slicnim bolesnicima.

tebi je to mozda zezanje, meni nije.

 

Link to comment

Pa ne ide sve ko po loju kao što je GWB zamislio. Da jeste, danas bi ga valjda smatrali velikim strategom i državnikom.

Isto i priča sa USA i IS, IS je trebao da posluži kao izgovor za povratak boots on the ground i u Siriji i Iraku. Al ne ide baš lako jer se pitaju još neki igrači. IS dobro služi i Turskoj kontra Kurda i Asada.

 

 

Eto, druga strana ipak ima bolje teorije 

 

daj linkove ili si saveznik asada!

Edited by Bane5
Link to comment

Pa ne ide sve ko po loju kao što je GWB zamislio. Da jeste, danas bi ga valjda smatrali velikim strategom i državnikom.

Isto i priča sa USA i IS, IS je trebao da posluži kao izgovor za povratak boots on the ground i u Siriji i Iraku. Al ne ide baš lako jer se pitaju još neki igrači. IS dobro služi i Turskoj kontra Kurda i Asada.

 

 

Eto, druga strana ipak ima bolje teorije

Da su hteli boots on the ground imali bi ih. Medjutim u Americi postoji manjak zelje za takvim angazmanom danas i kod gradjana i kod politicara. ISIS samo postoji da ih podseca kakav su neuspeh doziveli u Iraku.

 

Da, za Tursku si delimicno u pravu ali jedini pravi dobitnik ove price je Asad. Spreceno je da prodje kao Gadafi. Umesali su se sveznici na njegovoj strani. Ne mislim da je on stvorio ISIS naravno ali mi je bas fino dosao. Mozda otud manjak prethodnog angazmana protiv njih.

Link to comment

samo mogu da kazem da si maliciozan i da te upozorim da cu te svaki put prijaviti moderaciji ako na bilo koji nacin budes dovodio u vezu moje pisanje sa IS i slicnim bolesnicima.

tebi je to mozda zezanje, meni nije.

Ahahahahahahahahahahaha [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]

 

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

kurijak, isto vazi i za tebe.

da bi povratio svoj poljuljani kredibilitet kao 'izuzetnog poznavaoca stanja u siriji i sire' moraces da u mojih 500-ak poruka o ratu u siriji pronadjes jednu jedinu recenicu ili rec u kojem sam na bilo koji nacin afirmativno pisao o IS-u.

u suprotnom svaki put cu te prijaviti moderaciji ako me pomenes u tom kontekstu.

Edited by Bane5
Link to comment

samo mogu da kazem da si maliciozan i da te upozorim da cu te svaki put prijaviti moderaciji ako na bilo koji nacin budes dovodio u vezu moje pisanje sa IS i slicnim bolesnicima.

tebi je to mozda zezanje, meni nije.

 

 

Jedino možemo da se dogovorimo: ja neću dirati IS ako ti ne diraš Rusiju i Kinu

 

jel važi?

Edited by slow
Link to comment

Brate jos ti nisu objasnili da kvantitet ne znaci kvalitet, na my military najvise postova na temi o siriji iam najveci ludak koga niko ne kapira ozbiljno xD hahahahaa koji bi tandem vas dvoje bili

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

edit: odgovor na erasov pist

 

Imao je Asad i naroda na njegovoj strani a ima i sada Mislim da svi zaboravljaju na to misleci da je 90% Sirijaca bilo protiv njega a ostalih 10% su njegovi vojnici.

Na wikiju pise da je u Siriji 15% Alavita oko 30 - 35% hriscana i 45-55% muslimana sunita (medju njima su I Kurdi). Bane sigurno zna tacnije cifre (mene je iznenadio broj hriscana) pa neka ih napise ako ove nisu tacne. Alaviti su uz Asada, hriscani nisu uz sunite a suniti (koji vode pobunu) su podjeljeni na kurde koji se bore protiv svih i sa svima (osim ID), na ID, na Alkaidu (al nusra) i na umjerene (koji su u najvecoj manjini).

Pogresno je reci da je Asad u Siriji u manjini i da je samo uz pomoc ID opstao.

 

Juce procitah da je neka Engleska agencija izvrsila istrazivanje u Siriji (kako? ne znam) i 47% ispitanih podrzava Asada.

Edited by borris_
Link to comment

Jedino možemo da se dogovorimo: ja neću dirati IS ako ti ne diraš Rusiju i Kinu

 

jel važi?

 

vidi, da li si ti svestan da mene bes briga za tvoj odnos prema rusiji ili kini.

ali me jako vredja ako me stavljas uz ime IS jer nigde na ovom forumu nisam na bilo koji nacin pisao afirmativno o tim bolesnicima.

dakle, jos jednom to napisi i dobijaces prijave svaki put.

Link to comment

Slow, brt, ja bih se smirio, prst mu je na tasteru misa, a strelica drhti na opciji za prijavljivanje, nemoj se zajebavati

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

vidi, da li si ti svestan da mene bes briga za tvoj odnos prema rusiji ili kini.

ali me jako vredja ako me stavljas uz ime IS jer nigde na ovom forumu nisam na bilo koji nacin pisao afirmativno o tim bolesnicima.

dakle, jos jednom to napisi i dobijaces prijave svaki put.

 

pazi teorije, tebe nije briga što ja volim Kineze i Ruse, pa mi napišeš nešto ovako o mojim Kinezima

 

 

nema tu sta, kad slow i kurijak udaraju na sva zona onda nije daleko da pola kine krene na IS.

sad su stvarno gotovi!

 

a mene treba da je briga što ti imaš emotivan odnos prema IS. Boli me patka. Dole ISIS, živela Kina!

Edited by slow
Link to comment
×
×
  • Create New...