Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

koliko je taj čovek odlepio u Izraelu, sunce ti jebem...

 

inače taj objekat nikada nije postao crkva.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

spaljena crkva ko spaljena / napustena fabrika. za decu je to ancient history koji ih se ne tice & samo prostor za bleju (i ko zna sta jos). nego nije problem u tome. problem je sto je r'n'b u crkvi prevazidjen sa madonom negde 1991, a ova deca nisu dobila memo. dakle problem je samo i jedino tice - umetnicke neopravdanosti upotrebe ruinirane crkve.

 

jer recimo, da su moji omiljeni kosovski industrijalci cicciolina holocaust snimili spot za neki od njihovih dehumanizujucih ambijenata tamo, to bi vec bila sasvim druga prica.

 

https://www.youtube.com/watch?v=kbts3Aa0ebE

Link to comment

meni je zanimljivo nešto drugo, ali mi se, neskromno, čini preduboko za razmatranja tipa ovog u blogu:

 

da na kosovu kada hoće da postignu occidental appearance posežu za 1 srpskim nasleđem :)

Link to comment

spaljena crkva ko spaljena / napustena fabrika.

 

 

Pa uzimajuci u obzir nedavnost verskog rata u kome i nakon koga se to desilo, malo je nesenzitivno prema manjini koja se jos provlaci po Kosovu. Recimo ja snimim spot u ostacima stare turske dzamije u Srbiji vs ja odem u Republiku Srpsku, Srebrenica region, i nadjem dzamiju srusenu u ratu i krenem da skakucem po njoj. ko napustena fabrika? I wouldn't think so.

Link to comment

Pa uzimajuci u obzir nedavnost verskog rata u kome i nakon koga se to desilo, malo je nesenzitivno prema manjini koja se jos provlaci po Kosovu. Recimo ja snimim spot u ostacima stare turske dzamije u Srbiji vs ja odem u Republiku Srpsku, Srebrenica region, i nadjem dzamiju srusenu u ratu i krenem da skakucem po njoj. ko napustena fabrika? I wouldn't think so.

ali ovo nije stara srpska crkva, nego nedovršemi objekat sazidan bez ikakvih papira, sa isključivom svrhom da se objasne neke stvari Albancima u vreme najveće šovinističke psihoze. onaj ko očekuje da taj objekat u Prištini tretiraju kao svetinju - ikada- ima ozbiljan problem sa percepcijom politike na Balkanu.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ali ovo nije stara srpska crkva, nego nedovršemi objekat sazidan bez ikakvih papira, sa isključivom svrhom da se objasne neke stvari Albancima u vreme najveće šovinističke psihoze. onaj ko očekuje da taj objekat u Prištini tretiraju kao svetinju - ikada- ima ozbiljan problem sa percepcijom politike na Balkanu.

 

 

Zamena teza, ja ne ocekujem da u Pristini kao svetinju tretiraju ni srpske manastire iz XIVog veka, pokazali su ljudi sta misle o tome, notirano, samo mislim da je nesenzitivno i jedno i drugo. Tj mislim da nije poenta sta u Pristini misle o bilo kom srpskom hramu pa i ovom, nego sta Srbi, pre svega Kosovski, misle o svojim hramovima.

 

Mislim ko da si rekao, pa sta ako ga je nazvao smrdljivim ciganskim balijom, svako ko misli da ce __ U Beogradu da tretiraju sa postovanjem ima problem sa percepcijom politike na Balkanu, te je to i ok.

 

Ili ukratko, ali ti je odgovor.

Link to comment

Pa uzimajuci u obzir nedavnost verskog rata u kome i nakon koga se to desilo, malo je nesenzitivno prema manjini koja se jos provlaci po Kosovu. Recimo ja snimim spot u ostacima stare turske dzamije u Srbiji vs ja odem u Republiku Srpsku, Srebrenica region, i nadjem dzamiju srusenu u ratu i krenem da skakucem po njoj. ko napustena fabrika? I wouldn't think so.

ne umem da izguglam, al imas realan i jos ekstremniji primer iz Srebrenice: dzamija je tokom rata bila porusena pa pretvorena u neki fast-fud kiosk tipa 'kod Srbe'. tako da, i don't know what you're on about.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

ne umem da izguglam, al imas realan i jos ekstremniji primer iz Srebrenice: dzamija je tokom rata bila porusena pa pretvorena u neki fast-fud kiosk tipa 'kod Srbe'. tako da, i don't know what you're on about.

 

 

Pa dobro, to ti je ko srusena fabrika.

 

ed: mislim tebi kapiram jeste, meni se npr to nimalo ne svidja.

Edited by Dagmar
Link to comment

Zamena teza, ja ne ocekujem da u Pristini kao svetinju tretiraju ni srpske manastire iz XIVog veka, pokazali su ljudi sta misle o tome, notirano, samo mislim da je nesenzitivno i jedno i drugo. Tj mislim da nije poenta sta u Pristini misle o bilo kom srpskom hramu pa i ovom, nego sta Srbi, pre svega Kosovski, misle o svojim hramovima.

 

Mislim ko da si rekao, pa sta ako ga je nazvao smrdljivim ciganskim balijom, svako ko misli da ce __ U Beogradu da tretiraju sa postovanjem ima problem sa percepcijom politike na Balkanu, te je to i ok.

 

Ili ukratko, ali ti je odgovor.

čuj, naši šovinistički mediji, koji su iskoristili ovaj non-event da se opet okrenu klasičnom jeziku mržnje, mogu da proglase i poljski klozet svetinjom, ali to ipak neće biti slučaj. to u Prištini nije nikakva svetinja, ni suštinski ni formalno-kanonski, i samim tim nije u istoj ravni sa aktivnim bogomoljama obe konfesije.

neću više o ovome, nije mi dogadjaj dovoljno interesantan.

Link to comment

čuj, naši šovinistički mediji, koji su iskoristili ovaj non-event da se opet okrenu klasičnom jeziku mržnje, mogu da proglase i poljski klozet svetinjom, ali to ipak neće biti slučaj. to u Prištini nije nikakva svetinja, ni suštinski ni formalno-kanonski, i samim tim nije u istoj ravni sa aktivnim bogomoljama obe konfesije.

neću više o ovome, nije mi dogadjaj dovoljno interesantan.

 

 

+1000

 

U principu, Vasilije govori za mene na ovoj temi.

 

Na Kosovu nažalost ne manjka primera nasilja prema Srbima i srpskom i pravoslavnom nasleđu, i nema nikakve potrebe izmišljati ove non-eventove. a ovo jeste non-event, baš kao što je i ovaj objekat non-church.

Link to comment

Andrej Nikolaidis nateže tezu kao dete slinu.

 

 

 

Teza srpskih nacionalista, koju je artikulisao Emir Kusturica, o Francu Ferdinandu kao čovjeku koji je zaslužio da bude ubijen, jer je bio bolesni gad koji je golim rukama ubijao ranjene srne, kopija je nacističke teze iz Hipplerovog „Der ewige Jude“: tamo su Jevreji prikazani kao oni koji zaslužuju da budu ubijeni, jer na brutalan način ubijaju životinje koje jedu.
Link to comment

Nikolaidis je kreten, i poređenje je kretensko, ali osnovna teza je tačna - Kusta&co se  ne zadovljavaju time da tvrde je atentat na pstolonaslednika bio politički opravdan, što je teza o kojoj se može raspravljati, nego moraju da nam objasne da je Ferdinand bio zao, i da je zaslužio da umre. A to dokazuju činjenicom da je bio lovac. Evo npr. Bazdulja u novom Vremenu:
 

 

Dok automobil polako kreće iz pravca gradske vijećnice istom ulicom kojom su i stigli, nadvojvoda se prisjeća kako ga je nedavno, dok je bio u lovu s vojvodom od Portlanda, jedan slučajno ispaljeni metak zamalo promašio. Zrno je proletilo nekoliko centimetara iznad njegove glave. I dok osjeća kako automobil skreće udesno, žudi za trenutkom kad će ponovo poći u lov. Žudi za trenutkom kad će njegova topla ruka grijati hladni čelik oružja. Zna on to osjećanje, zna on kako to izgleda. Metak je nestrpljiv u cijevi.

 

 

 

I tako žrtva postaje ubica. Ovo inače nije priča, niti bilo koji vid fikcije, nego navodno novinski tekst u kome se iznose činjenice o Ferdinandovoj biografiji. Mislim da i ovo jednako zaslužuje da se nađe na ovom topiku.

Edited by Turnbull
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...