Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

meni sve jasno o ženi ako ima nail art ili o muškarcu ako sluša blokaut :fantom:

 

Играм блокаут али искључим звук. Јасно?

Link to comment

Ceo tekst, narocito poslednji pasus. 

a, pa on je stariji sugradjanin. onda je sve u redu. teoretisanje dozvoljeno. teoretisanje pozeljno ^_^

Link to comment

 

 

Živimo u vremenima u kojima su vrednosti ženskog pojmanja sveta preovlađujuće, njihove vrednosti imaju primat. Deca su važnija od ljudi, sigurnost ima prednost nad rizikom, osećanja i senzibilnost više se cene nego razum i logika. Udobnost i uživanje daleko nadmašuju ideje o naporu i strpljenju da se nešto postigne. 

samo da se zna ovaj pasus je od reci do reci maznut od billa mahera (moze se cuti u specijalu the decider).

 

inace, bukvalno je ceo tekst neverovatan.

 

 

Nemam nameru da ulazim u objašnjenja i uzroke, to rade oni koji se bave društvenim pojavama. Ali u jednom slučaju, koji se tiče nas, vidim: za propast srpskog sela krive su devojke. Zvuči bizarno, ali je tako. Nema nikakve šanse da se selo pokrene dok devojke ne budu želele da ostanu tamo ili da se (što je danas teško i zamisliti) vraćaju. I muškarci beže sa sela, ali ipak ih mnogo više ostaje da nastavi ono što nasleđuju. Posle nekoliko godina, nađu se sami, bezvoljni, osušeni kao bakalari, čuče sa flašom piva ispred dućana jer šansa da nešto počnu isparava sa odlaskom devojaka i nemogućnošću da se žene. Ne može se naći ni jedno uspešno gazdinstvo u kome domaćin nije oženjen. Roditelji devojkama sa sela savetuju: „beži odavde, uči dalje da se ne mučiš.“ Da sam na njihovom mestu, rekao bih isto. To sa učenjem ne ide baš uvek lako, ali devojke rađe biraju da u gradu budu kuvarice, čistačice ili TV farmerice nego da sve to rade na svom imanju. Kao što gradski momci ničim izazvani veruju da će postati Bil Gejts, tako su i one sigurne da će postati neka S(a)tanija. Ili bar deo publike koja drema kod Marića. Može ministarstvo poljoprivrede  da pokloni krava, traktora, semena i đubriva koliko hoćete, ali to neće pomoći. Problem je u smeru kojim se uputila naša civilizacija.

Ne znam kakav će biti ishod, ali vidim da će sve biti drugačije.

tumblr_inline_n36evkyiyD1rnvwt1.gif

 

 

Edit: proverila, nije decider, nego victory begins at home.

Edited by Patty Lee
Link to comment

pa uvek je problem kad se sprema da bude drugachije. samo zavisi s koje si strane batine prosperiteta :lolol:

 

 

jelda da se ne zezaju? :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Ali sve ti je jasno kada neko u naslov svog sajta pored imena stavi i zanimanje (makar to zanimanje bilo samo u njegovoj sopstvenoj nedefragmentiranoj glavi), može komotno da piše BOLID tu gde stoji zanimanje, neće pogrešiti.

Link to comment

Ali u jednom slučaju, koji se tiče nas, vidim: za propast srpskog sela krive su devojke.

 

Roditelji devojkama sa sela savetuju: „beži odavde, uči dalje da se ne mučiš.“ Da sam na njihovom mestu, rekao bih isto.

 

Problem je u smeru kojim se uputila naša civilizacija.

 

Kakav majstor na petoparcu. 

 

Edit> Da pojasnim. ovde se lepo odao. Najveći problem koji prepoznaje je odumiranje srpskog sela. Ne to što je život u tim selima izuzetno težak. Nije život vrednost po sebi, nego neko (romantizovano) srpsko selo. S kojim ovaj junak ima veze koliko i sa elementarnom logikom.

 

 

Ukratko> 

 

Zvuči bizarno

 

 

Edited by pacey defender
Link to comment

Pa da, sve su ovo u stvari varijacije na zoćinske teme - ženske vrednosti, feminizacija, propast sela zbog devojaka koje neće da rade, nego da se zajebavaju, itd. itd.

 

Ali čisto da vam skrenem pažnju da je Aleksandar Mandić kreten opšte prakse, a ne samo po rodnim pitanjima. Npr. građanin Mandić prepuručuje rešenje azilantskog pitanja. Ne, ne, niko ga nije pitao za rešenje, nego se on čovek sam setio, i sad zove mnistarstvo u pokušaju da učini nešto dobro za svoju zemlju. Šta? Pa dobio je genijalnu ideju kako da kazni one koji predstavljaju najveći problem ove zemlje.

 

Traženje azila uz lažnu tvrdnju o progonu koji ne postoji, predstavlјa zloupotrebu pasoša , direktno ugrožava  prava drugih, i šteti ugledu zemlјe. Te stvari treba uneti u neki zakon o putnim ispravama.

Kada se azilant za koga se pokaže da je lažan, vrati u zemlјu, treba mu na granici oduzeti pasoš i ispostaviti račun koliko je Srbija platila njegovu lagariju.  A ne da ga kao što sada radi, smesti, hrani i brine ima li gde da ode.

U stvari, dobar deo tog novca je azilant stavio u džep. Sada će morati da ga vrati, jer ga je ustvari uzeo od Srbije. Dok ne plati, neće dobiti pasoš. Ovakav državni gest bi vrlo brzo ugasio želјe za „azilom.“

Pošto je azilant zaštićen i propisi traže da on ne snosi posledice zbog svog čina, ovakvim postupanjem Srbija nikoga ne bi kažnjavala zbog traženja azila, već bi tražila da joj se dug vrati. Bili ste na putovanju – izvolite račun. Srbija je to platila – morate da vratite dug.

Glavna primedba ovom predlogu mogla bi da bude da lažni azilanti ne bi imali od čega da vrate dug. Ja ipak sumnjam da bi ta populacija prihvatila da živi bez pasoša zbog nekoliko stotina evra. Po pravilu, pasoš je najvažniji papir u njihovom životu, mada često nisu u stanju da ga pročitaju. Zahvalјujući njemu preživlјavaju, tek što se vrate – idu ponovo.

Druga primedba mogla bi da se tiče diskriminacije. O tome postoje velike javne zablude. Više ih je iz Vršca nego iz Tutina, Pazara i Sjenice zajedno; više iz Zemuna nego iz Bujanovca.

Čak i ako Srbija bude u minusu u ovom poslu, a biće, taj minus je neuporedivo manji od troška i štete koju bismo imali ako se vize ponovo uvedu.

 

 

E, tako izgleda kad privileged white straight male u već nekim godinama, kome su se za života sva vrata otvarala, počne da duma o svetu i životu.

Edited by Turnbull
Link to comment

ovo je zapravo najjeziviji deo. nasao covek priliku da denuncira, da predlaze kako da se sjebe zivot nepoznatih ljudi. to je i inace uzelo maha kod nas. 

 

 

 

Već prošle godine, kada su se čule prve najave da bi EU vize za građane Srbije mogle ponovo da budu uvedene, došao sam na ideju kako da se problem lažnih azilanata reši. Tada sam to  ispričao visokom državnom službeniku, objasnio sam pre nekoliko nedelјa stvar čoveku iz Vlade Srbije, pre nekoliko dana sam poslao poruku Kabinetu predsednika vlade („jedini način na koji mi komuniciramo“, reče mlada činovnica)…

Link to comment

omg, this guy is awesome!

 

Već prošle godine, kada su se čule prve najave da bi EU vize za građane Srbije mogle ponovo da budu uvedene, došao sam na ideju kako da se problem lažnih azilanata reši. Tada sam to  ispričao visokom državnom službeniku, objasnio sam pre nekoliko nedelјa stvar čoveku iz Vlade Srbije, pre nekoliko dana sam poslao poruku Kabinetu predsednika vlade („jedini način na koji mi komuniciramo“, reče mlada činovnica)…Lepo sam mogao da zamislim, kako me oni vide, kao još jednog zgubidana koji ne zna šta će od sebe pa rešio da se bavi državnim poslovima. Ne marim.

Ja nisam pravnik ni diplomata niti stručnjak za migracije, ali imam predlog koji možda može da pomogne da se zaustavi evropska gvozdena ograda koja se polako spušta oko nas. Vidim da država baulјa, nema pojma kako da se stvar reši i nije mi svejedno.

Link to comment

Da, upravo tako. Eto palo mu jednog dana na pamet kako da sjebe živote jadnijih od sebe, pa zašto da propusti priliku da je ne ralizuje. Pritom naravno smatra da je njegova ideja genijalna, i valjda očekuje da mu ministar istog momenta uruči odlikovanje za konačno rešenje azilantskog pitanja.

 

Trebalo bi neko da mu kaže ko oduzima pasoše azilantima ostalima - svodnici i robovlasnici da roblje ne bi pobeglo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...