Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

to je Republika Srpska, jebi ga. ima tamo finog sveta, radnog, poštenog. samo ne razgovaraj sa njima o Mladiću, Srebrenici, o Markalama, i o Srdjanu Aleksicu. ne misle tamo svi isto, ali imaš šansu od najmanje 50% da završiš razgovor sa bljutavim ukusom u ustima.
mda.
Link to comment
nisam shvatio i nisi rekao.
E moj ti - nisi shvatio jer si glup, a onda još i druge kriviš zato što si glup.Čovek je rekao:1. Da je to je Republika Srpska, jebi ga.2. Da ima tamo finog sveta, radnog, poštenog.3. Ali - ne razgovaraj sa njima o Mladiću, Srebrenici, o Markalama, i o Srdjanu Aleksicu.4. Jer - ne misle tamo svi isto.5. Pa - imaš šansu od najmanje 50% da završiš razgovor sa bljutavim ukusom u ustima.pda.
Link to comment
:lol:
:)Nego...Vidim da se ovde (mada nije to samo ovde, svuda je tako) veoma računa broj postova, kao i dužina staža na forumu. Što su te dve cifre veće, više si kvalifikovan za diskusiju, od politike do Desanke, sve i da samo ideš naokolo i njačeš, mučeš i plusjeaniraš.Na stranu što i put oko sveta počinje prvim korakom™, pa su valjda i oni sa sedam miliona postova nekad ušli na PPP, kliknuli na „create account“, a zatim napisali PRVI, DEVETI i još nekoliko, do sedam miliona, postova, i na stranu što imam 300 pomenutih, što me kvalifikuje isključivo za podaničko klimanje glavom i slepo obožavanje „veterana“ i „starih kuka“, ali...Šta je „mda“? Šta znači? Kako ga tumačiti?Kao otresanje slina? Iskašljavanje? Podrigivanje? Nešto četvrto? Šta god da jeste, suvisao komentar nije.Nisam ja ni moralna ni jezička policija, ali ako neko, bilo ko, i onaj sa sedam i onaj sa sedam miliona postova, odvoji vreme da nekom nešto kaže/objasni, pa pri tom još ne napravi ni jednu grešku, pa uz sve, to bude i sasvim razumljivo i lako proverivo, najmanje što taj klinčevi neko zaslužuje je da mu bude odgovoreno sa „da, i ja mislim tako“ ili „ne, ja ne mislim tako“.Po mom nepostojećem forumskom iskustvu, ima stotinak topika gde je „mda“ skoro savršen odgovor, i postoji, ’ajde da kažem ne više od pet, gde takav odgovor oslikava samo onoga ko ga je ostavio, a nikad i nikako temu ili sagovornika.Ali ako neko smatra da je civilizovano u razgovor o Srđanu Aleksiću uleteti sa „mda“ sarkazam-odgovorom, onda ništa.(Ovo je već naknadna pamet, sad pošto sam Vasi objasnila kol’ko je glup.)Pda.
Link to comment
Vidim da se ovde (mada nije to samo ovde, svuda je tako) veoma računa broj postova, kao i dužina staža na forumu. Što su te dve cifre veće, više si kvalifikovan za diskusiju, od politike do Desanke, sve i da samo ideš naokolo i njačeš, mučeš i plusjeaniraš.Na stranu što i put oko sveta počinje prvim korakom™, pa su valjda i oni sa sedam miliona postova nekad ušli na PPP, kliknuli na „create account“, a zatim napisali PRVI, DEVETI i još nekoliko, do sedam miliona, postova, i na stranu što imam 300 pomenutih, što me kvalifikuje isključivo za podaničko klimanje glavom i slepo obožavanje „veterana“ i „starih kuka“, ali...
E svašta, ko je blesav da kreće od nule? Ja kad sam se registrovao, kupio sam prepaid account od 10,000 postova, berba 2007. Instant respect, baby!
Link to comment
Vidim da se ovde (mada nije to samo ovde, svuda je tako) veoma računa broj postova, kao i dužina staža na forumu. Što su te dve cifre veće, više si kvalifikovan za diskusiju, od politike do Desanke, sve i da samo ideš naokolo i njačeš, mučeš i plusjeaniraš.Na stranu što i put oko sveta počinje prvim korakom™, pa su valjda i oni sa sedam miliona postova nekad ušli na PPP, kliknuli na „create account“, a zatim napisali PRVI, DEVETI i još nekoliko, do sedam miliona, postova, i na stranu što imam 300 pomenutih, što me kvalifikuje isključivo za podaničko klimanje glavom i slepo obožavanje „veterana“ i „starih kuka“, ali...
Море, не осврћи се & не обазири се. Јесте да су посни милионери можда све већ видели, и да "мда" може отприлике да буде скраћеница за "следи сценарио #241, који смо досад видели само 453 пута", али ко их сноси*. Само напред, дрско & дрчно, квалитетом ако је већ квантитет девалвиран.п.с. као дежурна фурунашка језичара (што неки овде бркају са граматиком, плитко и површно), поздрављам сваког фурунаша кога не мрзи да буде писмен.----* глагол од којег је настала именица "сношај".
Link to comment
Na ceni su samo staaari forumasi, oni cije godine registracije imaju dve nule. :sleep:
@Singer;Ako. Ako tako treba, neka tako bude. Ali samo sa jednom malom, maleckom izmenicom:Kad u nekom filmu, u neku (obično američku, jer su i filmovi obično američki) zabitsku™ kafanu uđe nepoznat lik, svi bi ga prvo roknuli pa tek onda drugi put pogledali. Ne bih da se ta kafana ikad zove PPP.Danas sam ja Tupan dana, sa ovim mojim hipi smaranjima i pozivima na mir, toleranciju, ljubav i drugarstvo, pa kad je već tako, reći ću i ovo:PPP forum je po mom mišljenju (i ne baš malom iskustvu) najbolji diskusioni forum na srpskom jeziku.Sa najviše duha.Sa najviše pametnih.Sa najviše prepametnih.Sa najvećom energijom da sve još jednom (pa i još jednom, ako treba) preispita i ništa ne ostavi slučaju.Sa, meni fascinantnom, željom, koja se dâ uočiti posle iole pažljivijeg čitanja, da ruši mitove, kultove, heroje, nedodirljive. (Svi su pod navodnicima.)Nisam ja dobra Mau, koja bi da se forumaši vole, paze i maze. Ja sam Atajlo mizantrop i sebi težak k’o crna zemlja.Al’ opet, žao mi da se na ovakvom mestu uludo troše resursi kojih skoro pa da van njega i nema.Pošto sam sad pročitala ovo što sam napisala, ja- uopšte ne znam šta sam htela ovim da kažem niti- kako i zašto sam došla do toga da pominjem broj postova i forumski staž a ni- kako da kvotujem Vini Pua i Rasejanog i kažem im jedno veliko “hvala”, :) a da mi se ne pogubi ovo što sam do sad napisala.E pošto je sve to tako, primite svi srdačne pozdrave od Tupana dana ponedeljka, drugog u februaru, a desetog po redu izborne nam godine,Atajlo, od skora ovdašnje. Edited by atajlo
Link to comment
Ali ako neko smatra da je civilizovano u razgovor o Srđanu Aleksiću uleteti sa „mda“ sarkazam-odgovorom, onda ništa.
nakon hrpe pitanja koja se svode na jedno-jedino kvazi-pitanje šta to jebemliga znači, na kraju je - preko višestrukih saspensa - zaključeno (sasvim ispravno, dakle - bra'o ti!) da se radi o najobičnijem "sarkazam-odgovoru". i sad, ne ulazeći u to što smo se brat-bratu dvadesetak rečenica pre tog prosvetljujućeg zaključka pravili blesavi kako zapravo nismo u stanju dokučiti dubinu ove troslovne sintagme, a sve, dabome, u svrhu podizanja dijaloga na jedan takozvani viši i pristojniji nivo, vrpca na cilju spoznaje je pokidana i svedoci smo da pravedni bes, slava Gospodu, može da mine.a da bi sve bilo onako na nivou, na vrh tog fantastičnog kolača, dosetljivi kakvim nas je Bog već stvorio, izvoleli smo nasaditi i prvoklasnu malinu, jagodu ili šta to već jeste, otelovljenu u gorekvotovanoj rečenici (preciznosti radi: "Ali ako neko smatra da je civilizovano u razgovor o Srđanu Aleksiću uleteti sa „mda“ sarkazam-odgovorom, onda ništa ").i da ja sada -ne baš previše dokon - sve ovo, iznad i ispod, nisam natamburao (naširoko, dakle, jer kratko i zamuljano je, kako je prethodno presuđeno, nevaspitano i nesuvislo), da sam ostao dosledan i turio ispod gornjeg kvota još jedno faking mda, a što je najbenignija reakcija koju taj kvot inače zaslužuje, meni bi ovde, dabome, opet bilo docirano kako ja, eto, provociram, i kako sam nesuvisao i štajaznamštaveć.tek da ne bi (opet!) ostalo navodno nenacrtano, i nedorečeno, dozvolite mi da sasvim jasno izjavim kako Ali ako neko smatra da je civilizovano u razgovor o Srđanu Aleksiću uleteti sa „mda“ sarkazam-odgovorom, onda ništa samo jedna je bedna kopija nesumnjivo originalnijih tezezamenjujućih doskočica koje smo imali već prilike i ovde ismevati, a koje bi se ukratko mogle sažeti u, na primer, (parafrazirano) "tako vi dok Hilandar gori", ili - sasvim sveže - " deca nisu kreteni već božja stvorenja".***********************apnediks glede mda (ili - rešenje misterije):kada sam na urbi et orbi obaveštenje
to je Republika Srpska, jebi ga. ima tamo finog sveta, radnog, poštenog. samo ne razgovaraj sa njima o Mladiću, Srebrenici, o Markalama, i o Srdjanu Aleksicu. ne misle tamo svi isto, ali imaš šansu od najmanje 50% da završiš razgovor sa bljutavim ukusom u ustima.
izvoleo uputiti jedno gokuracnesuvislo mda, to je imalo značiti da sam - sebi u bradu ali, evidentno, i prilično čujno da bi doprlo do onog ko je trebalo da čuje - nešto progunđao, promrmljao. i da! to jeste značilo da se ja ne slažem sa tom, po meni ne baš najsrećnije posloženom, formulacijom.a zašto? pa zato što je - meni - imalo šmek jeftine generalizacije koja je, e da ne bi zvučala proizvoljnom, dodatno nabildana proizvoljnim statističkim pikom.meni je, pre svega - priznajem - prilično nedokučivo šta motiviše nekoga da nad pedeset, sedamdeset ili koliko već ljudi iz Republike Srpske, a s kojima uspostavlja kontakt zbog - pretpostavljam - sasvim životnih (obaveznih i neobaveznih) razloga, provodi internu anketu o tome kakvo je njihovo mišljenje o Srebrenici (Markalama, Aleksiću...). iz onoga što je napisano, naime, nedvosmisleno proizilazi da mi imamo posla sa ljudima koji su već prošli izvesnu trijažu: to nije onaj podrazumevajuće dominantni šljam i talog od kojeg nemaš šta da očekuješ već onaj, prihvatljiv takorekuć, deo koji je "fin, radan, pošten". ne uspevam domisliti kako se baš sa svima njima neminovno razgovara (i) o svemu tome. a - proizilazi - svi oni jesu podvrgnuti tom podozrivom ispipavanju i bar pedeset procenata daje odgovore koji izazivaju povraćanje.ostavimo, međutim, moju začuđenost po tom pitanju po strani budući da ona ionako nije bila uzrokom prokletog mda. u pitanju je, zapravo, bila posledica sledećih dilemakakva je kvalitativna razlika između:a)to je Republika Srpska, jebi ga i, na primer,b)Hrvati su ustaše.kakva je kvalitativna razlika između:a) ima tamo finog sveta i, na primer,b)ma nisu svi Albanci isti, ja imam (jednog) prijatelja Albanca.kakva? jedno jesu a drugo, opet, nisu produkti predrasuda? zaista? ne bih rekao.ja naravno razumem - i sam sam tome sklon - da je ovde prihvatljivije neobuzdano krpiti po - uslovno rečeno - "svojima". i upravo sa tom svešću ja sam uputio jedno benigno mda. nešto kao "pazi, shvatam da ne vidiš ali, bar na načelnom nivou - malo je klizavo."i to je sve. i nadam se da sada sve je osvetljeno.p.s.pretpostavljam da se na ovom neće završiti pa dozvolite da najavim da se po ovom pitanju više neću izjašnjavati. i, ako će vam tako biti lakše, unapred prihvatam da sam pogrešio. moja stvar.haug!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...