Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Jao ne mogu da verujem da je ova legenda dobila još negde prostor za ovu priču o odvojenim odeljenjima, ja se sećam da sam paralelno plakao od smeha i grizao monitor kada sam prvi put pročitao ove baljezgarije ali sam mislio da će to sasvim pravedno ostati zagubljeno u kloakama srpskog interneta, ali gle - Goran Tešić iskoči ponovo poput pampura iz šampanjca i ulepša mi još jednu noć. Doduše, manje-više istim tekstom kao onomad. JBT MOŽDA SE ČOVEK SPECIJALIZOVAO SAMO ZA OVU TEMU?Poenta nije bila (samo) da pokažem da sam hipster koji je ovo pročitao pre nego što je bilo kul nego da ukažem na zabrinutost što ovaj entitet dobija veću, umesto sve manju pažnju.

Link to comment
Što je najbolje, tačno čujem Đuleta kako to izgovara.
sto je najgore, ja cujem kako on to izgovara u njegovoj pesmi.Iz njegovih reči se čuje zveket dobrih namera, koje se pre ili kasnije mogu pretvoriti u smisao.
Link to comment

to je ta moderna roknrol poezija, naslažeš đabervokili riječi onak bezveze jednu do druge, protreseš da vidiš jel zveče, pa ih pustiš van ko vjetar iz šupka, da traže smisao

Link to comment
kusturica.jpgEmir, voćka čudnovata.
БЕОГРАД – Министар просвете Томислав Јовановић и директор Андрићевог института у Вишеграду Емир Кустурица потписали су данас Уговор о сарадњи, на основу ког је тој институцији уплаћено 170.000 евра за научне и истраживачке пројекте, а како је речено на скупу, Институт располаже и подацима на основу којих ће бити тражено поништење процеса Гаврилу Принципу.„Угарска никада није ратификовала анексију Босне, према томе ни процес велеиздаје није био законит”, рекао је Кустурица и навео да су у Институту још раније дошли до податка да је Немачка планирала рат много пре него што је у Сарајеву извршен атентат на Франца Фердинанда.То је, према редитељевим речима, историјски значајан податак. Он је међутим навео да још не знају код ког суда ће тражити поништење.„Суд је био нелегалан и водио је процес који није био легалан”, рекао је Кустурица у Министарству просвете.Уговор о сарадњи подразумева финансирање научних и истраживачких пројеката.Институт, како је наведено, ради три месеца и има одсеке за књижевност и историју, а Србија је данашњом уплатом испунила свој део обавеза насталих заједничким оснивањем Института од Владе Републике Српске и Србије, пре две годие.Ово је, како је речено, први међудржавни уговор из области обазовања, први пројекат, који, како је Кустурица рекао, нема мегаломанске димензије.Новац је подршка истраживачима и озбиљним пројектима, међу којима је и пројекат облежавања Видовданског устанка, 100 година атентата на Франца Фердинанда, 28. јуна у Андрићграду, а постоји могућност да се део програма одвија и у Београду.Како је речено, у плану је и пројекат „Засадити милион хектара”, а министар је Јовановић је још раније имао идеју да се код Прокупља направи Шљивенград.„Ја сам схватио да све српске границе треба да буду у воћкама”, рекао је Кустурица и навео да је овај пројекат ипак сувише утопијски да би би био брзо и лако реализован.
annoying-orange-o.gif Edited by Syme
Link to comment

pička im materina, ona smrdljiva, i to dok razni bona fide istorigrafski instutituti, kubure s režijama, te postaju zaparloženi...

Edited by boshoku
Link to comment
pička im materina, ona smrdljiva, i to dok razni bona fide istorigrafski instutituti, kubure s režijama, te postaju zaparloženi...
Ма саће то Куста све да им изрежира, где је био парлог биће воћке.
Link to comment
Vrhunski idiotizam
Трагичан догађај се десио у јануару 1993. када је Срђан Алексић продавао своју робу на улицама Требиња. Посао му је очигледно добро ишао јер је запослио локалног Муслимана – Алена Главовића, да ради за њега на тезги. Срђан је на кратко отишао да обави неки посао и оставио Алена самог поред робе, а неколико тренутака након тога наишла је мања група српских бораца која је затекла војно способног младића како продаје шверцовану робу. Не знамо какве су мисли, у том тренутку, прошле кроз главу ових српских бораца, али можемо да претпоставимо: „Док ми ратујемо и крв проливамо, ове битанге се баве шверцом.“
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...