Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ma jasno. Inače, koga zanima šta se stvarno desilo, a ne šta Daily Fail javlja da se desilo, ima ovde.
Meni je izjava nadzornika skole, iz linkovanog teksta, prikladnija topiku od Teofilove:
"Our main interest in this is having the behavior stop because the story is not just about the student that was disciplined, it is also about the student receiving the unwanted advances," he said.
"Unwanted advances", WTF? Preinacili su optuzbu za seksualno uznemiravanje kad se digla buka, ali se ovaj izgleda i dalje drzi verzije da je klinja hteo da je jebe.
Link to comment

Ta priča baš i nije za topik, nije dovoljno personalizovana, niko se nije lično istakao tupošću. Samo bureaucracy gone mad, patološki strah od sudskog gonjenja, i zero tolerance policies. Kome čovek da se podsmeva?!

Link to comment
Ta priča baš i nije za topik, nije dovoljno personalizovana, niko se nije lično istakao tupošću. Samo bureaucracy gone mad, patološki strah od sudskog gonjenja, i zero tolerance policies. Kome čovek da se podsmeva?!
Нама, ако дозволимо да се та врста орвеловштине запати код нас. Ако се апсолутна нетрпељивост увуче, умреће нам зајебанција, а онда ми можемо да качимо кожу о клин.
Link to comment
Нама, ако дозволимо да се та врста орвеловштине запати код нас. Ако се апсолутна нетрпељивост увуче, умреће нам зајебанција, а онда ми можемо да качимо кожу о клин.
Mislim da je americka javnost prepoznala ovaj slucaj kao ekces i zastranjivanje i da sama ta cinjenica u potpunosti demantuje Teofilovu tezu, za cije iznosenje je ovaj primer ocigledne budalastine iz SAD-a samo povod, o nekakvom teroru orvelovstine na liberalnom Zapadu.
Link to comment

Eh, prepoznala... imaš manje-više redovno slične školske priče iz US of A, ne tako drastične gluposti, ali zero tolerance policy u obrazovanju se kod njih dosta dobro drži. Suspenduju ili izbacuju i decu i nastavnike i levo i desno, zbog tweeta, majice, ili nekakve bezbednosti a u stvari zato što beže od potencijalne tužbe kao đavo od krsta. Ali to će se sve rešiti kad najzad proguraju one vaučere svuda i tako lepo privatizuju sve nivoe obrazovanja -_-

Link to comment

Ma nije bre ovo bio nikaka zero tolerance, klinac je u više navrata, tokom nekog perioda vremena, spopadao klinku. Jesu to deca, ali kako da kažem, nekad mora da se nauči da kad devojčica, devojka , žena kaže ne, onda to znači - ne.Dečko nije izbačen iz škole, nego je samo suspendovan, i, jedino što može da bude problematično, uneli su tu nesrećnu formulaciju "sexual harassment" u njegov školski, dakle ne krivični, dosije. Na to je reagovala prvo njegova keva, a onda i javnost, i ta je formulacija povučena.

Boy's mom: An innocent crushThe boy's mother, Jennifer Saunders, told KRDO the whole thing stemmed from an innocent crush Hunter had on a girl in the class. He kissed her on the hand during reading group. That landed him a two-day suspension from school and an entry of sexual harassment in his school files.Saunders admitted Hunter had problems at school before, getting suspended for rough-housing and for kissing the same girl on the cheek.But the label of sexual harasser outraged her."This is taking it to an extreme that doesn't need to be met with a 6-year-old," Saunders told the station "Now my son's asking questions, 'What is sex, mommy?'"Girl's mom: School was rightJade Masters-Ownbey, the mother of the girl Hunter is accused of kissing, told the local newspaper that the school district was right in protecting her daughter.The mother, who is also a teacher in the school district, said Hunter had tried to kiss her daughter "over and over" without her permission, according to Canon City Daily Record."I've had to coach her about what to do when you don't want someone touching you, but they won't stop," Masters-Ownbey told the newspaper.
Mislim, problem jeste postojao, i uopšte nije u pitanju politkor paranoja, nego zaista vid harassment-a (koliko god možda bilo preterano i bez veze kvalifikovati ga kao sexual - mada, kako ga inače nazvati?)Meni je jako indikativno kako slepilo za tuđa prava, kod nekih naših liberala po pravilu počinje po gender pitanjima, to jest, kod svetog muškog prava da uzme što mu po prirodi pripada.
Kako izgledaju moralne i praktične konsekvence oblikovanja generacija prezaštićenih i razmaženih malih monstruma, koje ćemo kinjiti i uništavati tako što ćemo im ‘‘sve“ dozvoljavati, osim upravo onoga što im prirodno treba i pripada? Recimo, tako što će, kao u nekoj školi u USA (pisao je o tome, i to sjajno, Boro Dežulović u ljubljanskom Dnevniku), šestogodišnjak biti izbačen iz škole jer je svoju vršnjakinju poljubio u ruku, i to s njenim punim pristankom, pače veseljem? Ne, nisu se na njih ustremili nekakvi mračni verski fanatici koji drže da dečaci i curice ne bi ni trebali ići zajedno u školi (da se ne bi odmalena učili grehu i grešnim željama), nego zdrava levo-liberalna, politički korektna, postmoderna ordija!
Link to comment

Kako ga nazvati? Dečije bolesti, ali bukvalno. Sedneš sa šestogodišnjim detetom i objasniš mu šta se sme, a šta se ne sme. Ali opet, šta ako ne posluša? Sigurniji si ako ga izbaciš iz škole i staviš na listu seksualnih prestupnika.Ne mogu da verujem da braniš odluku u tom konkretnom slučaju, samo da bi nešto spočitao tom Teofilovom pasusu :D

Link to comment

A ja ne mogu da verujem da ne možeš da pročitaš napisano - dečak niti je izbačen iz škole, niti se našao na spisku sekusalnih prestupnika, pobobu. Pored toga, nije bio u pitanju jedan incident, pa da kažeš, okej, klinci su klinci, nego je mali bio baš uporan i to se ponavljalo tokom nekog perioda vremena.Ne branim odluku, ali slučaj je kudikamo kompleksniji od onog kako ga Teofil u daily fail-ovskom maniru prepričava.

Edited by Syme
Link to comment

Vini, stvarno si jako uporan, a nisu u pravu, i to je vrlo lako proveriti. Dečak je dobio two day suspension, što je uobičajen vid kažnjavanja, čak i njegova keva kaže da nema ništa protiv toga. Drugo, nema nikakve "liste", radi se o njegovom, inače confidential školskom dosijeu.Slažem se da je to sa unošenjem sexual harassment-a bezveze, mada ne mislim da je strašno, ili da bi imalo ikakve strašne posledice. Prosto se radi o, kao što si sam rekao, birokratskoj tuposti - pogledali su, videli da se njegovo ponašanje uklapa u definiciju, i podveli su ga pod to.

Link to comment

Sve se slažemo, a opet nisam u pravu :(Jedino što sam dodao na tvoju priču je činjenica (koju je takođe lako proveriti) da se slične nepotrebne gluposti dešavaju u američkim školama svako malo, i zaključak (koji avaj ne mogu da dokažem) da je glavna motivacija za takve odluke institucionalno pokrivanje dupeta u slučaju da kasnije izbije neko sranje pa uleti tužba.

Link to comment
Vini, stvarno si jako uporan, a nisu u pravu, i to je vrlo lako proveriti. Dečak je dobio two day suspension, što je uobičajen vid kažnjavanja, čak i njegova keva kaže da nema ništa protiv toga. Drugo, nema nikakve "liste", radi se o njegovom, inače confidential školskom dosijeu.Slažem se da je to sa unošenjem sexual harassment-a bezveze, mada ne mislim da je strašno, ili da bi imalo ikakve strašne posledice. Prosto se radi o, kao što si sam rekao, birokratskoj tuposti - pogledali su, videli da se njegovo ponašanje uklapa u definiciju, i podveli su ga pod to.
Više nije toliko confidential, zar ne? Mislim, znamo njegovo ime?!Ne komentarišem ostalo, samo mi je ovo upalilo lampice.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...