Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

12 minutes ago, Klara said:

Mešaju se babe i žabe.

Što raznovrsnije izgrađen ukus (muzički, čitalački, svaki), to je bolje i biće razumnija kritika, slaganje/neslaganje, bez nipodaštavanja ličnosti sagovornika.

Ali da Karleuša oplemenjuje kao Koltrejn i da će neki metalac izludeti za fensi splavarkom i imati fantastično mišljenje o njoj, jer eto, on nije muzički elitista, to teško. :lolol: Ajde, bre.

Pa, jbte, eno na muzičkoj temi i dalje se vodi "rat" iz srednje da li je bolja Metalika ili Iron Maiden. :lolol:

 

 

 

 

Jos jendo sviranje kurcu, ako mene neko pita..koliko je to besmisleno i banalno, znam teske etalce koji vole i jendo i drugo, znam neke koji je mogu da smisle ni jedne ni druge..ja licno, malo vise naginjem kao Mejdenu, ali nista protiv Metalike nemam, niti gajim animozitet prema nekome ko preferira, daleko bilo..

Edited by Misko
Link to comment
3 minutes ago, Klara said:

Ma karikiram, bre. :lolol:

A, dobro:lolol: mada si previs radikalne primere uzela, kod muzike i jeste zeznuto sto se cak i u odredjenim zanrovima, stvaraju podele(karleusa vs ceca, ili gorenavedenii primer, Mejden vs Metalika)

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Misko said:

A, dobro:lolol: mada si previs radikalne primere uzela

 

Uznemirile su mi se moždane vijuge, biće bolje kasnije. :lolol:

 

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Klara said:

 

Uznemirile su mi se moždane vijuge, biće bolje kasnije. :lolol:

 

:lolol:dobra si:D

Link to comment

O narodnjaci,
sve vam je u šaci al’ zašto da se baci?
Ma ostavite nešto i za nas.
Narodnjaci, braćo i zemljaci,
budite ortaci pa smanjite taj gas!

 

Narodnjaci na ključnim mestima.
Narodnjaci u glavnim vestima.
Na džinovskim plakatima u boji,
kud koji mili moji, da vam ne čujem glas.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

@Milošica - da je djuricko bio izricit i da isto tvrdi danas, nema frke. al covek je rekao da se tako delilo u njegovoj mladosti i da je to najverovatnije glupost. kao sto i jeste. tako da ne znam zasto bi bio tupan ako je opisao svoju mladost. 

 

doduse, vidim ovde disciplina, ekv i partibrejkersi su elitisticka ujdurma pa bih tu nepravdu ispravio. to je elitisticki momenat kolko i joy division ili smithsi. bunt talentovanih klinaca, ni manje ni vise. kad su pocinjali i kad smo ih zavoleli ljudi koji su slusali ekv, el org, sarla i kasnije disciplinu su bili uglavnom radnicka deca iz urbanih sredina diljem one velike drzave. hocu reci, imali su sasvim solidnu i brojnu publiku. taj elitizam, ako ga ima, dosao je mnogo kasnije od njih samih i nas koji smo uz njih odrastali. 

 

a i inace primecujem da se kod nas elitizam eksponencijalno siri. klasno drustvo se ozbiljno ukopava i stavlja nas svakog na svoje mesto - ne samo na nivou podele kapitala. uskoro ce sve sto prosecna osoba ne moze procitati u blicu biti elitizam. prvo ce da nas poklope tim da se stidimo ako nedajboze nesto znamo (sto je krenulo al treba jos da uzme maha) pa ce sledece generacije da ne znaju jer sto da se blamiraju a oni posle njih ce smatrati da to nije za njih, to je za bogat svet koji zivi drugacije od naroda. 

 

elitizam da pushi kurac. 

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment

Muzika i nacin na koju je neko slusa, kako diskutuje o samoj muzici, definitivno govori o samoj osobi. Primenjivo je i na ostala polja, ali da se drzimo muzike, eventulano da se dodaju film, pozoriste, knjiga - sama ta osoba nikad za sebe nece pomisliti da je elitista, jer u tom slucaju nasilno konzumira kulturu i to se opet lako prepoznaje u komunikaciji. Elitistom ga caste oni, koji nisu iz istog kruga, da li zbog nemanja interesovnja, da li zbog zakasnele ili nepostojece baze opste kulture, nije ni bitno.

Sa ove tacke, sa koje nastupa Djuricko, definitivno je stvar o generacijskim razlikama, ali ima toga i danas u daleko manjoj meri. Sada, kada je maltene sve hiperdostupno i kada je zivot nemerljivo brzi, ako se naleti na mladju osobu, koja sistematicno prati npr. muziku, da ne idemo dalje, pre ce biti pocascena epitetom 'freaky' ili 'weirdo', odstupanja od utabanog zivota se danas daleko lakse prepoznaju i etiketiraju, jer je polje mediokriteta ogromno sa tendencijom da svakim danom sve vise snizava sopstveni nivo.

  • +1 9
Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Sada, kada je maltene sve hiperdostupno i kada je zivot nemerljivo brzi, ako se naleti na mladju osobu, koja sistematicno prati npr. muziku, da ne idemo dalje, pre ce biti pocascena epitetom 'freaky' ili 'weirdo', odstupanja od utabanog zivota se danas daleko lakse prepoznaju i etiketiraju, jer je polje mediokriteta ogromno sa tendencijom da svakim danom sve vise snizava sopstveni nivo.

Zamisli da šipka zna da pišem na PPP :fantom:

Link to comment
4 minutes ago, Milošica said:

Zamisli da šipka zna da pišem na PPP :fantom:

 

 

 

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
52 minutes ago, Klara said:

da će neki metalac izludeti za fensi splavarkom i imati fantastično mišljenje o njoj, jer eto, on nije muzički elitista, to teško.  

 

ae sestro, el ti znaš gde je svirao cecin i brenin bubnjar alek mengele pre /i posle/ njih dve....

Link to comment
2 minutes ago, Eleniko said:

 

ae sestro, el ti znaš gde je svirao cecin i brenin bubnjar alek mengele pre /i posle/ njih dve....

 

hehe vidjam ga stalno u festu, jednom nisam odoleo da mu kazem da vise gotivim cecu i brenu nego smece od bloodbatha

  • Haha 4
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
10 minutes ago, Eleniko said:

 

ae sestro, el ti znaš gde je svirao cecin i brenin bubnjar alek mengele pre /i posle/ njih dve....

Jel znaš Acu Metinija?

Link to comment

@Eleniko Znam, ali to veze nema sa citiranim. : D Jedno je posa', a drugo suživot. :sleep:

I teško da može to tvoje "sestro", mlađa sam od tebe barem 20-30 godina. :biggrin: 

Sad me mrvi asocijacija:

 

 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...