Jump to content

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, napadaj said:

Uvek me je zabavljao muzički elitizam likova koji slušaju EKV, Partibrejkerse i Disciplinu.

 

Donekle im je moderni pandan bila fan baza Block Outa pre 15 godina.

slazem se, pritom u isto vreme,volim sve te bendove, inace...

Link to comment
2 hours ago, Milošica said:

 

Ako ostavimo po strani sumnjive tviter profile u komentarima, i to da se ogroman procenat foruma možda slaže sa ovim što je Đuričko rekao, apsolutno jeste za ovu temu :fantom:

 

Nije ti Djurichko za ovu temu.

U nashe vreme postojala je ta neka vrlo oshtra podela koja je dosta dobro pratila politichku podelu.

Imao si Cecu koja je btw bila udata za Arkana sto je bilo prilichno znachajno tad. Na drugoj strani Ramba Amadeusa koji je dosta hrabro istupao za drugu stranu.

Od nase generacije - ljudi rodjeni sedamdesetih, osamdesetih, bukvalno su bile neke dve glavne i medjusbno sukobljene subkulture.

 

To je za danashnje vreme neshvatljivo. Ja sam recimo u jednom kracem periodu upala u fazon da sam slusala i Cecu, i to tek negde na prvoj drugoj faksa pochetkom 2000tih (90ih je apsolutno i uopshte nisam slushala). Te svadje i prepirke sa ostatkom moje ekipe sa faksa na tu temu, to je tvojoj generaciji verovatno kao na mesopotamijskom da prichamo.

 

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, napadaj said:

Uvek me je zabavljao muzički elitizam likova koji slušaju EKV, Partibrejkerse i Disciplinu.

 

Donekle im je moderni pandan bila fan baza Block Outa pre 15 godina.

zašto elitizam. to je jednostvno izbor stila koji voliš. nisam baš stručan za taj period, možda da se tu doda i orgazam i neki iz ex-yu republika.

  • +1 1
Link to comment

Nije to samo izbor stila koji voliš, nego i stav prema drugima. To se preraste u srednjoj školi, kad shvatiš da ljudi koje nazivaš fenserima i folkerima ni ne razmišljaju o tome šta ti slušaš, da ne ocenjuju ljude po tim glupostima, niti da im to utiče na životne izbore.

 

 

 

  • +1 4
  • -1 2
Link to comment
2 minutes ago, napadaj said:

Nije to samo izbor stila koji voliš, nego i stav prema drugima. To se preraste u srednjoj školi, kad shvatiš da ljudi koje nazivaš fenserima i folkerima ni ne razmišljaju o tome šta ti slušaš, da ne ocenjuju ljude po tim glupostima, niti da im to utiče na životne izbore.

 

 

 

 

Nije netachno, ali nije ni da bash nije bilo u nekom proseku razlike izmedju ekipa koje su slushale folk vs onih drugih.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, kralj said:

Sami članovi bendova su svoje tekstove opisivali kao hermetične, koje ne može svako da razume

Ja ne pamtim pretenciozniju struju od te nastale posle novog talasa. 

 

Pa ima istine u tome, ja npr. volim muziku EKV ali tekstovi su im uglavnom kao izvučeni iz nekog random sentence generatora. :D

  • +1 1
  • Haha 4
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
5 minutes ago, Mel said:

 

Nije netachno, ali nije ni da bash nije bilo u nekom proseku razlike izmedju ekipa koje su slushale folk vs onih drugih.

 

 

Logično, zato što uvek manjina sluša muziku koja nije ultra mejnstrim.

 

Tako sam i ja sa visine gledao sve koji nisu slušali Slayer, Emperor, Death i Morbid Angel, pa sam onda upisao treći srednje.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Nije to samo izbor stila koji voliš, nego i stav prema drugima. To se preraste u srednjoj školi, kad shvatiš da ljudi koje nazivaš fenserima i folkerima ni ne razmišljaju o tome šta ti slušaš, da ne ocenjuju ljude po tim glupostima, niti da im to utiče na životne izbore.

 

 

 

Itekako razmišljaju o tome šta slušaš, i itekako sude po tome. Izraz padavičar nije sa marsa pao. Potpuno banalizujete i svodite sve na elitizam. Pritom elitom nazivate manjinu koja nema nikakvu moć, naprotiv.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, đorđe geprat said:

zašto elitizam. to je jednostvno izbor stila koji voliš. nisam baš stručan za taj period, možda da se tu doda i orgazam i neki iz ex-yu republika.

Ne radi se  uopste o izboru, neka slusa svako ko sta voli, rekoh, i aj slusam, ili sam u odredjenim fazama slusao to, kkao koga, nego se radi o pojedincima koji zbog toga sto slusjau, glume eki elitizam,s nobizam, i ruganje nekome jer slusa ono drugo..bilo da to rade rokeri folkerima, da upotrebim tu najpovrsniju generalizaciju , ili obrnuto..prvi volim da slusam EKV, svaome remasteru spota na yt kanalu se radujem kao malo dete, ali, elitizam pojedinih fanova, mislim da bi Mladenovic prvi takve oterao u kurac..

Link to comment

Mešaju se babe i žabe.

Što raznovrsnije izgrađen ukus (muzički, čitalački, svaki), to je bolje i biće razumnija kritika, slaganje/neslaganje, bez nipodaštavanja ličnosti sagovornika.

Ali da Karleuša oplemenjuje kao Koltrejn i da će neki metalac izludeti za fensi splavarkom i imati fantastično mišljenje o njoj, jer eto, on nije muzički elitista, to teško. :lolol: Ajde, bre.

Pa, jbte, eno na muzičkoj temi i dalje se vodi "rat" iz srednje da li je bolja Metalika ili Iron Maiden. :lolol:

 

 

  • +1 8
Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

Nije ti Djurichko za ovu temu.

U nashe vreme postojala je ta neka vrlo oshtra podela koja je dosta dobro pratila politichku podelu.

Imao si Cecu koja je btw bila udata za Arkana sto je bilo prilichno znachajno tad. Na drugoj strani Ramba Amadeusa koji je dosta hrabro istupao za drugu stranu.

Od nase generacije - ljudi rodjeni sedamdesetih, osamdesetih, bukvalno su bile neke dve glavne i medjusbno sukobljene subkulture.

 

To je za danashnje vreme neshvatljivo. Ja sam recimo u jednom kracem periodu upala u fazon da sam slusala i Cecu, i to tek negde na prvoj drugoj faksa pochetkom 2000tih (90ih je apsolutno i uopshte nisam slushala). Te svadje i prepirke sa ostatkom moje ekipe sa faksa na tu temu, to je tvojoj generaciji verovatno kao na mesopotamijskom da prichamo.

 

Ali, pazite sad koliko je sve relativno: tu Cecu, i njenu satro nacionalisticku  muziku(jednu jeidnu nacionalisitcku pesmu nema, da ja znam barem, obicno ljubavno patetisanje, lose upakovano, ja nekad volim i aptetiku, ne u njemom slucaju, ali to sam smao ja, ko voli, siroko mu polje), cepaju u susednoj na Hrvatskoj, i njenu mladju verzija, Prijovicka, srusila sve rekorde sa Arenama, ajde  kod nas, nije neko cudo, ali i tamo..ubedjen sam da bi i Ceca napunial tamo bar 6 Arena..a Rambo Amadeus je sada medju sex ofenderima, tako da. nije taj njegov imidz najbolje ostario, dapace

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Klara said:

Mešaju se babe i žabe.

Što raznovrsnije izgrađen ukus (muzički, čitalački, svaki), to je bolje i biće razumnija kritika, slaganje/neslaganje, bez nipodaštavanja ličnosti sagovornika.

Ali da Karleuša oplemenjuje kao Koltrejn i da će neki metalac izludeti za fensi splavarkom i imati fantastično mišljenje o njoj, jer eto, on nije muzički elitista, to teško. :lolol: Ajde, bre.

Pa, jbte, eno na muzičkoj temi i dalje se vodi "rat" iz srednje da li je bolja Metalika ili Iron Maiden. :lolol:

 

 

 

 

A ko je rekao ista slicno? Karleusa je tek prica za sebe(jos jedna tragikomicna cinjenica je da je Karleusajendo vreme bila ikona urbane gradjanske Druge Srbje)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...