Jump to content

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Just now, Frile said:


nevezano za rokeri vs narodnjaci: nije za ovu temu

ovo je topik za tupane, poput krla ili dabrice, a ne za obračune sa onima sa čijim se stavovima ne slažemo

 

Ovo zvuči pretenciozno.

 

Neka se okači na temu za koju jeste onda, mada ne vidim problem...

 

Link to comment

@namenski

saglasan sam sa svim napisanim sem u jednom. u onom delu de govoriš o malograđanštini. ja ne znam ko je prvi put upotrebio izraz "narodnjaci" ali on je išao paralelno sa "zabavlnjci".  to se odnosilo s jedne strane na lepu, silvanu tomu,..... s druge na lolu, đokicu,,,,, posle smo dobili i "rokere". ono o tome da "ako ne budeš dobro učio ići ćeš na zanat" postojalo je tada kao i ranije i kasnije. malograđanština je nastala kasnije, sada je eksplodirala, vidljiva svakodnevno kroz izbor restorana, škole, bolnice,odeće, stila života.

 

nevezano, meni je žao što više nema kafana sa kockastim stolnjacima

Link to comment
Just now, đorđe geprat said:

ja ne znam ko je prvi put upotrebio izraz "narodnjaci"...

Isti drustveno mentalni sklop koji je u srpski jezik kao jednu od ekstremno omalovazavajucih kvalifikacija uneo upotrebu izraza сељак, сељаци, сељаку један, их какав си сељак, сељобер...

A to nije nastalo u Великом Шиљеговцу...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

 

Ako ostavimo po strani sumnjive tviter profile u komentarima, i to da se ogroman procenat foruma možda slaže sa ovim što je Đuričko rekao, apsolutno jeste za ovu temu :fantom:

Prvi slusam rok muziku, stranu(mada slusam i klasicnu narodnu), turbofolk ne podnosim, ali ovo je cist muzicki elitizam, koji posotji jos samo u glavama izvikanog po svim pogledima Djuricka, i nabedjenih elitista, koji misle da su neka visa rasa jer slusjau pank i rok(slusam i ja, pa ne mislim da sam nuzno pametniji od nekoga samo jer se tj veseli uz narodnjake)..Djuricko ovde smao uobicajeno  jede svoja govna..a znam i ljude koji slusjau i jendo i drugo, paralelno, od Iron Maidena do Seke Aleksic, i sta cemo sad?

Edited by Misko
Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

 

Neka se okači na temu za koju jeste onda, mada ne vidim problem...


to za obračunavanje nije na tvoj račun

a sad šta je tu je, eto diskusije
 

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, Milošica said:

O tome i pričam.

 

Samo što je to simpatično do momenta mladalačkog loženja a postaje nešto potpuno drugo i prilično bezobrazno kad se stvarno pravi razlika među generacijama u tom smislu, kao što si napisao u narednoj rečenici. Super lakmus će mi biti da vidim ko još to podržava.

 

@Dnaralaske

 

Nema sta to da bude simpaticno ili ne, i ne znam gde je odredjeno da to traje do 21 godine, a posle ko kako hoce. 

Generacije jesu razlicite i to je dobro i niko ovde nije u krivu ili u pravu.

Svako vreme nosi nove vrednosti, nov pogled na svet, kreira novu stvarnost razlicitu od one prethodne i naravno da nove generacije na ovakve izjave gledaju sa izvesnom zacudjenoscu i osecajem da su diskriminisane, kao sto je i normalno da starije generacije ispaljuju ovakve recenice bez zadrske, one ih cine onim sto jesu

  • +1 3
Link to comment
12 minutes ago, pbg12345 said:

ocekivan komentar, mada sam pre ocekivao od nekog mladjeg poput milosice :)

 

bora naravno i pun kurac bora, ali sve je to krenulo kad su sranja vec pocela

bora je verovatno bio prvi kog se ja mogu setiti da se upustio u to

 

daleko vise je bilo onih koji su se iz petnih zila trudili da pokazu u kakvu smo katastrofu krenuli

 

Ma naravno da je mogla da se donekle napravi kulturna segregacija na osnovu onoga što je kasnije fino apstrahovano u pitanju dvougla EXIT ili Guča.

Al da se ne zajebavamo i tada su se svadbe otvarale gitarama, a zatvarale dugmetarom. 

A pitanje labavih žanrovskih granica nije naše endemsko pitanje, na stranu što su pioniri ukrštanja žanrova bili izrazito progresivni ljudi.

 

 

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, Eleniko said:

milošice kad sledeći put zakukuričeš, pazi da ne upadneš prvi u lonac

Pa znao sam kakve stavove da očekujem, svakako je zanimljivo ispratiti. A i malo nove teme za forum, poslali me da skrenem pažnju s fudbala :fantom:

  • Wub 1
Link to comment
17 minutes ago, namenski said:

Isti drustveno mentalni sklop koji je u srpski jezik kao jednu od ekstremno omalovazavajucih kvalifikacija uneo upotrebu izraza сељак, сељаци, сељаку један, их какав си сељак, сељобер...

A to nije nastalo u Великом Шиљеговцу...

nije isto. ovošto si naveo jeste omalovažavajuće, nastalo u gradovima, ne upuštam se u okolnosti, razloge, dešavalo se i meni da kažem za nekoga "da se poseljačio", nije tu bilo nikakve malograđanštine nego posledica promene ponašanja. nije isto jer su "naraodnjaci" bili izraz za različitog od "zabavnjaci" i nastali su u otprilike isto vreme.

možda bi izraz "malograđanin" veže za ono "pokondiren".

 

ovo sada je posao za moderaciju. da napravi split negde na društvo.

  • +1 1
Link to comment

Đuričko je sam izjavljivao da mu je najbolja, najjača, najizazovnija uloga u filmu "Živ čovek", gde igra okorelog rokera. To je film iz 2021. i ja ga pamtim jako dobro jer je prvi bioskopski film koji sam gledao posle korona zatvaranja. U toj, kako on kaže, životnoj ulozi, Đuričko glumački skida unutrašnji život rokera, gde nema puno mesta za neke iskrene odnose, sve je plitko i površinski, dominira sebičnost i manjak ljubavi.

 

Mene lično "radi" pop - rok muzika i pretežno nju slušam, uplovljavam u neke svoje svetove kroz tu muziku, ali sklapati drugarstva na osnovu toga je mnogo bezveze. Prijateljstva nastanu kada zavolimo nekoga kao osobu, a ne zato što idemo na iste koncerte.

 

Prilično me "rade" i pojedine pesme Bijelog dugmeta, pa bih sigurno doživeo prezir od nekog ortodoksnog rokera kako slušam pastirsku komercijalu, a ne neki pravi, alternativni rok.

 

Sve te podele na liniji šta slušaš, šta razmišljaš, imaš li "ispravan ukus", služe za stvaranje lažne superiornosti. A svi vole da postanu "superiorni" nekom prečicom - a to se najlakše postiže ulaskom u što uži krug istomišljenika, najbolje krug od 5 ljudi gde će jedan drugog ubeđivati kako su genijalni, najlepši, najbolji...

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, Biramo Borbu said:

Đuričko je sam izjavljivao da mu je najbolja, najjača, najizazovnija uloga u filmu "Živ čovek", gde igra okorelog rokera. To je film iz 2021. i ja ga pamtim jako dobro jer je prvi bioskopski film koji sam gledao posle korona zatvaranja. U toj, kako on kaže, životnoj ulozi, Đuričko glumački skida unutrašnji život rokera, gde nema puno mesta za neke iskrene odnose, sve je plitko i površinski, dominira sebičnost i manjak ljubavi.

 

Mene lično "radi" pop - rok muzika i pretežno nju slušam, uplovljavam u neke svoje svetove kroz tu muziku, ali sklapati drugarstva na osnovu toga je mnogo bezveze. Prijateljstva nastanu kada zavolimo nekoga kao osobu, a ne zato što idemo na iste koncerte.

 

Prilično me "rade" i pojedine pesme Bijelog dugmeta, pa bih sigurno doživeo prezir od nekog ortodoksnog rokera kako slušam pastirsku komercijalu, a ne neki pravi, alternativni rok.

 

Sve te podele na liniji šta slušaš, šta razmišljaš, imaš li "ispravan ukus", služe za stvaranje lažne superiornosti. A svi vole da postanu "superiorni" nekom prečicom - a to se najlakše postiže ulaskom u što uži krug istomišljenika, najbolje krug od 5 ljudi gde će jedan drugog ubeđivati kako su genijalni, najlepši, najbolji...

upravo tako..

Link to comment
10 minutes ago, Biramo Borbu said:

Sve te podele na liniji šta slušaš, šta razmišljaš, imaš li "ispravan ukus", služe za stvaranje lažne superiornosti. A svi vole da postanu "superiorni" nekom prečicom - a to se najlakše postiže ulaskom u što uži krug istomišljenika, najbolje krug od 5 ljudi gde će jedan drugog ubeđivati kako su genijalni, najlepši, najbolji...

 

Ah, muzički circle jerk, efikasan način da se paćenici autuju.

 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...