Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Da je obican tupan (tipa glumac koji sere o politici ) pa da kazemo pogresio covek, ali lik je ministar i prica o necemu sto bi moglo da ima veze sa njegovim resorom. Btw, u ovom slucaju je Daboviceva slika (gde ga ministar brise o zastavu) bolja od svake mrdalice.

Link to comment

Slažem se sa Dabovićem, ovo je stvarno neverovatan biser dostojan svetog topića. Ali se slažem i sa bergasom da stavljanje političara ne bi trebalo da postane uestala praksa, jer onda prosto ne bi bilo mesta ni za šta drugo.Uz to, Bačević i nije nikakav politiar, nego Tomin prijatelj koji se (po sebe) srećnim spletom okolnosti našao na mestu ministra.

Edited by Syme
Link to comment
Imam ja jednog slikara, aha..
Nedavno ste izjavili da vam pripadne muka kad čujete reč demokratija. Da li je taj prezir prema demokratiji nastao u sudaru sa stereotipima o Balkanu, malim narodima i velikim silama ili je reč o običnom, političkom sazrevanju ? Ja sam vaspitan na američkom filmu i kao mlad sam obožavao Ameriku. Danas me je toga sramota, ali ja sam podržavao Makartura u ratu između južne i severne Koreje. Moj omiljeni film oduvek je bio „Ko je ubio Liberti Valansa” Džona Forda, u kojem se sve vreme raspravlja da li je ubica pucao sleđa ili spreda. Danas te ubijaju s bezbedne daljine. Niti može žrtva da se brani niti se ubica kažnjava. Za mene su i etika i demokratija postale samo suptilne propagandne formule, moćnije čak i od komunističke propagande – koja je bila toliko moćna da čak ni danas ne znamo skoro ništa o Kraljevini Jugoslaviji. Sovjetska propaganda danas deluje naivno i providno. Kao kad bi te neko lepo zamolio da poveruješ ono što ti servira. Današnja „demokratska” propaganda je opaka i arogantna. Čak i kad je njena manipulacija očigledna, silom si primoran da je progutaš.
Šta je za vas prva asocijacija na reč evropske integracije? Stenice koje su na nas padale s plafona, za vreme nemačke okupacije, koje su nam pile krv i kojih nismo mogli da se otarasimo. Meni je jasno da je čitava ta ideja samo perfidno osmišljen mehanizam za izrabljivanje malih naroda, a u cilju da veliki, i sami ugroženi, nekako održe svoj standard. Prvo su ekonomski bacili na kolena Grčku, pa Irsku, pa Portugaliju, pa Sloveniju. To u 21. veku više nije moguće (bar ne u Evropi) postići oružanom silom, ali je i te kako moguće putem zaduživanja. Angela Merkel nema ni trupe, ni brkove, ali ima strašnu ekonomsku moć, od koje se i Francuskoj ljulja tlo pod nogama. Ali, ne sekiram se ja za Francusku.
Link to comment

Danas je izgleda plodan dan za tupost.zoran.jpgIštvan Kaić Zoran Avramović, o kritici i kritizerstvu.

Ко у ове наше дане озбиљно узме у разматрање критичко мишљење о диктатури, апсолутној власти у Србији, надрљао је сазнајно и морално. Он понижава историју политичке мисли и социолошке књиге о друштвеном и државном поретку. А и са очима није нешто у реду ако се не види стварност политичког и друштвеног живота у којој свако може да каже шта хоће без кривичноправних последица.
Edited by Syme
Link to comment
Када је већ тако, онда се разбистравању критичког мишљења мора посветити велика пажња. Радо се присећам једне реченице Емила Диркема: „Да тај господар (јавно мишљење – З. А.) не би постао неразуман деспот, нужно га је просветити, а како ако не науком.”Социолог, научни саветник
Ovakvom naukom ne moze se niko prosvetliti.Tekst je na nivou nekog SNS aparatcika, tipa Simo Culic, Mario Maletic, onaj Babic vaterpolista. Edited by pacey defender
Link to comment

pa syme gde je sad tebi mrdalica za zokija avramovica? :mad:bez propratnog gifa se ne racuna!!!edit: isto vazi i za ljubu popovica!

Edited by Patty Lee
Link to comment

1. Nebojša Katić - Lament nad Srbijom2. Dragan Bjelogrlić - Tužna priča o bogatom levičaru3. Milan Bačević - Deset hiljada milijardi kineskih evara4. Ljuba Popović - Liberti Valansa je ubila bespilotna letelica5. Zoran Avramović - Jedno kritičko mišljenje o diktaturiSUSPENSE.gif

Edited by Arbeitmann
Link to comment
... tradiciju postavljanja gifova (ili što bi rek'o rasejani: mrdalica) na kraju predloga.
Не сећам се да сам рекао, ал' ајд као да јесам, свиђа ми себе.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...