Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

4 hours ago, Shan Jan said:

Hm... Bog mu pomogao, ono Bog nema pametnije stvari nego da njemu pomaze da osvoji set. Al ajd ok. Ono sto mi se zaista nije svidelo je ovo sto prica da bi odavno bio dignut u nebesa da nije iz Srbije. Malo je preterano i ruzno to reci. Eno ga Debeli u NBA, svi mu se dive iako je iz neke Srbije.

Khm, a onaj ritern Federeru pod noge na meč loptu u polufinalu US Opena?

 

A trojke Đorđevića?

Link to comment
4 hours ago, Shan Jan said:

Hm... Bog mu pomogao, ono Bog nema pametnije stvari nego da njemu pomaze da osvoji set. Al ajd ok. Ono sto mi se zaista nije svidelo je ovo sto prica da bi odavno bio dignut u nebesa da nije iz Srbije. Malo je preterano i ruzno to reci. Eno ga Debeli u NBA, svi mu se dive iako je iz neke Srbije.

pa dobro nije mnogo omasio ovo sa poreklom. nismo bas neki omiljeni narod na zapadu

 

a debeli bi svakako bio dizan u nebesa da nije iz srbije. odavno se ne bi diskutovalo da li je u top 10 centara ikada ili ne

Link to comment
18 minutes ago, Filozof manijak said:

Khm, a onaj ritern Federeru pod noge na meč loptu u polufinalu US Opena?

 

A trojke Đorđevića?

Ne razumem sta hoces da kazes... da ga mrze sto je tukao Federera? Pa da, to je ocigledno. Verujem i da ima i do toga sto je smrdljivi istocnoevropljanin za neke. Samo mislim da je dobrim delom to i delo toga sto se prosto ne svidja ljudima kao licnost. Medvedev je iz jebene Rusije, ne postoji zemlja i narod koji vise mrze na Zapadu, pa ga opet publika vise voli nego Djokovica.

 

10 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

pa dobro nije mnogo omasio ovo sa poreklom. nismo bas neki omiljeni narod na zapadu

 

a debeli bi svakako bio dizan u nebesa da nije iz srbije. odavno se ne bi diskutovalo da li je u top 10 centara ikada ili ne

Ovde mislim da gresis. Nikad nisam stekao utisak da NBA fanove zanima odakle je neki igrac. Mislim da je trebalo toliko dugo da publika zavoli Jokica zbog stila igre a ne zbog porekla. Janis je Nigerijac odrastao u Grckoj pa opet balave na njega svi poklonici NBA u USA. Tu je sada i Luka iz Slovenije, slicna prica. Kad pricamo o najboljim centrima u NBA eno ti ga Hakim, covek sa 17 dosao iz Nigerije. Problem Jokica je sto, sem asistencija, njegova igra nije dovoljno atraktivna za prosecnog gledaoca.

Link to comment

ne znam zasto si stekao utisak da medvedeva vole vise. i on se prilicno obracunava sa publikom, plus dolazi iz zle rusije

 

bukvalno nema goreg od onoga kroz sta je prosao ruski sport od oi naovamo. iskreno me cudi da im je uopste dozvoljeno da igraju tenis. 

 

uzmi sve ovo sto si napisao za jokica i zamisli da je amer, ili nigerijac. 

Link to comment
Hm... Bog mu pomogao, ono Bog nema pametnije stvari nego da njemu pomaze da osvoji set. Al ajd ok. Ono sto mi se zaista nije svidelo je ovo sto prica da bi odavno bio dignut u nebesa da nije iz Srbije. Malo je preterano i ruzno to reci. Eno ga Debeli u NBA, svi mu se dive iako je iz neke Srbije.
Da, ali tenis je sport koji je namenjen za dekadentni[emoji769] zapad, ne za igrače iz tamo neke Srbijice, dok je košarka sport masa.
  • +1 1
Link to comment

bila bi dosta kvalitetnija diskusija kad bi učesnici bili svesni koliko new york i ceo dekadenti zapad ustvari zabole uvo za tenis

ilustracije radi, jokićevi kad igraju finale protiv majamija i saberu se gledatelji sa samo 2-3 utakmice, tu bude više ljudi nego što je gledalo sve djokovićeve utakmice u celoj karijeri koja traje već 15-20 godina.

 

 

 

Link to comment
6 hours ago, booyaka said:

Da, ali tenis je sport koji je namenjen za dekadentniemoji769.png zapad, ne za igrače iz tamo neke Srbijice, dok je košarka sport masa.

Da, tako nešto, uz dodatak da je to nešto kao plemićki sport, a naša zemljica bez plemstva, nema barona, barunesa, grofova i sličnih titula, svi smo seljaci 20 kolena unazad. 

Link to comment

U pravu je Novak, dok je Federer imao najviše GS niko nije pominjao ni Serenu ni Kort ni druge pičke materine sada se u priču uvode i igrači podvodnog tenisa i tenisa za slabovide i ostali kurci palci.

  • Haha 4
Link to comment
10 hours ago, nera said:

@liberalni front moj komentar je vise usmeren na ono da ga svi mrze jer je Srbin sto realno nema veze sa zivotom, ljudi ga ne simpatisu jer se ponasa kao iritantni pajac. Pa i pored toga postuju ga kao tenisera.

 

Čitam prošle godine intervju sa nekim maltene no-name bendom iz Švedske, kad se tu dotaknu tenisa jer pevač igra tenis i tek tako spomene Djokovica. U fazonu ~ dobar igrač ali boli glava od njega ovako. Pitam se sta on uopšte zna od njega, tj. da li nesto samo sa terena pošto to već prati (a nemam pojma kakav je Djokovic tu sem da pobedjuje) ili oko drugih eskapada u alternativnu medicinu, antivakc stav i slično

Link to comment

Sve ima uticaja, i Novakov iritantni personeliti, mada nekako izgleda nije toliko iritantan ljudima koji nisu sa zapada mmw. Ali nije nimalo za nipodashtavati i taj rasni momenat.

 

Kako god, u zakljuchku: mogu samo da ga mrze oni shto ga ne vole.

Link to comment

Mislim da je u odnosu prema Novaku više (bio) prisutan faktor mešanja u već stvoreno rivalstvo nego zemlja porekla, iako je sigurno bilo i ovog drugog u nekoj meri.

 

To se vidi po tome kakvu podršku sada dobija na tribinama, a ona je neuporedivo veća nego ranije. Prosto, manje je zagriženih Rodžer/Rafa fanova na tribinama. I ne, nisu navijali za Medvedeva. Bio je hajp kod sjajnih poena koje je Meda osvojio, kao i na suprotnoj strani. Mislim da je generalno publika više bila uz Novaka.

 

I još nešto, ovo ubacivanje Serene i Margaret Kort u priču. Gledao sam neku emisiju, mislim na ESPN, gde pominju rekord Margaret Kort ali odmah nakon toga kreće sekvenca sa diskusijom da li je Novak GOAT, gde se oba učesnika slažu da jeste. Dakle, ubacivanje njih dve mislim da je više na tragu priče o ravnopravnosti polova.

Edited by Milošica
  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, levi said:

u sred Njujorka publika navija za  Rusa protiv Đokovića, to je empirijski dokaz 1/1 da  nije stvar u tome iz koje zemlje Đoković dolazi

 

Ne, to je dokaz da je svetosavsko pravoslavlje ono pravo, cisto i prdstavlja esenciju vere i da  sasvim logicno zato najvise smeta dekadentnim zapadnjacima  :s_w:

Link to comment
10 hours ago, levi said:

u sred Njujorka publika navija za  Rusa protiv Đokovića, to je empirijski dokaz 1/1 da  nije stvar u tome iz koje zemlje Đoković dolazi

 

od dva zla nesto su morali da izaberu, kad su vec platili karte. a i nije bio nesto popunjem stadion.

 

ne znam zasto je tesko poverovati kad vec sam novak kaze da bi bio vise cenjen da je iz 'umivenije' zemlje. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...