Jump to content
IGNORED

US Open PbP


renne

Recommended Posts

  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    70

  • renne

    58

  • harper lee

    52

  • duda

    43

Top Posters In This Topic

Ah da, ostao sam dužan odgovor u vezi Fed-RG: dakle, prihvatam da sam preterao u kvalifikaciji, ali bih molio diskutante da ipak gledaju šumu, a ne drvo. Rečenica je bila u kontekstu priče o Đokovićevoj gladi za takmičenjem, a Fed je bio samo ilustracija. Novak je poslednje dve sezone bukvalno savio oko RG, prilagodio igru i rizikovao proklizavanja i to ne samo da buzeo jedini GS koji mu nedostaje, ne; on hoće da pobedi Nadala na RG, to je svetla tačka ka kojoj se kreće, sve manje od toga ga ne zadovoljava. Prvi put se to osetilo u izgubljenom polufinalu Madrida 2010., pa sve do poslednjeg meča na šljaci gde ga je jedan poen delio od istorije. To je ta razlika između njega i Feda: Fed je samo želeo RG, a Nole i na šljaci hoće da bude Nadal iznad Nadala.

Link to comment
Ajd da nesto kazem privucen sjajem finala USO. Otkad pratim tenis, a to je bogami prilicna kilometraza, ovaj GS mi je bio i ostao najdrazi i njemu sam se najvise radovao. Ima za mene neku magiju. Nesanica je zanimljiva pojava i vrlo brzo se zavoli. Na nesanicu ovaj turnir leze ko kec na jedanaest. Zavoleo sam to neko savrsenstvo betona. Secam se i Konorsa i njegovog dzinovskog reketa kada mi se cinilo da nema loptice koju on ako zeli ne moze da vrati. Opet beton kao beton ima i drugo znacenje. Blokovi brate. A u carstvu betona publika betonska koja pokazuje da je ziva i da nije ukras. E sad, ko ce dici pehar? Racio mi govori da je to Nadal. Da je to ovaj neverovatni sportista koji pomera granice. Samopouzdanje mu je vece od najvisih oblakodera ovog super grada. Igra agresivno, blizu linije, i u nekom trenutku moze da promeni ritam odlaskom par metara dalje. Moze da menja ritam. Moze po automatizmu do iznemoglosti da eksploatise protivnikove slabosti. I u tome je najbolji na svetu. Kad oseti krv ne pusta. Ali, ali, postoji neko ko idilu kvari. Pojavio se prvo stidljivo, sa za mene najlepsim tenisom. Taj covek mu se isprecio na putu za istoriju. Da ga nije bilo 2011 Nadal bi te godine uzeo sve. Taj deo baca u djubre sav moj racio i na uvo mi sapuce-nocna mora je zajebana stvar. A puno puta prozivljena ostavlja debele brazde na samopouzdanje. Nema slabosti koju Rafa moze da eksploatise,a sa druge strane je igrac koji ga moze oterati van komfornog prostora u neke udaljene delove teniskog terena. Moze mu uzeti servis uvek kad oseti rafinu slabost. Bekhendom moze razbiti rafin forhend. Jedino on to moze i niko drugi na ovoj planeti. To zna i on, a zna i Rafa. Najvise se, ustvari, plasim vetra.Dame i gospodje, ako ne bude vetra i ako taj "treci covek" od starta bude u mecu bice ono sto biti mora.3:1.
Prognoze kazu da ce biti najslabiji vetar od pocetka turnira.
Link to comment

Kao što sam rekao, dao bih Novaku 20, 25%. Pre svega zbog Nadala koji igra neverovatnu sezonu na betonu, prepun je samopouzdanja i možda pre svega jer ima jako jako malo padova u igri, a i kada se dese, brzo se vraća na kolosek. Novak je u poslednje vreme mnogo više gubio što možda ide u prilog tome da mu je lakše poremetiti ritam. Pri tom, Nadal igra tenis od koga se protivnicima diže kosa na glavi, sve stiže i nekada vam trebaju vanserijski udarci u serijama od 5+ komada da bi se obezbedio winner ili da bi ga naterali na grešku. To je poenta, mislim da Novak nema trenutno samopouzdanja i vere u sebe da bi ispalio sve te brze i precizne lopte koje mu jedino mogu pomoći protiv ovog kiborga.Ne znam koja je kvota na Nadala, ali staviću neke pare na njega, pa ako Novak dobije, rado ću prihvatiti taj gubitak po cenu još jednog Novakovog slama, klasična win win situacija. :0.6: Rafine statistike na betonu su strašne, Gaske mu je napravio prvi brejk na turniru, a protivnicima je dozvolio samo 14 brejk lopti. A o važnosti prvog seta:

Fast StartThe winner of the opening set has won 10 of their last 11 matches—the exception was Djokovic's spirited 5-7, 6-4, 6-2, 6-7 (5), 7-5 triumph in the 2012 Australian Open final—and both have been tremendous front-runners. This season, Nadal is 50-1 when winning the opening set and Djokovic is 43-2.
Link to comment

uopste ne znam sta da ocekujem veceras.nadala nisam ni gledala, ali sama cinjenica da je prvi put brejknut tek u sf, govori dosta, mada, ipak izgubio je set pa valjda i to govori da nije bas vanzemaljacElem, nista me nece iznenaditi, kakav god rezultat da bude, novak pogotovo me nece iznenaditi, niti ako bude briljirao, a jos manje ako bude brljavio

Link to comment

Doduše i protivnici su mu bili malo jači, Gaske u polufinalu dovoljno govori, ne sećam se kad je neko imao tako slab žreb :) Elem, finale je finale, svašta može da se desi, možda baš večeras Novak "pokida", pravi je trenutak :D

Link to comment

A pa to je moja stara pickasta strategija. Isprobana jos na poluvremenu EURO2000 protiv Spanaca, kad sam se strasno nervirao i onda video prikolicu-kladionicu i kladio se na Spance.

Link to comment

ja to vise ne praktikujem... u finalu USO '12 stavio neke sitne pare na muzzyja, ali nije me bas utjesio taj dobitak.daklem, pare na Djovaka, pa ili duplo slavlje ili dupla tuga!

Link to comment
ja to vise ne praktikujem... u finalu USO '12 stavio neke sitne pare na muzzyja, ali nije me bas utjesio taj dobitak.daklem, pare na Djovaka, pa ili duplo slavlje ili dupla droga!
+1

Imam i 3:0 za manji ulog, kvota 6.20, cist bezobrazluk

Jebi Njole spanskog cigana!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...