Jump to content
IGNORED

US Open PbP


renne

Recommended Posts

ooooovaj, dtl je zapravo skracenica za paralelu na engleskom(down the line=paralela, cross court=dijagonala), tako da ja ne znam razliku izmedju dtl paralele i obicne paralele :Dbtw, ovaj nas biciklista sutra igra sedmo HC GS finale za redom, sto je rekord :Hail:

Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    70

  • renne

    58

  • harper lee

    52

  • dùda

    43

pa nemoj sad bas da teras mak na konac. harper je potegao tu razliku i jasno je da se pod dtl misli kad ono bas gadja liniju tj viner a pod obicnom se valjda podrazumeva samo dobro plasirana paralela.

Link to comment
Imam problem da razumem na kakvu BH paralelu mislis. Da li govoris o tom udarcu generalno ili BH DTL trazenja vinera? Naravno da Novak nije izbacio BH paralelu iz repertoara, to je jedan od osnovnih udaraca u tenisu. Sto se tice ovog drugog, koriscenja tog udarca kao pokusaj da se ubode viner, to je jedan od statisticki najlosijih udaraca za zavrsavanje poena i igraci sa dvorucnim bekhendom ga ne okidaju toliko cesto koliko neke druge udarce. Protiv Rafe je Novak poslovicno koristi da ga drzi na BH strani sto je moguce dublje kako bi ga naterao da vise otvori teren ili kao korekciju u poenu. Cemu gadjati BH paralelom deo polja koji se gadja najsigurnijim udarcem svakog igraca, FH dijagonalom. OK je kad se otvori situacija, narocito protiv levaka, ali protiv igraca sa jakim forhendom tom BH paralelom mu samo provociras jacu stranu. Mislim, prosto je neracionalno.
pa nemoj sad bas da teras mak na konac.harper je potegao tu razliku i jasno je da se pod dtl misli kad ono bas gadja liniju tj viner a pod obicnom se valjda podrazumeva samo dobro plasirana paralela.
Ne bas. ^_^
Link to comment

ma dobro, cepate dlaku, nema frkeniz liniju, uz liniju, kakogod, novak je skoro pa prestao da je udarapa kad mu rafa posalje loptu na bh, imace svo vreme sveta da se namesti jer ce mu stici dijagonalaza mene je to poenta, a zovite je kako oceteO vinerima sa tim udarcem, prestala sam i da razmisljampre ce nadal tako da napravi viner nego nole, nazalost

Link to comment
ma dobro, cepate dlaku, nema frkeniz liniju, uz liniju, kakogod, novak je skoro pa prestao da je udarapa kad mu rafa posalje loptu na bh, imace svo vreme sveta da se namesti jer ce mu stici dijagonalaza mene je to poenta, a zovite je kako oceteO vinerima sa tim udarcem, prestala sam i da razmisljampre ce nadal tako da napravi viner nego nole, nazalost
Sto, imao je sinoc bar 5-6 pokusaja. :s_a:Danas sam procitao Vavinu konferenciju za stampu i u njoj je potvrdio ono sto sam napisao na pocetku petog seta. Novak je igrao da dobije mec a Sten da ga produzi i ne uprska ceo mec lako izgubljenim petim setom. U prilog tome govori cinjenica da se Novak suocavao sa ukupno 0 brejk lopti u poslednja dva seta. Ispade na kraju ovaj mec kao bajka o zlom svajcarskom vuku i srpskom prasetu koje je bilo dovoljno pametno da izgradi kucu od cigala. Sten je dunuo i vatru sunuo, hafao, pafao i ostao u prasini da "izvlaci pozitive" iz ovog meca, a usual suspect ide u finale.
Link to comment
Ako ovaj meč bude dobio igrač koji izgubi ovaj nevidjen gem, to će biti demonstracija najveće mentalne snage koju sportista može da izvuče iz sebe.
Epilog: gubitak tog gema ga nije ni okrznuo. Svako drugi bi pukao posle tih 20 minuta, on je sledeći gem dobio sa nulom. Kad se zainati, kao mazga je uporan, on stvarno uživa u takvim mečevima.Inače, ti loši ulasci u mečeve mogu da budu posledica i abnormalnog programa koji Novak ima. Ove godine je čovek igrao tri finala GS i jedno epsko polufinale, prošle godine isto. Rafu boli dupe, odradi šljaku, posle koliko može, Endi je sebi ionako obezbedio titulu sera, tako da je za Britance sve preko toga ionako benefit, Fed je kroz celu karijeru isključio RG(iskoristio onu godinu kad je Rafa rano ispao, čisto statistike radi), samo Novak svaki GS igra kao pušten s lanca, bar da stigne do polufinala, a ako ne daj Bože ispadne u polufinalu, onda su svi neviđeno razočarani. Čovek je istinski gladijator.Tako da ću sutra navijati za Novaka kao da ga prvi put gledam, šta god da uradi. I ne mislim da bi nabrijani Rafa morao da bude baš toliki favorit. Prvo, žreb mu se otvorio kao nikad; drugo, nije imao kršten meč od početka turnira(to je npr.ove godine Novaku bio najveći problem); treće, on ne igra meč života kao Vavrinka - Rafa jeste silno motivisan, ali ovaj meč ne utiče bitno na njegov status kao Vavrinki; četvrto, beton nije Rafino prirodno okruženje i peto, ne i najmanje važno, teško da Novak ponovi onakav drugi servis, ima par dana da vrati sigurnost, a tu se krila svakako najveća Rafina šansa.Btw, ne znam kako je Novak stigao do ovako lošeg procenta drugog servisa. Sećam se kad je Janko na Vimbldonu 2011, sasvim ubeđeno tvrdio da Novak ima najbolji drugi servis na svetu(to je i tad bilo preterano, ali jeste bilo moćno oružje), a danas taj drugi servis svi napadaju kao najveću potencijalnu priliku da se Đoković načne. Pri tome, on nikad nije bolje servirao prvi servis, kao da ta poremećena ravnoteža u konačnici unazađuje ukupnu statistiku.
Link to comment
Q. You said earlier that you were being very blunt in saying I'd rather face somebody you have an easier chance against. When you are able to prevail over Novak to beat him, afterwards, is that victory one you savor more than one over another opponent?RAFAEL NADAL: No doubt that when you win a big match, the feeling is great. Novak is a great opponent. There is another ones there, but is true we already play a lot of important matches for our career, so that makes that confrontation special. And when you have the chance to win against the most difficult players, is true that the victory is more special. But not in a final of the US Open. The final of the US Open, what really is important is win the tournament, not the opponent.
:)
Link to comment

U tom dugackom gemu od pet brejk lopti Novak je samo u jednom poenu imao nekakvu sansu. Sve druge lopte je Sten odigrao fantasticno i nije dao nikakvu sansu. Koliko tako nesto moze da ga poremeti je komentar na terenu posle meca kad je rekao da su svi pomislili da ko uzme taj gem uzima i mec pa je on malo odlucio da zaigra protiv statistike. Veliki sampioni prave statistiku, ne igraju po njenim uzusima. U sustini, bilo je ili taj gem ili neki od sledecih.

Link to comment
Inače, ti loši ulasci u mečeve mogu da budu posledica i abnormalnog programa koji Novak ima. Ove godine je čovek igrao tri finala GS i jedno epsko polufinale, prošle godine isto. Rafu boli dupe, odradi šljaku, posle koliko može, Endi je sebi ionako obezbedio titulu sera, tako da je za Britance sve preko toga ionako benefit, Fed je kroz celu karijeru isključio RG(iskoristio onu godinu kad je Rafa rano ispao, čisto statistike radi), samo Novak svaki GS igra kao pušten s lanca, bar da stigne do polufinala, a ako ne daj Bože ispadne u polufinalu, onda su svi neviđeno razočarani. Čovek je istinski gladijator.
ovo ne moze biti dalje od istine. neverovatno je kako su ozbiljni ljudi u stanju da napisu totalnu glupost samo da bi dokazali svoju poentu.
Link to comment
Fed je kroz celu karijeru isključio RG(iskoristio onu godinu kad je Rafa rano ispao, čisto statistike radi),
uh, ovo je neko mocno sranje sto uzimas, jel moze broj tvog dilera? :Dda ne ulazim u detalje, samo cu reci da Federer ima bolji procenat pobeda na RG od recimo Novaka Djokovica... i svakog drugog aktivnog igraca sem Rafe... mislim da samo Rafa i Borg u istoriji imaju bolji procenat pobeda na RG
Link to comment
Inače, ti loši ulasci u mečeve mogu da budu posledica i abnormalnog programa koji Novak ima. Ove godine je čovek igrao tri finala GS i jedno epsko polufinale, prošle godine isto.
Ne znam koji je razlog gubitka prvog seta ali zbog toga gubi titule na GS. Moze da izvuce protiv Vavrinke ali protiv Nadala jako tesko. Bilo bi dobro da sutra uzme prvi set. Ne kazem da ce onda sigurno dobiti ali lakse sigurno hoce nego da juri Nadala i da ide u pet setova.
Link to comment

U zenskom finalu puse omanja bura, Serena ne zna da li se vise nervira oko kose ili haljine.Ako i sutra bude tako, vidim da ce Nole da pominje majku svima redom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...