Jump to content
IGNORED

US Open PbP


renne

Recommended Posts

Rafa je drugaciji tip igraca, bice taj mec sasvim drugi par cipela. Sten the Man je jednostavno nastavio tamo gde je stao protiv Marija, tukao je po onim jadnim lopticama kao da ih mrzi iz poena u poen, iz gema u gem. Samo sto se Endi po tim udarcima raspao a Novak nije. Stalno je pritiskao Vavu na udarac vise, gurao lopticu sve dublje i dublje i naterao ga da pocne da gresi. Ostalo je bilo stvar mentalne i fizicke snage, a tu je ipak bilo za ocekivati da ce prvi popustiti Svajcarac.Jedna od najvecih vrlina Novaka kao tenisera je fantasticna sposobnost transformacije igre kad primeti da ide nizbrdo i da mu nesto ne stima. U taktickom smislu on je verovatno najraznovrsniji i najinteligentniji teniser jos od Agasija. Danas je posle prvog seta u kojem je imao neverovatno mizernih 11% osvojenih poena na svoj drugi servis jednostavno odustao od snaznog prvog servisa i isao je na neki bastard izmedju prvog i drugog, a drugom udarcu prepustio ulogu da stice prednost u poenu. U jednom trenutku tokom drugog seta imao je 93% ubacenog prvog servisa a zavrsio je sa 74% ili tako nesto. Cim je tako smanjio krvarenje na drugi servis stabilizovao je svoje servis gemove i od tog trenutka je izgubio samo onaj jedan kad je od cetiri poena napravio tri UE i jedan promasaj od par centimetara posle Vavinog odlicnog riterna.Mozda gresim ili sam stekao pogresan utisak ali za razliku od meca u Australiji ovde sam bio maltene sto posto siguran da ce osvojiti poslednji set, cak sam u jednom trenutku tokom drugog seta pomislio da ovo lako moze otici u cetiri seta. Razlog zasto se igralo ovoliko dugo je pateticna konverzija brejk lopti kojih je imao 19 u mecu a realizovao je 4.
pregledavam meč i slažem se da je u drugom setu "usporio", a onda u trećem setu zaigrao agresivno, zaleteo se jer ga nije išlo i pametno priveo meč kraju. za šta je potrebna velika sportska inteligencija - iskustvo, strpljenje i kondicija za tehničko-taktički pristup igri.
Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    70

  • renne

    58

  • harper lee

    52

  • duda

    43

Top Posters In This Topic

Ja ne kazem da on ne treba da igra BH paralelu vec da nema sta da je vezba u polufinalu GS turnira. Ako je do tada nije uvezbao onda mu je sve dzaba. Na stranu sto on to opaljuje zatvorenih ociju od svoje, ne znam, 12. godine zivota, kao i svi drugi igraci. Veceras je nije mnogo igrao jer je Vavin forhend uglavnom funkcionisao besprekorno ali vec protiv Nadala ces je se nagledati za sve pare.
E da je to samo danas. On je izbacio bekhend paralelu iz repertoara i ako se u prvih nekoliko pokusaja zajebe to je onda baj baj. Edited by bergasa19
Link to comment
E da je to samo danas. On je izbacio bekhend paralelu iz repertoara i ako se u prvih nekoliko pokusaja zajebe to je onda baj baj.
Imam problem da razumem na kakvu BH paralelu mislis. Da li govoris o tom udarcu generalno ili BH DTL trazenja vinera? Naravno da Novak nije izbacio BH paralelu iz repertoara, to je jedan od osnovnih udaraca u tenisu. Sto se tice ovog drugog, koriscenja tog udarca kao pokusaj da se ubode viner, to je jedan od statisticki najlosijih udaraca za zavrsavanje poena i igraci sa dvorucnim bekhendom ga ne okidaju toliko cesto koliko neke druge udarce. Protiv Rafe je Novak poslovicno koristi da ga drzi na BH strani sto je moguce dublje kako bi ga naterao da vise otvori teren ili kao korekciju u poenu. Cemu gadjati BH paralelom deo polja koji se gadja najsigurnijim udarcem svakog igraca, FH dijagonalom. OK je kad se otvori situacija, narocito protiv levaka, ali protiv igraca sa jakim forhendom tom BH paralelom mu samo provociras jacu stranu. Mislim, prosto je neracionalno.
Link to comment

Ne znam. Samo znam da je juce tek sredinom cetvrtog seta uporebio bekhend paralelu i to mi je bio znak da je povratio samopouzdanje. Mnogo je to opasno oruzje kad si blizu linije pa kad je pokupis odmah. Potpuno mi je nejasno.

Edited by bergasa19
Link to comment
Ne znam. Samo znam da je juce tek sredinom cetvrtog seta uporebio bekhend paralelu i to mi je bio znak da je povratio samopouzdanje. Mnogo je to opasno oruzje kad si blizu linije pa kad je pokupis odmah. Potpuno mi je nejasno.
Kako je Vava brisao teren forhendima cudi me da je uopste i upotrebio. :lolol:Jeste, gadan je to udarac kad ga usijes uz liniju jer vecinu igraca navike vuku na prvi korak ka dijagonali ali Novak je danas generalno igrao prilicno konzervativno i pasivno pa je birao sigurnija resenja. Ne mislim da je to do toga da nema taj udarac u repertoaru vec do izbora taktike. Drugo, Novak je od 2011. godine znacajno unapredio top spin FH i kad ima vremena obicno se izvlaci na inside-in FH koji je em mnogo sigurniji, em mozes njime da navuces vise spina, a gadja isti deo terena.
Link to comment

Opet ti kazem da mi ne ide u glavu i pritom ne sporim ni u ludilu da bolje znam sta treba od negovog staba. Jednostavno taj udarac je onaj fini zacin koji ga je izdvajao od ostalih. Tokom cele 2011. rafina ekipa je cupala kosu kad krene paralela. Jer tu paralelu mozes sakriti pa kad sevne, kao u Majamiju 2011. Rafa se ceo mec ne oporavi.

Edited by bergasa19
Link to comment
Opet ti kazem da mi ne ide u glavu i pritom ne sporim ni u ludilu da bolje znam sta treba od negovog staba. Jednostavno taj udarac je onaj fini zacin koji ga je izdvajao od ostalih. Tokom cele 2011. rafina ekipa je cupala kosu kad krene paralela. Jer tu paralelu mozes sakriti pa kad sevne, kao u Majamiju 2011. Rafa se ceo mec ne oporavi.
Jeste, ali je i Rafina ekipa kad je pocupala svu kosu uzela kredu, tablu ili sta vec koriste u pripremi meca i doterala taktiku. Izmedju njih dvojice nema pojedinacnog match-up-a udaraca koji prave razliku, kao sto je to slucaj sa Rafom i Federerom u FH-BH razmeni. Pobedjuje uglavnom onaj ko je u tom trenutku u boljoj formi i spremniji.
Link to comment

To je prilično rizičan udarac i uglavnom ga više koristi kad mu baš ide. Po ovom vetru u Njujorku i u situaciji kad mu baš nije dan, svakako se neće tako lako odlučiti... to bih rekao onako laički :)

Link to comment

Kapiram da juce nije bilo vreme povoljno, i rekao sam da realno nije bilo prostora zbog vavrinkine igre i bombi koje je slao, ali to nije samo juce. To traje predugo i nerviram se sve vise i vise.

Link to comment
Udarci se na mecevima ne uvezbavaju nego odigravaju. Njemu je ta paralela bitna kad hoce da drzi Rafu na BH strani, inace s njom ne moze da povuce toliko vinera jer se Rafa malo vise izvlaci na FH pa je uvek dosta blizu. Mnogo bih se vise obradovao BH dijagonali kojom je isterorisao Nadala 2011. godine, narocito na sljaci.
ovo.Rafa je levak, uz to je "sljakas" sa sjajnim forhendom. takvi igraci po defaultu stoje maltene u svom bh uglu. samim tim ono sto protiv drugih igraca postize sa bh paralelom, kod Rafe postize dijagonalom. NJole ako zeli da pobedi pravice poene i sa paralelom i sa dijagonalom(pogotovo ako mu prodje dijagonala par put, otvorice mnogo vise prostora paraleli), ali udarci koji Rafu izbacuju iz ritma su bh dijagonala i fh paralela dog ga sa bh paralelom i fh dijagonalom drzis na lancu, da ne podivlja.inace, mislim da ce NJole protiv Rafe igrati kao danas od polovine drugog seta. high percentage shots sa jakim spoinovima pogotovo na kratkim dijagonalama. jedan od udaraca koji je NJole ubacio ove godine je kratka bekend dijagonala sa puno spina. nije to Nadalov spin, ali ipak je high bounce ball. videcemo kako ce se Rafa, koji je navikao da forhende izvlaci iz gaca, navici da odigrava relativno visoke forhende. taste of his own medicine?
Link to comment

slozila bih se sa bergasom da je noletova bh paralela negde nestala, cak i ona obicna, o dtl da ne pricamo. Nestale su i one sumanuto skracene bh dijagonale kojima je ubijao rafu 2011-teTako da meni nije bas najjasnije cime bi on mogao da dobije mec sutra.

Link to comment

zapravo je jasno. mora da igra igru visokog rizika, a kao sto joj ime kaze, to ume da se okrene i na ovu i na onu stranukakogod, od cekanja da rafini spinovi odlete nebu pod oblake nema nista, morace rano da hvata loptice, to je jedini nacin

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...