Jump to content
IGNORED

US Open PbP


renne

Recommended Posts

  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    70

  • renne

    58

  • harper lee

    52

  • duda

    43

Top Posters In This Topic

Previse defanzivno i ne udaranje loptice u penjanju. Nije sigurno zeleo tako da igra, vec ga je Vava na to naterao. Onda predvidive dijagonale i totalno odustajanje makar i u pokusaju bekhend paralele. Covek koji se odluci za ovakav tenis mora biti fizicki super spreman. Tako je Nadal ranije igrao. Protiv ovakvog Rafe sa ovom igrom Novak nema sta da trazi.

Link to comment
mene je samo iznervirao onaj, ponovo izrečeni "pa reci nešto"
Takođe se proderao "to si mi već rekaooooooo" ako se dobro sećam i ako sam dobro čuo :) Kome je to uopšte upućeno, jel Vajda govori srpski?
Link to comment
Strašno je šta taj spin radi. Koli se recimo držao jako dobro, sve dok je fizički imao snage da se namešta na taj top spin, kako je meč odmicao sve je više kasnio, mali delić sekunde koji potpuno menja i težište i sam udarac, dovoljno da protivnik počne da igra sve više i više defanzivno ili da greši.Jednostavno Gaske čak i da odigra spektakularno, morao bi da ima mnogo sreće, tj. da se Rafa dobrano ispromašuje sa te strane, što je skoro nemoguće na 3 dobijena.
Gasquet je covek koji ima najbolji jednorucni bekend protiv Rafe, ako moze tako da se kaze. fazon je da Gasquet moze da udari bekend jako visoko, skoro kao NJole. sada, druga stvar je sto je covek mental midget i sam sebi je i veci protivnik nekada nego Rafa :D
Link to comment
Previse defanzivno i ne udaranje loptice u penjanju. Nije sigurno zeleo tako da igra, vec ga je Vava na to naterao. Onda predvidive dijagonale i totalno odustajanje makar i u pokusaju bekhend paralele. Covek koji se odluci za ovakav tenis mora biti fizicki super spreman. Tako je Nadal ranije igrao. Protiv ovakvog Rafe sa ovom igrom Novak nema sta da trazi.
Rafa je drugaciji tip igraca, bice taj mec sasvim drugi par cipela. Sten the Man je jednostavno nastavio tamo gde je stao protiv Marija, tukao je po onim jadnim lopticama kao da ih mrzi iz poena u poen, iz gema u gem. Samo sto se Endi po tim udarcima raspao a Novak nije. Stalno je pritiskao Vavu na udarac vise, gurao lopticu sve dublje i dublje i naterao ga da pocne da gresi. Ostalo je bilo stvar mentalne i fizicke snage, a tu je ipak bilo za ocekivati da ce prvi popustiti Svajcarac.Jedna od najvecih vrlina Novaka kao tenisera je fantasticna sposobnost transformacije igre kad primeti da ide nizbrdo i da mu nesto ne stima. U taktickom smislu on je verovatno najraznovrsniji i najinteligentniji teniser jos od Agasija. Danas je posle prvog seta u kojem je imao neverovatno mizernih 11% osvojenih poena na svoj drugi servis jednostavno odustao od snaznog prvog servisa i isao je na neki bastard izmedju prvog i drugog, a drugom udarcu prepustio ulogu da stice prednost u poenu. U jednom trenutku tokom drugog seta imao je 93% ubacenog prvog servisa a zavrsio je sa 74% ili tako nesto. Cim je tako smanjio krvarenje na drugi servis stabilizovao je svoje servis gemove i od tog trenutka je izgubio samo onaj jedan kad je od cetiri poena napravio tri UE i jedan promasaj od par centimetara posle Vavinog odlicnog riterna.Mozda gresim ili sam stekao pogresan utisak ali za razliku od meca u Australiji ovde sam bio maltene sto posto siguran da ce osvojiti poslednji set, cak sam u jednom trenutku tokom drugog seta pomislio da ovo lako moze otici u cetiri seta. Razlog zasto se igralo ovoliko dugo je pateticna konverzija brejk lopti kojih je imao 19 u mecu a realizovao je 4. Edited by harper lee
Link to comment
Da te ne citiram. Kazem da bez bekhend paralele nema sta da trazi protiv ovakvog Rafe. A on taj udarac uopste ne uvezbava na mecevima.
Udarci se na mecevima ne uvezbavaju nego odigravaju. Njemu je ta paralela bitna kad hoce da drzi Rafu na BH strani, inace s njom ne moze da povuce toliko vinera jer se Rafa malo vise izvlaci na FH pa je uvek dosta blizu. Mnogo bih se vise obradovao BH dijagonali kojom je isterorisao Nadala 2011. godine, narocito na sljaci.
Link to comment

Pa to je mnogo glupo. Izbacis vazan segment igre i po automatizmu ces ga se manje secati u mecevima, a samim tim otvaras Rafi siroko polje za izvlacenje na forhend bez ikakvog straha.

Link to comment
Pa to je mnogo glupo. Izbacis vazan segment igre i po automatizmu ces ga se manje secati u mecevima, a samim tim otvaras Rafi siroko polje za izvlacenje na forhend bez ikakvog straha.
Ja ne kazem da on ne treba da igra BH paralelu vec da nema sta da je vezba u polufinalu GS turnira. Ako je do tada nije uvezbao onda mu je sve dzaba. Na stranu sto on to opaljuje zatvorenih ociju od svoje, ne znam, 12. godine zivota, kao i svi drugi igraci. Veceras je nije mnogo igrao jer je Vavin forhend uglavnom funkcionisao besprekorno ali vec protiv Nadala ces je se nagledati za sve pare.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...