Jump to content
IGNORED

Euroleague 2013/14


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    72

  • Calavera

    65

  • Timmi

    62

  • Giggsy

    62

Top Posters In This Topic

ne razumem ideju o vestackim klubovima, zaista. nije bogomdana privilegija biti veliki i tradicija nije uklesana munjom u kamenu vec se stvara. ljudi su ulozili i pare i rad, kao i svi drugi koji su postali nesto vremenom. svakako su osvezenje u evropskoj kosarci i igraju odlicno, nema tu sta da se ne svidja.

Link to comment

ne razumem ideju o vestackim klubovima, zaista. nije bogomdana privilegija biti veliki i tradicija nije uklesana munjom u kamenu vec se stvara. ljudi su ulozili i pare i rad, kao i svi drugi koji su postali nesto vremenom. svakako su osvezenje u evropskoj kosarci i igraju odlicno, nema tu sta da se ne svidja.

bar je konzistentan, partizan bi trebalo uvijek da bude prvak, final four treba da igra 4 od 6 istih timova.

Link to comment

ne razumem ideju o vestackim klubovima, zaista. nije bogomdana privilegija biti veliki i tradicija nije uklesana munjom u kamenu vec se stvara. ljudi su ulozili i pare i rad, kao i svi drugi koji su postali nesto vremenom. svakako su osvezenje u evropskoj kosarci i igraju odlicno, nema tu sta da se ne svidja.

 

Armani svakako nije vestacki klub vec klub duge i ogromne tradicije. Ako si mislio na moj post, postoji velika razlika izmedju termina "vestacka ekipa" i "ove godine su malo instant ekipa", a odnosilo se iskljucivo na cerupanje Montepaskija kako bi se na juris upalo u domaci F4. OK, gotivna su ekipa ali meni je Makabi prosto gotivniji i ne kapiram zasto bi to bilo kome bio problem.

Link to comment

nije problem, simpatije idu kome idu. samo ne mislim da je izneto dovoljno dobar argument. a narocito nije dovoljno dobar to sto su doveli najbolje igrace domace konkurencije, jer to isti taj makabi kao i jos dosta klubova jednako radi godinama. 

 

jednostavno im se poklopilo i dosao je njihov trenutak. da nisu nesto stvarali vec neko vreme, to se ne bi desilo pa je i nepravedno nazivati ih instant ekipom.

Link to comment

nije problem, simpatije idu kome idu. samo ne mislim da je izneto dovoljno dobar argument. a narocito nije dovoljno dobar to sto su doveli najbolje igrace domace konkurencije, jer to isti taj makabi kao i jos dosta klubova jednako radi godinama. 

 

jednostavno im se poklopilo i dosao je njihov trenutak. da nisu nesto stvarali vec neko vreme, to se ne bi desilo pa je i nepravedno nazivati ih instant ekipom.

 

Pa, meni je dovoljno dobar, ne znam sta bih ti drugo rekao. Inace mi je Montepaski jedna od simpaticnijih evropskih ekipa pa sam mozda malo neobjektivan i nesrecan sto tu ludu druzinu najverovatnije necu gledati u Evroligi sledecih sezona umesto ovih milanskih punishica.

Link to comment

Prvo Armani nije nikog cerupao , vec je novi trener Luka Banci izrazio zelju da mu dovedu dva igraca sa kojima je odlicno saradjivao predhodne godine (cesta pojava u evropskoj kosarci da trener sa sobom povede omiljene igrace)! Montepaski ove godine nije mogao da zadrzi najbolje jer ima  dosta manji budzet nego predhodnih godina i licno mi je draze sto su ostali u nekoj italijanskoj ekipi , nego da su zavrsili po nekim ruskim guberijama kod lokalnih tajkuna . Sto se tice instant timova za velike pare ,proslogodisnji sastav Milana je bolji primer (Burusis, Kuk, Focis,Hendriks,Lengford) ali se ispostavilo da zvucna imena ne znaci da je to i odlican tim  ! Ove godine su sa mnogo manje sredstava napravili mnogo bolji  posao i tacno se zna ko sta radi u ekipi (ko kosi , ko vodu nosi) i sto je meni najvaznije igraju mnogo lepu  kosarku ... Zbog same kosarke je dobro sto se ponovo bude nekadasnji centri  i ulazu malo znacajnija sredstva ...

Edited by Geograf
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...