Jump to content
IGNORED

Класика


porucnik vasic

Recommended Posts

Које књиге волите а да су написане пре ХХ века?Нема географских, темпоралних ни жанровских ограничења.

Link to comment

Edgar Alan Po mi prvi pada na pamet, ako se to kvalifikuje kao knjiga. Dostojevski - Zli dusi i Zlocin i kazna.Šerlok Holms, ono što je napisano pre 1901.

Link to comment

Достојевски-Зли дуси, Злочин и казна, Идиот, Браћа КарамазовиТолстој-Детињсто, Дечаштво, Младост, Рат и мир,Ана КарењинаГогољ-Тарас Буљба, РевизорЧехов- Ујка ВањаАлександар Пушкин-Евгеније ОњегинСтендал-Црвено и црно, АрманасаБалзак-Чича ГориоФлобер-Госпођа Бовари, Сентиментално васпитањеДи Мопасан-Два пријатеља

Link to comment

Dostojevski ceo metar (izdvojio bih npr. Idiota i Zlocin i kaznu kao knjige koje su me samlele, onda Zimske beleske o letljim utiscima, vrlo licni Dostojevski)Edgar Alan Po neke pjesmeBokacoov Dekameron"Zlatni Magarac" al da me *ebes ne mogu da se setim ko ga je napisaoDe Sad, Uzivanje u zlocinuDorijan Grej Oskara Vajldakao dete sam voleo Tvena, ne znam da li bi mi se Tom Sojer i sada svideo edit: ovaj je debelo u XXveku mada je Tom Sojer pisan ranije, Zil Vern takodje u detinjstvu, Melvilov Mobi Dikauuuu pa ja citao i voleo samo XX vek :( mada meni su klasici svakako i Kafka, Kami, Borhes, Sabato, Paveze, Kavafi, Bukovski etc.

Edited by CowBoy
Link to comment

Šekspir- Hamlet i MakbetDostojevski- Braća KaramazoviŽil Vern- 20000 milja pod morem i Deca kapetana GrantaViktor Igo - JadniciPlaton- GozbaAleksandar Dima - Gospođa de Monsoro i Grof Monte KristoMeri Šeli - FrankenštajnGete- FaustA.K. Dojl- sve o Šerloku HolmsuSviđaju mi se i pojedini delovi Ilijade, ali ne svi, pa ne znam da li se to računa. I sviđa mi se prepričani Ep o Gigamešu

Link to comment
auuuu pa ja citao i voleo samo XX vek :(
+1ovih par što volim iz 19. su bili toliko ispred svog vremena da ne mogu da ih računam.ostalo uglavnom drame, molijer, šekspir, šo, epske zajebancije i antička književnost, bez homera i istoričara, uglavnom drame s akcentom na komedije.
Link to comment

Хомер - ИлијадаТукидид-Историја Пелопонеских РатоваТит Ливије- Историја РимаПрокопије- Историја Јустинијанових РатоваСв.Јован Лествичник-ЛествицаБлажени Августин-ИсповестиКонстантин Порфирогенет- О управљању ИмперијомСв.Данило Пећки-ЖитијаСервантес-Дон КихотШекспир- Ричард Трећи, ОтелоСвифт-Гуливерова ПутовањаГибон- Опадање и Пропаст Римског ЦарстваПо- СвеДостојевски-Карамазови, Зли ДусиМарк Тњен Халбери ФинДикенс- Прича о Два Града

Link to comment

OnjeginBraca KaramazoviTako je govorio ZaratustraMajstor i MargaritaPlatonova DrzavaAna KarenjinaPripovetke Laze LazarevicaKao tinejdzer sam voleo romanticarsko stivo - Bajrona, Getea, Puskina...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...