Jump to content
IGNORED

Fantasy Premier League 2013/14


Прслин

Recommended Posts

Pa da.

 

 

Nigde se ne kaze da se uporedjuju bodovi tima iz Premiera sa drugim timom iz Premiera. Meni nije ni fer ni logicno da neko ko je osvojio vise bodova u duelima sa istim protivnicima ispadne zbog overall poena.

 

Onda lepo da ukinemo da 16 i 17 ispadaju (ko prava PL), da se samo H2H računa, jebeš overal (Fei će se složiti oko ovoga ;) )...

Edited by zoki
Link to comment
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    974

  • nbg4ever

    638

  • malkin

    596

  • Прслин

    441

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne moze to, malo je samo 3. Ako hocete da stavimo da prvih 5 ide gore a posljednjih 5 dole nije problem, i ovako ce ispasti bas tako jer smo mi iz Championshipa mnogo ozvbiljniji igraci i imamo vise poena svakako.

Link to comment

A gde tu piše da igra 17. sa 5. i 16. sa 4.?!

 

Uporediti ukupan broj bodova pa ko ima više igra Premijer...

 

Cekaj, zamisli situaciju da sledece sezone 16. ima 10 h2h poena vise od 17, ali 17. ima 1 overall poen vise, zato sto je npr. 16. isao u minuse jer je prilagodjavao tim h2h protivnicima, sto je i jedna od poenti h2h. Tebi je OK da 16. ispadne zbog tog jednog poena, iako ima tih 10 poena vise i npr. 2 puta je pobedio 17. u direktnim duelima?

 

Edit: Samo da naglasim da je sasvim druga prica ako 16. ispadne, a 17. ostane ukoliko 16. izgubi od baraz protivnika, a 17. pobedi svog.

Edited by Tolaa
Link to comment

Cekaj, zamisli situaciju da sledece sezone 16. ima 10 h2h poena vise od 17, ali 17. ima 1 overall poen vise, zato sto je npr. 16. isao u minuse jer je prilagodjavao tim h2h protivnicima, sto je i jedna od poenti h2h. Tebi je OK da 16. ispadne zbog tog jednog poena, iako ima tih 10 poena vise i npr. 2 puta je pobedio 17. u direktnim duelima?

 

Pa igra sa sastoji od overala i h2h (za većinu podjednako važna oba), tom 16-om je samo H2H bitan i što da ne ispadne ako je potpuno zapostavio overal (kao i Praslin, vrlo dobro zna koji su rizici svih tih minusa)

Link to comment

Тачно, знам који су ризици минуса али у тај ризик не убрајам испадање од премијерлигаша који је сезону завршио испод мене на табели, већ убрајам могућност да ме било који од 4. и 5. чемпионшипаша избаци јер има више бодова од мене.

 

У посту са почетка сезоне, који је цитиран на прошлој страни, сам остао недоречен око начина на који ће се премијерлигаши и чемпионшипаши сударити. Мислим да би требало ово одмах да разрешимо како би избегли озбиљан фајт на самом крају, а мислим да је једини начин да се то разреши да Толаа каже шта је она мислила јер је то ионако њен предлог. Молио бих само да не изврће сада нешто како би испало да не фаворизује себе и да је нешто шатро фина, већ нека каже шта јој је било у глави и онда са тим нема свађања јер никада неће бити решења које свима одговора пошто неко мора и да испадне. 

Edited by Прслин
Link to comment

Ovde se ne radi o igri vec o H2H-u koji se sastoji samo od H2H osim u slucaju kad je nemoguce utvrditi ko je bolji po bilo cemu sem overallu (baraz timova iz razlicitih liga npr).

Ne znam za koju su to vecinu podjednako vazna oba.

Link to comment

Pa igra sa sastoji od overala i h2h (za većinu podjednako važna oba), tom 16-om je samo H2H bitan i što da ne ispadne ako je potpuno zapostavio overal (kao i Praslin, vrlo dobro zna koji su rizici svih tih minusa)

 

Pa, ne, igra u H2H ligi se sastoji samo od H2H rezultata. Mi uvodimo overall tek kada poredimo jednu H2H ligu sa drugom, tj. tim iz Premiera sa timom iz Championshipa.

 

Edit: Fei mi cita misli.

Edited by Tolaa
Link to comment

Nemam šta da dodam, ovo su neki novi momenti na kraju sezone, kako vam je volja... Meni generalno svejedno, verovatno ispadam na bilo kojji način, samo mi je glupo prekrajanje pravila (tj. uvođenje nekog novog koje niko nije spominjao do pre par nedelja)

 

edit: izvinjavam se, nije prekrajanje nego različito tumačenje

Edited by zoki
Link to comment

+1 и за Геија и за Толу. 

 

Зато ћемо, на пример, Геи и ја у Нашој лиги да рачунамо само број победа а не и бодове у овералу.  :fantom:

Link to comment

Nebitno je posto imamo vise bodova kako god da se gleda ali treba da se dogovorimo za ubuduce.
Zapravo ne da se dogovorimo vec da shvatite da smo Tolaa i ja u pravu :fantom:

Link to comment

ako nesto znaci, kad je tola izasla s predlogom shvatio sam se sve ekipe stavljaju u mini tabelu i one dvije s najvise classic bodova idu u prvu ligu, druge dvije u drugu. i zato sam bio za taj predlog.

Link to comment

Тачно, знам који су ризици минуса али у тај ризик не убрајам испадање од премијерлигаша који је сезону завршио испод мене на табели, већ убрајам могућност да ме било који од 4. и 5. чемпионшипаша избаци јер има више бодова од мене.

 

У посту са почетка сезоне, који је цитиран на прошлој страни, сам остао недоречен око начина на који ће се премијерлигаши и чемпионшипаши сударити. Мислим да би требало ово одмах да разрешимо како би избегли озбиљан фајт на самом крају, а мислим да је једини начин да се то разреши да Толаа каже шта је она мислила јер је то ионако њен предлог. Молио бих само да не изврће сада нешто како би испало да не фаворизује себе и да је нешто шатро фина, већ нека каже шта јој је било у глави и онда са тим нема свађања јер никада неће бити решења које свима одговора пошто неко мора и да испадне. 

 

Ova prva recenica ti je sasvim OK, samo ako te izbacuje bilo koji, onda postoji mogucnost da se napravi krug od 3 ili cak i sve 4 ekipe koji bi bilo tesko raspetljati. Razmisljala sam o tome jos onda kad sam iznela predlog.

 

Ja sam na kraju prosle sezone mislila isto ovo sto i sad govorim, posto je meni to smisao baraza (kao kad npr, na vaterpolo turniru prvi iz grupe ide direktno u 1/2 finale, a drugi i treci se ukrstaju sa trecim i drugim iz druge grupe). Ne govorim to zbog sebe, posto je meni bitno da se igram, a ne u kojoj ligi se igram. Ne mora da bude tako kao sto sam ja mislila ni na kraju prosle sezone ni sada, samo meni druga varijanta ima mnogo manje smisla.

Link to comment

pazi situaciju 5>16>17>4 i 16. ispada iako ima vise i h2h i classic bodova od 17. koji ostaje u prvoj ligi. teoretski 16. moze imati 10 h2h i 200 classic bodova vise od 17, pa je jos veca nepravda od gorepomenute.

 

 

da ne pricam da moze da se dodje u paradoksalnu situaciju da ekipe namjerno gube i pokusavaju da budu 17. ili 5. jer onaj s kim bi se uparili ima manje classic bodova.

Edited by Timmi
Link to comment

pazi situaciju 5>16>17>4 i 16. ispada iako ima vise i h2h i classic bodova od 17. koji ostaje u prvoj ligi.

 

Vec sam rekla da je to potpuno druga prica i to je sasvim u redu. Poredi se svaki sa svojim baraz protivnikom, a ne medjusobno sa timom od koga je vec pokazao da je bolji.

 

Edit: Samo da naglasim da je sasvim druga prica ako 16. ispadne, a 17. ostane ukoliko 16. izgubi od baraz protivnika, a 17. pobedi svog.

 

Isto kao sto je u ovom vaterpolo poredjenju odozgo moguce da drugi iz jedne grupe ispadne, a treci iz te iste grupe prodje dalje. Ali onaj koji je bio bolje plasiran u svojoj ligi/grupi u barazu je dobio NA PAPIRU lakseg protivnika.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...