Jump to content
IGNORED

Fantasy Premier League 2013/14


Прслин

Recommended Posts

Evo ti Malkine, za laku noc...Ovako, za pocetak tu su neke sitnice koje olaksavaju planiranje. Season ticker & rate my team. NeClanovi imaju obican 6games ticker, a clanovi full season. Timovi mogu da se pomeraju, da se sortiraju po tezini, po napadackom potencijalu itd.01-season-ticker.jpgRMT daje pregled tima korisnika, prognozu bodova itd. Opet korisno za uocavanje rupa u odredjenim kolima (npr. cela odbrana se crveni itd). Mogu da se dodaju novi igraci, pa se dole ispise "pre i posle" projekcija poena. Naravno, poeni se rade po nekom proseku, pa tako ako Suki ima projektovanih 6, to u praksi znaci da ce verovatno imati 10+03-rmt.jpgDalje, postoje Player stats, player profiles... ali to nikad ne koristim samostalno, vec u okviru comparison tool-aTeam stats - korisno za uociti koji timovi se dobro brane, koji ne. Koji napadju itd (naravno, ne odnosi se na Siti, vec za slabije timove i izbor 5. srednjaka npr). Korisno i zbog Kardifa o kome cu kasnije pisati.04-attacking.jpgProjections - jasno manje vise. Projekcije poena u narednim kolima. Slicno kao i RMT, samo na jednom mestu pokriva sve igrace.Tabele - korisnicke tabele koje se rade na osnovu statistike sa sajta, a analiziraju igrace & timove iz nekih specificnih uglova. Redovno se apdejtuju, a dodaju se i nove. Samo sto sam ja zaboravio kako da ih sortiram po vremenu postavljanja, a ne po glasovima05-tebele.jpgComparison tool - poredjenje dva igraca. Dodaju se dvojica, odabare se range (cela sezona, poslednjih par utamica,...) i onda izadje kompletna statistika. Ovo je poredjenje Ozila i Kazorle za prethodnih 6 kola06-ozil-cazorla-6-gw.jpgDalje u listi stoje bitniji podaci o kontaktima s loptom, kontaktima u 16m, sutevima, sutevima u gol, kreiranim sansama, centarsutevima & kornama, uspesnim cs&k,...07-ozil-cazorla-6-gw.jpgMada, i te prognoze mogu cesto da omanu. Vec sam pominjao slucaj Kabaj. Niko, pri zdravom razumu, ne bi bencovao Kabaja i igrao Terija i Kolmena (vec sam imao Koselnog i Gabidona kuci, sigurica klinovi). Ni jedan ni drugi nisu sacuvali mrezu, a Kabaj imao 15pTakodje, pre par nedelja comparison tool je pokazivao veliku prednost za Eriksena u odnosu na Lalanu. Medjutim, situacija na terenu je ipak drugacija. Plus, ako se u obzir uzme i tezina rasporeda, jasno je bilo da je Lalana bolji izbor.Postoje i pozitivne strane, naravno. Jos u decembru, kao najbolja defanzivna rotacija, isplivala je kombinacija Sanderlend/Kardif. Perfektno, do kraja sezone. Ne mislim samo na home/away rotaciju, vec na tezinu protivnika. Ponavljam, perfektno.02-season-ticker-car-sun.jpgE onda pogledas statistiku i tabele, koje jasno govore da je Kardif najgora defanzivna ekipa. I pod Makajem, a i pod Oleom. Ne po broju primljenih golova, vec po dozvoljenim udarcima. Ubedljivo najgori. Epilog - Kardif ne moze da sacuva klin ni protiv Norica.08-shots-conceeded.jpg*Imati u vidu da je ekipa sa najmanje dozvoljenih suteva iz 16m, Siti. To je trenutak kada se mora ukljuciti i zdrav razum koji govori da Siti svakome (pa, skoro svakome :piggy: ) moze da da x golova, te im branjenje sopstvenog, nije prioritet.Zatim, tu su i slucajevi Ki i Adam. U jednoj od vec pominjanih korisnickih tabela "explosion imminent" se rangiraju igraci sa samo jednim golom/asistencijom u poslednja cetiri kola. Dakle, oni koji konstantno ulaze ili kreiraju sanse, ali nisu imali ucinak. Samim tim prolaze ispod radara vecine. Ki je ubedljivo vodio na toj listi pre nego sto je dao gol iz penala Evertonu i potonjeg dabl figjura protiv Fulama. Slicno i za Adama. Pri vrhu liste, zato sam ga i uzeo u draft ligi. Miraljas je takodje bio tu pocetkom godine.09-explosion-imminent.jpgAli opet, ni to nije savrseno, jer nedeljama na tim listama, u vrhu bio Fulam kao i njegovi igraci. Berba, npr. Najvise sansi, najvise udaraca, najvise dodira u 16m, itd. A end product ostao 0.Za kraj, tu su i members clanci na samom skautu. U sustini, sazvakani podaci za one koji ne zele da se izgube u silnim tabelama i brojkama. Pregled statistike iz prethodnog kola, saveti za kapitena, in depth analiza odredjenih igraca, itd10-members-article.jpgCena za polusezonu je 10 funti. Full season je 15, a ja sam ubedjen da je u predsezoni bilo jeftinije. Mozda gresim. Zoki82 se tada uclanio, pa neka on kaze koliko je bilo. Placa se preko PPala.

Link to comment
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    974

  • nbg4ever

    638

  • malkin

    596

  • Прслин

    441

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koji ste vi štreberi... I na rekreativnom fudbalu sam najviše voleo da derem ove koji dođu pola sata ranije teorijski potkovani, sa taktičkim zamislima, trakom za kosu, štucnama, bidonom punim nekog energetskog napitka... Amateri. Drugoligaši.

Link to comment
samo da vas podsjetim da nakon sledeceg kola krece ppp kup za najbolje 32 ekipe.
I, kako ćemo?! Prvi protiv 32-og ili random?!
Cena za polusezonu je 10 funti. Full season je 15, a ja sam ubedjen da je u predsezoni bilo jeftinije. Mozda gresim. Zoki82 se tada uclanio, pa neka on kaze koliko je bilo. Placa se preko PPala.
12,5 u predsezoni... Ja sam prestao aktivno da ga koristim (postalo mi preopširno a nemam baš toliko vremena koliko sam imao ranije) , uporedim samo igrače kad se dvoumim oko transfera ili koga na klupu...
Da se banuju ovi što koriste ova nedozvoljena sredstva! :mad:
Mi ćemo se sami banovati iz Pppremiera kako nam ide :isuse:
Koji ste vi štreberi... I na rekreativnom fudbalu sam najviše voleo da derem ove koji dođu pola sata ranije teorijski potkovani, sa taktičkim zamislima, trakom za kosu, štucnama, bidonom punim nekog energetskog napitka... Amateri. Drugoligaši.
Ja sam u svoje zlatno vreme pušio dve pljuge pred fudbal... Nego, da ti svratiš do draft tima i napraviš nekoliko izmena?!
Link to comment
:lolol: Mjuki placa da bi se vec drugu sezonu za redom borio za opstanak.
Pfff. Dogurao sam do 15. mesta, samo da znas. A ti si na 11. i samo dve pobede iznad relegejsn zone, a jednu iznad baraza. Tako da... :bee:
12,5 u predsezoni... Ja sam prestao aktivno da ga koristim (postalo mi preopširno a nemam baš toliko vremena koliko sam imao ranije) , uporedim samo igrače kad se dvoumim oko transfera ili koga na klupu...
Ma kakvo "aktivno koriscenje". Imas pravo na jedan transfer nedeljno i to je to.A i pored svega ovoga, vecinu odluka i dalje donosim na osnovu osecaja za filing™. Video sam sta pise za Kazorlu, ali sam i dalje hteo Ozila. I imao sam Ozila. Uzeo ga za 9.9. Kada je pao sa 10.1 na 10, resio da ga privremeno izbacim (bio sam na WCardu), iskoristim pare za mesetarenje i potom ga vratim kad padne na 9.9. Covek dodje na -98.8% u cetvrtak i sad ja normalno ocekujem da ce nastaviti sa padom tokom petka. Djavola. Par stotina idiota ga dovede i on ostane iznad crte. Iz besa, uzmem Kazorlu i od viska para Soa umesto Cejmbersa. Inace sam propustio rast obojice za 0.1 tokom WCarda, jer nisam hteo da ih stavim u tim.Ozil i Cejmbers zavrse sa 3+1, a Kazorla i So sa 6+6 :sleep:
Link to comment

Timmi, ja bih ti pomogla, ali em se uskoro nastavlja Liga sampiona koju vodim, em pocinju ZOI, a imam ozbiljne ambicije na ski fantaziju, em bi mogao da mi se slucajno desi i neki neisfantazirani zivot... Ali ako ne nadjes nikog drugog, a bude ti trebala pomoc, javi. M(j)ukice, dve pobede me dele i od Evrope, i sve to besplatno. :o

Link to comment

Awwwww :cry:

Novac ne kupuje srecu... Najbolje stvari u zivotu su besplatne
MOAR MOAR!!! :jerry:*i moram da priznam da mi nasa klasik liga ide malo na bubrege. Nekakve kljukuse, DzaRuli, Bredford Ricmondi,... I to su ovi iz prve polovine. Sta je sve dole ispod 30-40 mesta, sam bog zna.Ono, znam da je liga sa tradicijom, ali valjalo bi to malo procistiti :s_c: Edited by nbg4ever
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...