Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Moguce, ja sam razumeo da su Turkmeni u pitanju. Sumnjam da bi slao kamione direktno za Raqqu.

kretali se ka Rejhanliju, sto znaci da je islo za Idlib ili Alepo (FSA i/ili JaF).

Edited by Gandalf
Link to comment

Je l' bi mogao da u dve-tri rečenice prepričaš šta ovde piše, koliko vidim to je neka prokurdska agencija:

http://www.diclehaber.com/tr/news/content/view/485764?from=1815887918

OK, moj turski nije baš prvorazredan ali koliko vidim ovo kaže da su se neka dva mladića sukobila sa pandurima i onda su ih panduri jurili niz ulicu prema džamiji i intenzivno pucali po njima a ovi uopšte nisu uzvraćali. Tekst kaže da je veoma moguće da je zalutali policijski metak ubio Elçija.

 

Dalje je malo bizarno jer kaže da je jedan od ovih klinaca u trku bacio utoku na pandura i prisutni svedoci su potvrdili da je to cev koja je nadjena pored Elçija i ne pripada njemu. Ništa ne kaže o tome kako je počela ta čarka sa pandurima, ko je ubio dvojicu pandura, kako to da ovi klinci nisu nijedan metak opalili nego još bacaju utoke, i kako to da su ih panduri sve ispromašivali.

 

Mimo toga, sahrana je počela pre desetak minuta.

Link to comment

Sad mi je drugar pokazao taj video na telefonu, pa neveruem koja je to bizarija, pandur koji 3-4 puta puca u ovog klinca point blank i lepo se vidi da barem dva hica moraju ići pravo u njega a on ni da posrne. I na kraju izgleda kao da su ona dva pandura posle toga izvadila rezervne utoke i pucali iz njih.

Link to comment

meni od starta onaj prvi video nije bio jasan

 

nego, ovi likovi sto pucaju. jesu to kurdi odnosno neko obezbedjenje poginulog ili "zvanicna" turska policija u civilu?

 

ako je sve ovako montirano, malo je cudno sto je uradjeno pred kamerama

Link to comment

meni od starta onaj prvi video nije bio jasan

 

nego, ovi likovi sto pucaju. jesu to kurdi odnosno neko obezbedjenje poginulog ili "zvanicna" turska policija u civilu?

 

ako je sve ovako montirano, malo je cudno sto je uradjeno pred kamerama

To su panduri u civilu i trebalo bi da budu obezbedjenje koje je dodeljeno Elçiju. Ne znam da li je imao i neke svoje ljude, mislim da nije. On je ipak bio prvo advokat pa tek onda aktivista.

 

Prisutne kamere nisu bile državne, da tako kažemo. Pola ovih što su snimali rade za kurdske medije. Ako je nameštaljka onda valjda treba da deluje kao da su teroristi uspeli da se probiju kroz obezbedjenje i ubiju Elçija ali sve to bi mogla da opovrgne autopsija za koju ne znam da li je uopšte uradjena.

Link to comment

hvala

meni se i na prvom snimku ucinilo da policija puca u pravcu advokata ( doduse nije mi jasno kako se ovaj nasao par metara udaljen od mesta na kom je prethodno snimljen ziv)

moguce da mu ovaj "dobacuje" oruzje bas iz tog razloga. jeste suludo, ali ceo ovaj "napad" je kao iz neke parodije na akcione filmove

Link to comment

Osim što imamo dva mrtva tu na licu mesta i još jednog malo dalje. Ovi panduri bi morali da odgovore na podosta pitanja i da predaju na veštačenje sve cevi koje su koristili.

Link to comment
×
×
  • Create New...