Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Tako je kako je, birači su jasno i masovno rekli svoje. Legitimitet vlasti je nesporan.

 

Trenutno nekih 0,35% glasova deli AKP od broja poslanika sa kojim mogu da menjaju ustav bez referenduma.

Link to comment

Beowl, zar im ne treba 330 (3/5 parlamenta) za menjanje ustava, to je mnogo više nego što sad imaju? Po projekcijama 330 su prelazili kad su imali 53% glasova, a sad imaju 49,5%.

 

Na 95% prebrojanih po AA (pro)kurdski HDP na bezbednih 10,34%.

 

iSbLgK9.jpg

 

Edit: sad ukapirah da si mislio na mogućnost da HDP padne ispod cenzusa.

Edited by vememah
Link to comment

Neverovatna 4 miliona više za Erdogana nego u junu.

 

 

Počelo slavlje ispred sedišta AKP:

SaRFAQh.jpg

 

Pretpostavljam, da je uz veci odziv koji je otisao AKPu, sledeci bio odliv glasova:

MHP - AKP

HDP - CHP - AKP

HDP - AKP

Link to comment

Premijer Davutoglu govori na slavlju u Koniji.

 

5NApKiq.jpg

 

Televizija iračkih Kurda ima rezultate za prebrojanih 99,5% koji su konzistentni sa rezultatima AA.

 

IPbUwVF.jpg

Edited by vememah
Link to comment

beowle, koje su realne sanse da hdp ovoliko potone iznedju 2 biranja?

 

Moguće je. Izgubili su par procenata ne-Kurda koji su glasali za njih usled provale antikurdskog raspoloženja u prethodnim mesecima. Ja sam bio poprilično ubedjen da će Kurdi koji glasaju za AKP iz istog razloga otići prema HDP ali to se nije dogodilo. Znam i par ljudi koji nimalo ne mirišu AKP ali su glasali za njih jer su se ozbiljno uplašili rata. Strategija AKP za ove ponovljene izbore je potpuno uspela.

Link to comment

Mapa apsolutno sve govori. CHP uzela krajnji zapad, HDP krajnji istok, AKP bukvalno sve drugo. Oni radikalski debili su uspeli da izgube čak i Adanu koja im je najjače uporište i last stronghold.

Link to comment

pa jbt, ja mislim da će upravo gasanje za akp dovesti do rata. sad kad jrenu da gaze kurde na istoku, biće svega.

Nisu se uplašili rata sa Kurdima nego gradjanskog rata. Na istoku se gine već 30 godina i još jedan rat sa Kurdima neće nešto specijalno promeniti u raspoloženju naroda. Društvo će se vratiti u vesele 90te i to je to.

Link to comment
×
×
  • Create New...