Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ništa specijalno, malo dodatnog ušančivanja i utvrđivanja položaja.

tak odeluje i prema ovom kakvim osmejhom je gul reagovao:

 

https://vine.co/v/MnLVnJ5WvtJ

 

:lolol:

 

edit

 evo ljiutog govora  sudije od 30 minuta

 

http://www.dailymotion.com/video/x1r8qvi_anayasa-mahkemesi-baskani-hasim-kilic-25-nisan-2014-tarihli-konusma_news

Edited by InvisibleLight
Link to comment

A ovdje da izvjestim da je Baškanlikbaša zatražio izručenje Hizmet-Babe iz SŠA. :D

 

Uručbirano Tapatalkićem s Lumije Jeftinjare

Link to comment

Prvomajsko roštiljanje uživo, ako nekog interesuje.

 

40 hiljada policajaca danas blokira prilaz Taksimu. Sam trg i Istiklal avenija su prazni kao posle kraja čovečanstva ali zato pršti svuda okolo. Neki stanari u Bešiktašu su pobegli iz svojih kuća sve sa sitnom decom u rukama.

Link to comment

Prvomajsko roštiljanje uživo, ako nekog interesuje.

 

40 hiljada policajaca danas blokira prilaz Taksimu. Sam trg i Istiklal avenija su prazni kao posle kraja čovečanstva ali zato pršti svuda okolo. Neki stanari u Bešiktašu su pobegli iz svojih kuća sve sa sitnom decom u rukama.

Merhaba Pjong Jang :/

Diktatori sveta ujedinite se

 

Juče sam naletela na sive vukove,podmladak mhp!

 

 

 

 

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

Link to comment
  • 2 weeks later...

Eutrilepe... :(

 

http://www.hurriyetdailynews.com/201-killed-hundreds-trapped-by-coal-mine-explosion-energy-minister.aspx?pageID=238&nID=66438&NewsCatID=341

 

 

SNARC, odgovoriću ti svakako, samo sam danas u nekoj frci pa ne znam tačno kada.

 

 

Uzas, jadni ljudi :(

 

I mene bas zanima odgovor na Snarcovo pitanje. Videla sam vec ranije ovu pricu ali nemam dovoljno informacija da se odredim. Znam da ima dosta ljudi u Turskoj koji vuku poreklo iz Srbije i komsiluka ali mi cifra zvuci preterano.

Sa druge strane, imala sam prilike da upoznam jedan par koji se uklapa u ovu pricu. Radila sam sa grupom turskih turista i jedan par sa sinom tinejdzerom mi se obratio na pravilnom srpskom, malo sa akcentom ali nista strasno. Ispricali su mi da su njeni dosli u Istambul iz Novog Pazara, njegovi iz Crne Gore, oboje su rodjeni u Istanbulu i zive tamo. Tada su prvi put posetili Srbiju i bili jako srecni i ponosni sto su konacno videli Beograd (ne zato sto su to rekli, nego su bas i delovali odusevljeno). Elem, ja sam pitala za znanje jezika, objasnili su da znaju srpski od malena, da se u njihovim porodicama insistira da svi znaju srpski i da se u kuci ima pricati samo tako. Klinac takodje prica dobar srpski, bolji nego mnoga gastarbajterska deca.

Link to comment

Beowle, čitam neke jako zabrinjavajuće stvari.

 

Da li je istina da gulenistički listovi vode kampanju da Aja Sofija ponovo postane džamija, i da Erdoanovi to odbijaju, ali da će Erdoan predvoditi molitvu u Aja Sofiji krajem meseca?

Link to comment

Koliko znam, ta kampanja poodavno traje. Ako Aji™ vrate namenu verskog objekta, to bio bio još jedan od dokaza raskida sa kemalističkom tradicijom.

Link to comment

Uzas, jadni ljudi :(

 

230 mrtvih za sada i još toliko dole u jami, sa veoma malim šansama da su preživeli. Ovo je strava i užas.

 

Svi su u šoku, biće trodnevna žalost. Premijer i predsednik su otkazali posete Albaniji odnosno Kini. Ironija uvek mora da se umeša pa je tako pre samo dve nedelje opozicija u parlamentu podnela zahtev za sprovođenje parlamentarne istrage upravo u kompaniji koja upravlja ovim rudnicima u Manisi, zbog rastućih prijava sindikata o neadekvatnoj opremi, lošim procedurama i zapošljavanju neobučenih ali jeftinih kontraktora među kojima ima i maloletnika. Pozicija je odbila zahtev.

 

Kao i kod nas, kada se nepotebno izgube životi a javnost pošizi, zvaničnici odmah najave hapšenja. Tužilaštvo sada ima problem u smislu da je čitav prvi ešelon formacijski odgovornih (nadzornici i šefovi smena) među poginulima, pa će morati da krenu sa nekih viših nivoa.

 

Spasilačke ekipe fotografišu poginule rudare, ispred rudnika su instalirani ekrani na kojima rodbina nestalih pregleda te fotografije i moli boga da ne prepozna svoje najmilije. Strašno, užas živi.

 

aileyakinlari_656345901.jpeg

Link to comment
×
×
  • Create New...