Jump to content

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

hahahasinoc sam se svadjao sa nekim prijateljima oko lgbt pitanja. njihova udarna teza je bila da mi to (pride bez nasilja) nikada necemo prihvatiti i da mu se javim kada neko u istanbulu organiyuej prajd. sad vdim da oni imaju celu nedelju i da to nije prvi put. :D

Link to comment
Btw, sledeća nedelja (24-30. jun) je LGBT week, koji završava Prajdom na Taskimu, zakazan i odobren odavno.onurh.jpg
:0.6:taman sam tad tamo!
Link to comment

Erdogan se dosetio: da bi ti radio net/twitter/fb/instagram etc sa telefona, moraš da registruješ i telefon i karticu sa svojom ličnom kartom (citizen No). Registracija košta 150tl državi + 30tl provajderu (cca $90), i tek onda možeš da fotografišeš i postuješ po socijalnim mrežama (a znamo ko si i odakle si). Ko voli, nek izvoli...

Link to comment

Danas sve protiče mirno iz par razloga. Prvi je četvrti godišnji marš transseksualno opredeljenih sugrađana, drugi je obeležavanje dvadesete godišnjice masakra u Sivasu na koje obično pozivaju alavitske organizacije i udruženja. Oba skupa, održana u različitim krajevima Istanbula, pretvorila su se u skupove podrške Gezi pokretu/protestu. Nije bilo incidenata a tokom večeri su nastavljeni forumi u parkovima. Na Taksimu je večeras mala grupa ljudi (i trg i Gezi park su de facto pod nekom vrstom policijske blokade koja pešacima u najvećoj meri brani pristup i ujedno kontroliše vozila).Sinoć su subotnje veče i savršeno vreme privukli na Taksim mnogo veću masu nego prethodnih dana. Ideja je bila da se donesu karanfili i ostave na trgu u znak sećanja na poginule tokom prethodne tri nedelje, tako da se mnogo ljudi pojavilo na taksimu sa karanfilima u rukama. Prvo su ostavljali na pločniku, zatim su ih nudili policiji, a kada su ovi postavili kordon zasuli su ga čitavom zalihom cveća. Kordon je neko vreme blago izguravao masu, i taman kada su se pojavili neki znaci mirnog razlaza krenuo je suzavac a za njim i vodeni topovi. Iz nekog razloga, ovog puta su sipali suzavac i potiskivali demonstrante sve do Pere, usled čega je gomila turista koja se zatekla na Istiklalu i u okolnim ulicama dobila neočekivan začin u kebapu. Neki su jedva izbegli mlazeve one obogaćene vode kojom poliva TOMA™. Nije bilo previše nasilno, možda nekako više skandalozno, ali to već i nije neka velika novost. Evo kako je to opisao jedan od učesnika na svom blogu (nije baš akademskog kvaliteta ali pruža prihvatljiv presek sinoćnih dešavanja).Na unutrašnjem planu Erdoğan je danas održao nešto manje vatren govor, ovog puta na istoku zemlje (Erzurum) mada sve njegove propuste na tom planu obilato nadoknađuje pomahnitali gradonačelnik Ankare koji je danas poveo rat na Twitteru protiv novinara turskog servisa BBC.Večerašnji forumi na nekoliko lokacija u Istanbulu (Beşiktaş, Yeniköy)BNeAEWsCYAAAoL_.jpgBNd2mVUCMAA-xDV.jpgIzmir, Gündoğdu trg:BNd4tguCQAEDZk9.jpgE, da, Beograde gledaj i pokrij se ušima.proxy.jpg?t=HBhQaHR0cDovL2kxLndwLmNvbS9mYWtmdWtmb24uZmlsZXMud29yZHByZXNzLmNvbS8yMDEzLzA2L3RyYW5zLmpwZz9maXQ9MTAwMCUyQzEwMDAUkAMUrAIAFgASAA&s=rOwGbcpkQ2iLQfDRXTPIdU2FH8Fwey-y64UqOF4tUwY

Edited by beowl
Link to comment

PS na putu sam do kraja nedelje pa će mi mogućnosti za postovanje biti prilično limitirane. U međuvremenu htedoh da sa vama podelim nešto što nema nikakve veze sa trenutnim političkim dešavanjima u Turskoj. Uzmimo, dakle, kratak intermeco i uživajmo u novim prevodilačkim dostignućima - ovo je trebalo da bude handcraft/handwork education symposium ali ko te pita... :fantom:IMG-20130623-WA010_zpsad7c384c.jpg

Link to comment
Erdogan se dosetio: da bi ti radio net/twitter/fb/instagram etc sa telefona, moraš da registruješ i telefon i karticu sa svojom ličnom kartom (citizen No). Registracija košta 150tl državi + 30tl provajderu (cca $90), i tek onda možeš da fotografišeš i postuješ po socijalnim mrežama (a znamo ko si i odakle si). Ko voli, nek izvoli...
moram da priznam da mu je dobra fora. na njegovom mestu isto bih uradio.
Link to comment
Uzmimo, dakle, kratak intermeco i uživajmo u novim prevodilačkim dostignućima - ovo je trebalo da bude handcraft/handwork education symposium ali ko te pita... :fantom:
:lolol::isuse: Edited by stormy
Link to comment

vidim da je gnev ljudi od sinoc okrenut ka tome sto je erdogan oslobodio policajca koji je ubio demonstranta uz ocigledna 'prekoracenja upotrebe sile', tj van samoodbrane

MY NAME IS ETHEM SARISÜLÜK. THERE WAS NO GUN IN MY HAND. THE POLIS SHOT ME FROM MY HEAD AND I DIED. THEY SET THE MURDERER FREE.
pricam s drugaricom - rece da ga je sudija pustio..a da ce veceras biti velike demonstracije zbog oslobadjanja ethemovog ubice i ako bude veliki pritisak da se moze ocekivati da ga ipak osude@beowl photo :lolol:ca-re-vi!!!! Edited by InvisibleLight
Link to comment

Naleteo sam na fejsu na clanak o svemu ovome iz bosnjacke perspektive.http://www.nasevijesti.com/index.php/aktuelni-sadrzaj/15583-taj-mrski-odvratni-uspjesni-erdogan.htmlProsto ne znam sta bih pre izdvojio, klingonce, to sto nece da brani AKP ili spustanje Ataturka tak osto ga je naveo "osnivacem ekstremno sekularisticke Turske"A tu su i zli prsti zapada koji od srednjeg veka brljaju po Turskoj...

Link to comment

nisu samo bosnjaci, trebalo je cuti i videti turke u makedoniji. kapiram siru sliku i to, ali onakvu podrsku i reci koje su koriscene ( a sto je najludje, vecinom, skoro pa 90 posto, mladji svet) skoro kao katarina gojkovic na uscu ili target druzina na mostovima.doduse, nisam sigurna ni da bi ovde bilo nesto mnogo bolje, da vecinsku srbiju uopste zanima sta se desava u turskoj.

Link to comment
×
×
  • Create New...